Geld en werk Tips om geld te verdienen tijdens de vakantie Angelina Jolie wil contact met vader Tiger Woods wordt vader van dochter Lindsay Lohan blaast verjaardagsfuif af Catharina Zeta-Jones redt man van slang PZC Woensdag 20 juni 2007 1 9 Voorzichtig met bellen Bellen en gebeld worden met een mobieltje op je vakantie adres kan flink in de papieren lopen. Een aantal tips om te besparen: Zet de voicemail uit. Voor voicemailberichten moet ook worden betaald. Stuur alleen sms'jes als bel len kan worden vermeden. Spreek af dat anderen u ook alleen sms'jes sturen. Als er keuze is uit verschillen de netwerken, kies dan het goedkoopste uit. Uw provider kan u vertellen welke provi ders er zijn. Overweeg om uw simlock te laten verwijderen waardoor u toestel ook met andere provi ders kan werken. Vervolgens kunt u op uw vakantiebestem ming een prepaid-simkaart kopen. Eventueel kunt u bellen met een lokale telefoonkaart in ;.een telefooncel. Bel nooit vanuit uw hotelka mer met de hoteltelefoon. De kosten zijn vaak schrikba rend hoog. (Pj Meer tips op www.vakantiebellen.com door Johan Bosveld illustratie Job van Celder Aan de vooravond van het vakantieseizoen is het verstandig eens na te denken over het slim besteden van vakantiegeld. Het Nibud helpt een handje. Voor veel mensen begint het vakantiegevoel al in mei als het vakantiegeld op de rekening wordt ge stort. Wie slim is, moet volgens het Nibud (het Nederlands Budget instituut) dan meteen in actie ko men. Zeker als het geld niet met een nodig is, kan er worden ver diend door het vakantiegeld op een spaarrekening te parkeren. In- ternet-spaarrekeningen geven al gauw een paar procent extra rente. Het vergelijken van internet-spaar- rekeningen kan geld opleveren. Wie het geld wil gebruiken voor een grote aankoop, bijvoorbeeld een nieuwe wasmachine, moet proberen niet te snel naar de win kel stappen. De traditionele wit goed-uitverkoop is meestal aan het eind van de zomer. Dat geldt natuurlijk ook voor vakantiegan gers die nu al weten niet al het va kantiegeld nodig te hebben. Wanneer het vakantiegeld binnen komt, is de vakantie al vaak ge boekt. Volgens het Nibud besteedt de gemiddelde consument veel tijd aan het boeken van een zo voordelig mogelijke vakantie. „Maar eenmaal op de plaats van bestemming mag het geld rollen", aldus het budgetinstituut. Om te voorkomen dat we na thuiskomt alsnog in de financiële problemen komen, is het daarom verstandig om na te denken over het vakantie budget. Probeer in ieder geval af spraken te maken hoeveel er maxi maal mag worden uitgegeven en houd u daaraan. Voor het bepalen van het maxima le vakantiebudget is het zaak om alle kosten mee te nemen, dus ook zaken als reis- en annuleringsverze kering, autohuur, kampeerspullen, extra kleding, enz. Maar de porte monnee moet ook nog ruimte bie den aan de uitgaven na de vakan tie. In gezinnen met schoolgaande kinderen komen in augustus gepe perde rekeningen voor schoolboe ken en andere schoolspullen bin nen. Als er dan ook nog een enor me creditcardrekening binnen komt van die 'heerlijke' vakantie in Italië, kan dat de napret flink be derven. Het kan geen kwaad eens na te gaan hoeveel er tijdens voor gaande vakanties werd uitgegeven; die bedragen kunnen een hulp middel zijn bij het bepalen van een reële vakantiebegroting. En dan is het zover: de vakan tiebestemming is bereikt. Maar ook dan kan er slim met geld worden omgegaan zon der de vakantiepret te bederven, al dus het Nibud, dat daarvoor een aantal handige bespaartips geeft. Afdingen is in veel landen hele maal niet gek, dus geneer u niet en onderhandel over de prijs. Het bel len met een mobieltje kan een enorme kostenpost zijn, ook daar op kan worden bezuinigd (zie ka der). Wie op vakantie is, is dus niet thuis en kan daarom