Werk aan Vlakebrug vraagt om zon Muziek bij opening zomerfeest Dure slimme aankopen op Tholen u DEURLOO DE RODE PILAREN Weersomstandigheden mede bepalend voor duur van karwei. Eerste editie Thoolse Dag van de Muziek in Sint-Annaland. VAN WESTEN VERBOUWIIMGS UITVERKOOP Omega Combi: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! m B PZC Dinsdag 19 juni 2007 23 Een ongewoon beeld gistermiddag bij de Vlakebrug over het Kanaal door Zuid-Beveland; wachtende auto's voor verkeerslichten. HMHHMHMHHHBHHI foto Willem Mieras door Luc Oggel VLAKE - Het is even wennen, een verkeerslicht op een plek waar je dat niet verwacht. Die plek is de Oude Rijksweg bij Vlake, vlak voor de Vlakebrug. Ze staan er niet voor niets, ze moeten het ver keer regelen dat over de brug wil. Daar wordt sinds gisteren groot on derhoud aan gepleegd. Met kranen worden de barriers, een soort mobiele vangrails, van grote vrachtwagens getild en op de as van het wegdek geplaatst. Bij tijd en wijle komt het met bakken 1 uit de lucht, maar het werk gaat door. Nu nog wel. Bij het eigen lijke karwei, het vervangen van de slijt(asfalt)laag op de brug, zijn de weersomstandigheden wel dege lijk van invloed, zegt Jan van Gorp van Rijkswaterstaat. „De asfaltlaag moet er eerst helemaal af, daarna moet de stalen constructie worden gestraald. Daar heb je droog weer bij nodig, want gestraald staal is erg roestgevoelig." Laat roest nou net één van de rede nen zijn dat Rijkswaterstaat op dracht heeft gegeven voor de klus. Afgezien van wat provisorisch uit gevoerde reparaties lijkt er op het eerste gezicht niet zo veel mis met het wegdek, maar schijn bedriegt. „Het asfalt laat los, zegt Van Gorp. „Er ontstaan dus gladde plekken en dat is met name voor motorrij ders gevaarlijk." Vier weken staan er voor het kar wei. Althans, dat is de tijd die aan nemer BAM verwacht nodig te hebben. Gezien het relatief kleine oppervlak waar het om gaat is dat best lang, erkent Van Gorp. „Het probleem is dat het moeilijk in te schatten is hoe snel het asfalt los komt. En straks, bij het stralen, ben je afhankelijk van het weer. Het kan dus net zo goed korter dan vier weken duren, maar ook langer." Tijdens het werk zijn er twee stremmingen van kracht: een voor het wegverkeer én een voor het scheepvaartverkeer op het Kanaal door Zuid-Beveland. Nu nog gaat de brug af en toe open, maar straks bij het aanbrengen van de nieuwe asfaltlaag blijft hij dicht. Wat dat betreft hebben automobi listen minder last van het werk, zij kunnen altijd van één rijstrook ge bruik maken. Toch adviseert Rijks waterstaat om via de Vlaketunnel, in de A58, te rijden. Of daar ook gehoor aan wordt gegeven, is de vraag. De meeste automobilisten hoeven niet lang na te denken als de keus is óf omrijden óf even een paar minuten wachten voor een SINT-ANNALAND - Op het haven plein in Sint-Annaland wordt vrij dagavond een openlucht muziek festival gehouden. Het markeert te vens het begin van het Stallandse zomerfeest. Het succes van het zomerfeest van vorig jaar was voor de lokale hore ca en Stichting Tholen Rockt aan leiding om een openluchtfestival op poten te zetten. Onder de naam Thoolse Dag van de Muziek treden vanaf 19.30 uur drie (pop/rock)bands van eigen bodem voor het voetlicht, te weten Ocean's edge. Massive en Kopkaas. De Backstienkboys uit Kruisland sluiten de avond af met een portie 'rock en lol'. Overigens staat de Thoolse dag van de muziek los van de door Stichting Lost Key ge organiseerde Dag van de muziek in Zeeland, eveneens vrijdag. Tho len Rockt was wel benaderd om medewerking te verlenen, maar door onenigheid is de samenwer king gestrand. verkeerslicht. Toch is een verkeers regelinstallatie op een plek waar je normaliter bij wijze van spreken blind kan doorrijden, even wen nen. Bovendien is het tijdelijk extra opletten geblazen, want fiet sers moeten de weg vanwege het werk op de brug twee keer overste ken: een keer aan de Kapelse kant en een keer aan de Kruiningse kant. Planner Nic Potter van Snoep en Zoon Transport in Hansweert laat de chauffeurs de brug in elk geval mijden zolang het werk duurt. „We zitten aan het kanaal, dus we maken er dagelijks gebruik van. Om vertraging te voorkomen, rij den we via de Vlaketunnel." Pot ter heeft naar eigen zeggen 'met verbazing' kennis genomen van de duur van het werk. De uitleg van Van Gorp doet daar niks aan af. „Nooit van een overkapping ge hoord?" door Harmen van der Werf SINT-MAARTENSDIJK - Zelden heeft de Thoolse wethouder K. Heijboer (SGP, ruimtelijke ordening) zoveel complimenten gekregen als gister avond in de raadscommissie ruim te. Hij ging er bijna van blozen. De wethouder - hij spreekt zelf liever van 'het hele college van B en W' - heeft dan ook twee doorbraken be reikt die voor Scherpenisse/Sint- Maartensdijk en Tholen-stad van grote betekenis zijn. De eerste doorbraak betreft een strategische grondaankoop van 12 hectare ten zuiden van Sint-Maar tensdijk a 3 miljoen euro. Voor de toekomstige ontwikkeling van de smalstad is dat erg belangrijk. De gemeente Tholen heeft de handen vrij nieuwbouw te plegen, bijvoor beeld voor gemeenschapscentrum Haestinge, zonder dat zij te biecht hoeft te gaan bij projectontwikke laars. Die aasden ook op de grond. Een ruime meerderheid van de raadscommissie kon zich vinden in de aankoop. Unanieme steun was er voor aan koop van het terrein van banketfa- briek De Waal en Zonen op bedrij venterrein Noord in Tholen a 3,8 miljoen euro. Omvorming van het verkommerde Noord tot woon wijk met enige bedrijvigheid is daarmee vlot getrokken. Aardige bijkomstigheid is dat De Waal de activiteiten in het Thoolse Welgele gen 2 wil concentreren, wat extra banen oplevert. De nieuwe fabriek moet voorjaar 2009 draaien, meld de wethouder Heijkoop. DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl LangeVorststraat 98-102, Goes Nü 150 capsules van 50,85 voor 33,90! normale prijs 16,95 per stuk Nü 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77