Zeeland Tasjesroven mogelijk door bende GROTE SEIZOENS 10 J :1"J i'j tot 50% korting Steeds vaker konijnen gedumpt op straat Gabor uj: 0; Installaties in Fort Rammekens 8 Zeventien senioren in en om Hulst slachtoffer overval. Middelburg bakermat van telescoop Vlissingse scholen doelwit van inbrekers Hennepkwekerij in Krabbendijke ontdekt Nieuwe boot voor Goereese reddingspost Zeeuwse veteranen samen in Middelburg ROHDE Verhuist - VANAF WOENSDAG 20 JUNI... x: BIJ SMIT SCHOENMODE IN KRABBENDIJKE op onze topcollectie schoenen #1 SPM SI a PZC Dinsdag 19 juni 2007 I 25 door Joeri Wisse HULST - De Zeeuwse politie ver denkt een jeugdbende van bero ving van zeventien bejaarde vrou wen in en om Hulst. De tasjesdie ven deinzen er niet voor terug ge weld te gebruiken. Dat heeft al tot meerdere, soms ernstige verwon dingen geleid bij slachtoffers van een roof. Vanavond vraagt de poli tie in het Avro-programma Opspo ring Verzocht aandacht voor de reeks van overvallen. Tot enkele weken geleden zag de politie geen aanleiding om de overvalzaken op te pakken. Dat veranderde toen een getuige van een roof een gede tailleerde omschrijving kon geven van de dader. Politiewoordvoerder Esther Boot: „Van alle voorgaande overvallers zijn geen signalementen bekend. Er waren telkens geen getuigen en doordat de vrouwen in alle geval len van achteren werden aangeval len, konden ze geen omschrijving geven van de dader. Van de over val op een 79-jarige vrouw, die 22 mei op de TrufFmoweg in Hulst liep, is wél een getuigenverkla ring." De politie denkt dat een groep jon geren verantwoordelijk is voor de tasjesroven. Boot: „Het is nadruk kelijk een vermoeden. Het kan ook zijn dat het allemaal op zich zelf staande overvallen zijn. Maar zeventien tasjesroven in een jaar tijd is heel uitzonderlijk; tot mei vorig jaar was een tasjesroof nog nooit voorgekomen in de gemeen te Hulst." Op het moment dat het signale ment van de dader van de overval op 22 mei duidelijk werd, zette de politie rechercheurs op de zaak. Omdat die niet verder kwamen, werd de zaak aangemeld bij Op sporing Verzocht, die een recon- Wi Zeker zeventien bejaarde vrou- wen zijn het afgelopen jaar in en om Hulst beroofd van hun tas. Zij die verzet boden, werden verwond. structie en een tekening van de da der heeft gemaakt. Boot: „Het gaat om een tengere jongeman van on geveer 1 meter 75 lang, donker bruin haar, mogelijk stekeltjes en met pukkels in zijn gezicht." Hulster bejaarden zijn niet zó bang dat ze niet meer over straat durven. De schrik zit er wel in, weet Alois de Deckere, voorzitter van KBO Hulst. „Het leeft erg. In maart hebben we bijeenkomst ge houden waar mensen tips kregen van de politie om zich te wapenen tegen tasjesdieven." MIDDELBURG - In 2008 staat Middelburg internationaal als bakermat van de telescoop. Brillenslijper Zacharias Janssen en Johannes Lipperhey ontwikkelden in 1608 als eersten verrekijkers voor wetenschappers, krijgs- en zeelieden. Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen pakt de herdenking groots aan. foto Lex de Meester door Selma Osman VLISSINGEN - Zes konijnen zitten weer veilig en droog in een hok. Anderhalf uur kropen twee mede werkers van de dierenambulance zondagmiddag door de brandne tels en de bosjes om de dieren, te vangen. Naar twee anderen wordt nog gezocht. „Buiten zijn ze redde loos verloren." Inge Zweedijk van de Dierenbe scherming Noord- en Midden Zee land kan niet begrijpen dat men sen hun dieren niet netjes afleve ren als ze een probleem hebben. „Wie tamme konijnen 't wild in gooit, jaagt ze de dood in. Buiten zijn ze een prooi voor roofvogels, honden en katten." De dierenam bulance moet er de laatste tijd steeds vaker op uit om konijnen te vangen. Zondag werden de dieren- redders gealarmeerd door een fiets- ster uit Middelburg. Die had ge zien hoe een scooterrijdster acht konijnen dumpte in de buurt van de oude vuilnisbelt bij Koudeker- ke. De zes volwassen dieren en twee kleintjes waren in een katten- box gepropt. „Verschrikkelijk", vindt ambulance-vrijwilligster Li lian Woumans. „Zes hebben we er te pakken gekregen, twee andere niet. Het deed zeer om die achter te laten." Woumans kroop samen een collega en wat omstanders op knieën en buik onder de struiken door. „We zijn flink gehavend ja, maar je doet het voor de dieren." Het Vlissingse dierenasiel heeft nu veertien konijnen. Bovendien ko men er bijna dagelijks jonge katjes binnen die op straat worden ge vonden ,,'t Begint weer te ko men", verzucht assistent-beheers ter Marijke de Nooijer. RITTHEM - In de zomermaanden heeft Fort Rammekens in Ritthem weer twee nieuwe exposities. De kunst die wordt tentoongesteld, is verbonden aan het zeefort. Zo gaat Juul Kortekaas terug naar de bron van het fort. De kunste naar maakt een portret van Maria van Hongarije, die in haar periode van landvoogdes van de Nederlan den, opdracht gaf tot de bouw van Rammekens. Dat portret komt op een lange vaandelachtige vorm, in gebed tussen twee vaandels waar in alle jaartallen vanaf 1555 tot nu staan afgebeeld. Ook komt er een strakke roestvrijstalen bak met blad- en waterspiegelingen. Ook Conny Umbgrove liet zich in spireren door Fort Rammekens. Zij verwerkt haar waarneming van graffiti, erosie en bijvoorbeeld ver brokkelde schietgaten in verdedi gingsmuren tot transparante beel den. De exposities zijn van 1 juli tot en met 31 augustus dagelijks te zien. Op maandag is het fort gesloten. VLISSINGEN - In twee scholen in de gemeente Vlissingen- is dit week end ingebroken. In Souburg is on der meer computerapparatuur ge stolen. In een basisschool in het Vlissingse Middengebied is geld meegenomen, enkele tientallen eu ro's. Dat moet zondag rond 23.00 uur zijn gebeurd. KRABBENDIJKE - Zondagavond is er in een woning aan de Oostweg in Krabbendijke een hennepkwekerij aangetroffen. In de woning zijn ruim 380 planten aangetroffen. De planten en apparatuur zijn vernie tigd. Een 28-jarige Vlissinger is in verband hiermee aangehouden. ZIERIKZEE - De reddingspost bij het Goereese Stellendam krijgt za terdag een gloednieuwe boot. De Neeltje Struijs vervangt de Willem- pje die naar Urk gaat. De Neeltje Struijs is een rubberboot van het type Atlantic 75 en meet 7,50 me ter. Er is plek voor drie beman ningsleden en twaalf geredden. MIDDELBURG - De Tweede Zeeuwse Veteranendag is zaterdag 30 juni in Middelburg. Een kranslegging is om 14.00 uur op het Abdijplein. Een uur later vertrekt de parade van de Sint-Pieterstraat naar de Markt. Daar is om 15.30 uur een dé filé met overtocht vliegtuigen. Q 4» rieker CD IO i/i UT u* z° to" G Wees er snel bij. Er is nu nog volop keuze. rv n_ GD II! KRABBENDIJKE DORPSSTRAAT 100 TEL (0113)501589 Openingstijden: di t/m vr. van 8.30 - 12.00 en van 13.00 - 18.00, vrij. koopavond tot 21.00 uur, za. tot 16.00 uur, ma. gesloten !I! VAN LIER [Panama hack' C Qi <c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81