Meningen EU: pensioengeld mag land niet uit Bezoek de website: Kermis Donorsysteem Hellas Steun Straatsburg voor Nederlandse kritiek op wegvloeien kapitaal. www.400jaarmichielderuyter.nl J y i LEZERS SCHRIJVEN PZC Dinsdag 19 juni 2007 9 Al zo lang als ik me kan herinne ren is er een kermis in de binnen stad van Zierikzee. Een ondernemer heeft sinds 3 maanden zijn hotel geopend en kon als getogen Zierikzeeënaar niet weten dat deze kermis plaats vindt voor zijn deur. Dat volgend jaar de binnenstad van Zierikzee autovrij wordt zal het bestuur van de ondernemersvereniging zich wel aantrekken. Ze vindt het nu al een probleem dat er tijdens de ker mis niet in de binnenstad gepar keerd kan worden. Misschien een tombola organiseren voor het be stuur van deze ondernemersvere niging voor onbeperkte toegang tot de Zeurmolen en het Reuzen- kwats? Als ze dan maar niet (net als ik van hun) misselijk worden! Mirjam van Oord Verrenieuwstraat 24, Zierikzee Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Ik doe een voorstel om minister Klink alvast te ondersteunen in zijn studie naar een nieuw donor systeem: Niet het donorschap wordt verplicht, de (vrije) keuze zal verplicht ingevuld moeten wor den. Door iedereen (vanaf 16 jaar) die een identiteitsbewijs komt aan vragen een informatiepakket te verstrekken met een donorregistra tieformulier. In de tien werkdagen voordat het paspoort opgehaald kan worden, is er tijd om over do norschap na te denken en een keu ze te maken. Bij ophalen zijn er twee keuzes: 1. het donorformulier is ingevuld en men krijgt het identiteitsbewijs mee. 2. de keuze wordt uitgesteld tot de volgende keer dat het identi teitsbewijs wordt opgehaald. Johan Boons Lochtstraat 2, Tilburg Het dier is weer de dupe (PZC, 15-06). Niet iedereen weet dat een stafford zonder stamboom een pit bull is. Pas de laatste 5/6 jaar hoort men via de media over in beslag genomen pitbulls (foute honden) die op last van justitie moeten wor den afgemaakt. Wellicht is het een goed plan om een in beslag genomen pitbull een gedragstest af te laten leggen. Ik woon in een wijk waar veel men sen staffords/ pitbulls hebben. Ik denk vaak; jij hebt die hond als verlengstuk van je penis (lees machogedrag). Echte liefhebbers betalen wat meer en kopen een hond met stamboom bij een 'goede' fokker. Pitbulls kunnen er niets aan doen dat zij door een idioot zijn gefokt die snel geld wilde verdienen. Om het kwaad te vernietigen moet je bij de wortel beginnen. Geef alle (brood)fokkers die zon der stamboom fokken een fikse be keuring en neem de honden in be slag. En iedereen die denkt dat het be zit van een pitbull vooral stoer is, joh kweek een hoop spieren, werk keihard voor je baas en doe vrijwil ligerswerk, da's pas stoer! Ingrid Roelse Primulalaan 19, Vlissingen STRAATSBURG - Het Europees Parle ment schiet Nederland te hulp bij een Europees wetsvoorstel voor pensioenen. Het parlement wil de regeling zo wijzigen dat er geen uitstroom meer dreigt van pensioengelden naar andere landen. Een rapport hierover van CDA-Eu- roparlementslid Ria Oomen-Ruij- ten kan deze week op een ruime meerderheid in het parlement re kenen, meldde Oomen gisteren. „Het kan niet zo zijn dat veel Ne- 'Het kan niet zo zijn dat pensioengeld naar bijvoorbeeld Duitsland gaat' derlands pensioenkapitaal wordt meegenomen naar bijvoorbeeld Duitsland." Minister Piet-Hein Donner (Socia le Zaken) dreigde eerder deze maand al zeer uitzonderlijk met een veto tegen het Europese wets voorstel voor pensioenen. Het kabinet vreesde dat werkne mers met zogenoemde 'slapende rechten' een hogere uitbetaling van aanvullende pensioenen zou den kunnen afdwingen, zonder dat ze er zelf aan hebben meebe taald. Die lasten zouden dan be taald moeten worden door de nog actieve werknemers. Het Europese wetsvoorstel regelt dat de 27 EU-landen hun pensioen systemen meer op elkaar afstem men. In de hele Europese Unie moeten werknemers vanaf hun 25e jaar aanvullend pensioen kun nen gaan opbouwen, eventueel met een wachttijd van maximaal vijfjaar. Landen mogen zelf beslissen of de rechten van werknemers en van ex-werknemers met hetzelfde of met afwijkende percentages wor den aangepast. Nederland kan zo zijn eigen systeem aanhouden. Het plan heeft geen gevolgen voor Nederland, maar wel voor andere EU-landen en dan vooral Duits land. De Duitse leeftijd waarop werknemers uiterlijk pensioen gaan opbouwen moet daar om laag. „Een voordeel voor Nederlan ders die in Duitsland werken", legt Oomen uit. „Als zo'n grens- werker er nu op zijn 34e ontslag krijgt, heeft hij geen pensioen op gebouwd. Door dit voorstel wordt die leeftijd verlaagd tot maximaal 25 jaar." Duitse parlementsleden stemmen deze week tegen het rap port van Ria Oomen, maar de CDA-politica laat zich niet van de wijs brengen. „Het Duitse systeem is vooral opgezet om werknemers in bedrijven te houden. Maar in het Europa van vandaag willen we juist flexibiliteit", redeneert Oomen. De Groenen willen alsnog regelen dat pensioenen makkelijker zijn mee te nemen over de grenzen, maar ook zij maken volgens Ria Oomen geen kans. 20 marineschepen uit meer dan 9 landen Vlootschouw Rondvaarten Amfibische demonstraties 'Ififlf' Schepen open voor Dezichtiging Concerten Vuurwerk En nog veel meer! - 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9