allerlei apparaten die stroom vreten uit schakelen. Maak koelkast en diep vriezer leeg en zet ze uit. En laat het abonnement op de krant tijde lijk stopzetten. Iedereen weet het en bijna ieder een negeert het: horecauitgaven zijn in het buitenland vaak schrik barend hoog en toch gaan we elk jaar weer op die gezellige terrasjes zitten. Maar zoek eens een minder toeristisch plekje, kijk waar de lo kale bevolking haar biertje of wijn tje drinkt en schuif daar aan. Be denk dat pinnen in een euroland gratis is, maar in niet-eurolanden wel vaak geld kost. Een creditcard kan dan uitkomst bieden. Pin des noods wat grotere bedragen of neem meer contant geld mee. En dan zijn er nog van die zaken die - als je het eenmaal weet - ook nog geld kunnen opleveren. Wie niet van tevoren al zijn accommo daties heeft vastgelegd kan op zoek gaan naar last-minute hotel deals. Volgens het Nibud worden die deals het beste telefonisch ge maakt en „niet als u met de kof fers al in de lobby staat." Deze zo geheten walk-in-rates - waar vaak over onderhandeld kan worden - zijn voor veel hotels de manier om hun laatste lege kamers toch vol te krijgen. Neem bij het koffers pakken niet te veel mee, maar bezuinig ook niet op producten die tijdens de vakantie veel duurder zijn in aan schaf Zonnebrand bij de super markt of kruidenier is in Neder land heel wat goedkoper dan wan neer die in een boetiekje aan het strand moet worden gekocht. IFj Op de site www.nibud.nl staat een special over 'Geldzaken voor, tijdens en na de vakantie'. ALLEMENSEN Filmster Angelina Jolie heeft sinds 2002 niet meer gesproken met haar eveneens acterende va der Jon Voight, maar nu wil ze weer contact met hem. Jolie ver brak de relatie toen bleek dat hij overspel had gepleegd, terwijl hij nog met haar - inmiddels overleden - moeder Marcheline Bertrand was getrouwd. On langs liet Voight weten zich graag met zijn dochter te willen verzoenen, vooral om zijn klein kind Shiloh te zien. In de Lon don Evening Standard heeft Jo lie nu aangegeven haar vader weer te willen ontmoeten. Maar ze voegde er wel aan toe: „Ik hoop dat onze relatie in de toe komst wat meer privé zal zijn." Tiger Woods is vader geworden van een dochtertje. Dat meldt de golfer op zijn website. Het meisje, dat maandag is geboren, heet Sam Alexis. Ze is het eerste kind voor de 31-jarige Woods en zijn vrouw, het Zweedse model Elin Nordegren. Woods schrijft dat Elin en Sam het goed maken en bedankt het ziekenhuisperso neel voor het harde werk tijdens de bevalling. „Dit is een zeer spe ciaal moment in ons leven en we kijken ernaar uit Sam de ko mende weken voor te stellen aan onze familie en vrienden." Het spetterende feest dat Lindsay Lohan voor haar 21e ver jaardag zou geven, gaat niet door. Dat bevestigde een woord voerder van de nachtclub Pure in Las Vegas, waar het feest op 2 juli zou plaatsvinden. Volgens een woordvoerder van de 20-jari- ge actrice die momenteel in een afkickkliniek verblijft, staat haar gezondheid voorop. „Ze richt zich nu op haar genezingspro ces", stelt de woordvoerder. Lindsay is op 28 mei opgeno men in het Promises Treatment Center in Malibu. Het is haar tweede opname in een afkickkli niek binnen vijf maanden. Met een forse zwiep met haar golfclub heeft Hollywoodster Catherine Zeta-Jones haar echt genoot Michael Douglas gered van een giftige ratelslang. Bij een! partijtje golf in Californië zag de 37-jarige Zeta-Jones de opge rolde slang liggen vlakbij de voeten van Douglas, die juist een balletje wilde wegslaan. Met een machtige zwaai sloeg ze het dier de lucht in, terwijl Douglas als versteend bleef staan. Na afloop prees Douglas (62) het 'moordenaarsinstinct' van zijn vrouw uitvoerig in het clubhuis. Catharina Zeta-Jones. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19