Zeeland PZC 'Vlissingen schrikt bezoekers af 25 Geere-garage is voor iedereen Ook in Veere is werk N57 begonnen slenSingiaarT WALCHEREN 34 32 en 33 Lokale Partij Vlissingen: 'waarschuw ze niet maar heet ze welkom'. Remles voor de basisschool ALMANAK Verhullend Internationaal Muziekfeest Middelburg Woensdag 20 juni 2007 Leren kiezen uit het grote aanbod voedsel in de supermarkt Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Is Vlissingen wel voor bereid op de honderdduizenden bezoekers die ze in de zomer ver wacht? Als dat al zo is pakt de orga nisatie het verkeerd aan, vindt de Lokale Partij Vlissingen. 'Ernstige verkeershinder Vlissin gen 6 tot en met 8 juli'. Geen auto mobilist die in de richting van Vlis singen rijdt, kan om het grote gele bord langs de snelweg heen. Ieder een wordt gewaarschuwd voor drukte tijdens het Straatfestival en de Vlootschouw van de Marine in de vroege dagen in juli. Maar of dat nu wel zo verstandig is, vraagt Mark Weug van de Loka le Partij Vlissingen zich af „Met de ze tekst denken mensen wel drie keer na voordat ze naar Vlissingen komen. Zo ontstaat de teneur dat er toch geen doorkomen aan is. Mensen draaien om. Dat is een nekslag voor de middenstand." Ook Middelburg waarschuwde au tomobilisten met grote verkeers borden voor verkeersdrukte, in de dagen voor de intocht van Sinter klaas, vorig jaar. Het aantal bezoe kers viel daar uiteindelijk tegen: er kwamen 30.000 mensen naar Mid delburg, terwijl op zeker 50.000 be zoekers was gerekend. Het kan ook anders, oppert Weug. - „Zet op het bord dat er evenemen ten zijn in de stad en welke route mensen het beste kunnen volgen om daar te komen en te parkeren. Dat komt tenminste gastvrij over." Vlak voor Vlissingen staan grote borden met waarschuwing voor verkeersdrukte tijdens evene menten. De Lokale Partij Vlissin gen vindt dat niet verstandig. Weug heeft het idee gisteren neer gelegd bij verkeerswethouder Ton Croné. Die verwijst naar Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter, die de verkeersstroom tracht te organise ren. „Behalve dit bord zijn ook an dere borden in de maak", sust voorzitter André Bakker. „Tussen de twee- en driehonderd borden wijzen automobilisten de goede kant op: naar het Cobelfretterrein in de Sloehaven. Daar staan elke dag dertig bussen klaar om men sen naar de binnenstad te breng en. De verwijsborden komen over al in Zeeland langs de weg te han gen." Veel te laat, zegt Weug. „Het bord moet weg voor mensen zich bedenken." Dan dat andere evenement: Tall Sail De Ruyter, in het laatste week end van augustus. Op een onder nemersavond in maart bleek de ge meente Vlissingen weinig vragen over het parkeren in dat weekein de te kunnen beantwoorden. Het lukte burgemeester Van Dok een maand later evenmin. Niet nodig, vond ze, om bezoekers twee maan den tevoren al te informeren. Stichting De Ruyter heeft inmid dels wel een plan. Bakker: „Als het transferium blijkt te werken, doen we dat met de Sail ook." door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Tussen Seroos- kerke en Vrouwenpolder worden al voorbereidingen getroffen voor de nieuwe N57. In het land naast de oude weg wordt een perslei ding gelegd. Terwijl het bestem mingsplan voor het Veerse deel van de weg nog niet definitiefis. „Voor het verleggen van de perslei ding hebben we geen nieuw be stemmingsplan nodig", zegt E. Mostert van Rijkswaterstaat in Zee land. „Ja natuurlijk, het verleggen van zo'n leiding kost wel geld. Dat risico hebben we inderdaad afge wogen." Rijkswaterstaat heeft haast, erkent Mostert. In december 2010 moet de N57 klaar zijn. „We proberen de voortgang in de gaten te hou den. Van het verleggen van de persleiding, een leiding voor het riool, heeft niemand last. Het is wat anders als je bomen gaat kap pen. Dat zouden we ook wel wil len doen, maar dat draai je niet zo makkelijk weer terug. Het duurt dertig jaar voordat die zijn terug gegroeid." Rijkswaterstaat heeft zich de vraag gesteld of er gewacht moet wor den tot alle procedures zijn afge rond. „Dat is best lastig", zegt Mos tert. „Moet je wachten tot alles honderd procent rond is?" Over een paar weken wordt het werk ge gund aan een aannemer. De eige naar van de molen bij Serooskerke heeft nog een procedure lopen te gen de N57. De molen zou hinder 'ondervinden van de bouw van een geluidswal die de begraaf plaats moet beschermen tegen ver keerslawaai. OOST-SOUBURG - De politie heeft maandagavond het rijbewijs inge nomen van een 19-jarige motorrij der uit Oost-Souburg. De jongen reed met zijn motor rond 20.00 uur met een snelheid van 111 kilometer per uur over de Burgemeester Stemerdinglaan in zijn dorp. Daar is echter maximaal vijftig kilometer per uur toege staan. De politie heeft de jonge wegpi- raat aan de kant gezet. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. MIDDELBURG - De parkeergarage on der de Geere in Middelburg is de komende dagen niet alleen be schikbaar voor klanten van Agri- markt. De supermarkt opent van daag de nieuwe Middelburgse ves tiging in het oude pand van Albert Heijn aan de Kalverstraat. In een advertentie kondigde de winkel aan dat alle plaatsen in de garage gereserveerd waren voor su permarktbezoekers. Het Middel burgse college van B en W heeft daar gisteren een stokje voor gesto ken. „De kelder is voor iedereen beschikbaar", zegt wethouder F. Streng. Hij raadt mensen die niet bij de winkel moeten zijn, wel aan om een andere parkeerplaats te zoeken. De gemeente en Agriland verwachten de komende dagen veel bezoekers. Streng neemt zijn medewerkers in bescherming. „Er is wat communi catie met de gemeente geweest", zegt hij. „Die heeft het college niet bcreiknHet is-gebruikelijk.om.bij zondere maatregelen bij bijzonde re evenementen te nemen. Zo was dit ook bedoeld." Als de parkeerga rages vol zijn, kunnen mensen aan de Loskade parkeren. Daar wordt een overloopterrein ingericht. MIDDELBURG - Het duurt eng lang voordat zo'n auto helemaal stilstaat na een noodstop. Leerlin gen van de groepen vijf en zes van basisschool de Acaciahof in Middelburg kregen gisteren in de Koepoortlaan een remdemonstratie van de ANWB. Die organisatie legt kinderen met een speciaal lesprogramma de gevaren uit van het verkeer. De kleintjes leerden veilig oversteken, de oudste kinderen kregen te horen hoe ze het beste veilig door het verkeer kunnen fietsen, ook met een zware rugzak op. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Werklozen zijn geen werklozen meer, maar werkzoekenden. Ook bezuinigen is uit de tijd. We be zuinigen niet meer, maar we bui gen om. Verhullend taalgebruik is mooi en ergerlijk. Wachtend op de trein van Goes naar Middelburg nadert de ver trektijd van 9.17 uur. Nog vier, nog drie, nog twee minuten, nog één minuut. De trein kondigt zich in Goes al tijd ver van te voren aan, dank zij de alarmbellen bij de spoor wegovergangen. Maar niets. De geluidsinstallatie van het station begint te brommen. Vertraging? Nee, de NS gaat ook met de tijd mee. Een vrouwenstem meldt vro lijk: „De trein van 9.17 uur ver trekt over enkele minuten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27