Zeeland pzcbi Heinkenszand groeit door Twee zomerveren terug Feest opening voetbalkooien BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 36 en 37 Actie voor openhouden met graffitikunst verfraaide voetgangerstunnel Borsele voelt hete adem van nieuwbouw in Goes en Kapelle. m Exploitante pontje Sint-Annaland wacht op goede ligplaats. D&H Buitengebied: landhonger bedreigt natuur Oosterschelde Jeugd speelt hoofdrol in wielerronde van Zuiddorpe Dinsdag 19 juni 2007 Tip? redgoes@pzc.nl GOES - GroenLinks in Goes voert vandaag een handtekeningen actie voor het vrij toegankelijk houden van de voetgangerstun nel bij het NS-station Goes. Met de invoering van de chipkaart voor het openbaar vervoer wil de NS de tunnel afsluiten voor niet-reizigers. De gemeente Goes is fel tegen en heeft al gepro testeerd. GroenLinks gaat verder en begint een publieksactie. Tegen een mooie achtergrond, als de actievoerders ook post vatten aan de zuidkant van het station. Kunstenaar Stephan Teelen uit Goes die onder meer voor de Efteling werkt, heeft daar op verzoek van spoorwegbeheerder ProRail op één tun- nelwand een graffitikunstwerk gemaakt om wildspuiters voor te zijn. De andere zijde volgt nog. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf heinkenszand - In hoog tempo blijft Borsele woningen bouwen in Heinkenszand. Het tweede gedeel te van de uitbreidingswijk Over de Dijk is nog niet helemaal gereed, of Over de Dijk 3 staat al in de stei gers. Borsele lijkt haast te hebben. Goes, waar de laatste jaren relatief weinig nieuwbouw is gepleegd, zit Borsele op de hielen en hetzelfde geldt voor Kapelle. Niet alleen de concurrentie in de regio drijft Borsele. De vraag naar woningen in Heinkenszand blijft onverkort groot, laat de wachtlijst voor Over de Dijk zien. Het derde gedeelte van Over de Dijk gaat vol gens planning zo'n 75 woningen tellen. Op de wachtlijst staan, al dus de gemeente, 175 gegadigden. Van de 75 te bouwen huizen kun nen er 40 op vrije kavels komen. De overige 35 worden door project ontwikkelaars in de markt gezet. De helft daarvan wordt - een Beve- landse primeur - CO,-neutraal, of tewel heel klimaatvriendelijk. De prijs valt ook nog mee. Die is voor-, lopig vastgesteld op circa 200.000 euro. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) is aanjager van dit woning bouwproject. De verwachting is dat de bouw van Over de Dijk 3 eind 2008 kan beginnen. Borsele rekent erop voor vier jaar in Heinkenszand uit de brand te zijn. In de tussentijd wordt gewerkt aan het volwassen maken van Over de Dijk. Veel jon ge gezinnen met kinderen zijn er neergestreken. Zij zitten te sprin gen om speelruimte. De eerste toestellen voor zes- tot twaalfjari gen komen september dit jaar. Over de Dijk krijgt eind 2007 of be gin 2008 ook een betere ontslui ting via de Guldenroedestraat op dé uitvalsweg van Heinkenszand, In Heinkenszand komt het derde en laatste deel van uitbreidings wijk Over de Dijk eraan. Volgens de gemeente zijn er meer dan voldoende liefhebbers. Clara's Pad. Die verbinding maakt het mogelijk in Over de Dijk, aan de Guldenroedestraat, een bushal te te maken. Ter verfraaiing zit de bouw van het kunstwerk Met het oog op de toekomst van Loes Hee- bink nog in de planning. Dit be staat uit een oog en twee verlichte wimpers. Voor de bouwvakantie wordt het beton voor het kunst werk gestort. Borsele bouwt voort in Heinkens zand en 's-Gravenpolder krijgt er 90 woningen bij. Goes komt eraan met 350 tot 400 huizen in Mannee en 400 in Aria. Kapelle werkt aan de grote nieuwbouwwijk Zuid hoek. Het inwonertal van Zuid-Be veland groeit ondertussen nauwe lijks; vorig jaar plus 129. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Twee pontjes keren terug deze zomer, als alles meezit. Hoedekenskerke-Terneu- zen gaat na een jaar zeker weer va ren. Herstel van het pontje tussen Sint-Annaland, Anna Jacobapolder en Bruinisse is nog onzeker. Be oogd exploitante Helmie Nelisse uit Tholen heeft van de gemeente nog geen goede ligplaats toegewe zen gekregen in Sint-Annaland. „Ik zou moeten afmeren langs de rondvaartboten van Frisa. Mensen moeten dan met fietsen over die schepen klauteren. Dat kun je nie mand aandoen." Hans Voorthuyzen uit Zierikzee durft het aan Hoedekenskerke-Ter- neuzen te gaan varen. Rederij De- nick uit Terneuzen hield het na 2005 voor gezien bij gebrek aan klanten. Voorthuyzen durft de gok aan. „Ik heb al veel reacties gekre gen. Van de Stoomtrein Goes-Bor- sele die Hoedekenskerke als eind punt heeft. Van VW's. Van fiet sers." De Zierikzeeënaar voer eer der een pontje op Oud-Vosse- meer. Waar hij vaart, maakt hem niet uit. „Water is water." Rondje met een Pontje Negentien pontjes varen deze zomer in en rond Zeeland, twee meer dan in 2006. b Hans Voorthuyzen zet de voor sportvisserij omgebouwde zeil- klipper Sea Bear (1904) in op Hoedekenskerke/Terneuzen. Voor Sint-Annaland/Bruinisse is de Epico in beeld, die 18 janua ri dit jaar bij zware storm vol liep en is geborgen in de haven bij de Bergse Diepsluis, Thoien. Website: www.rondjepontje.nl goes - Aan de Evertsenstraat in Goes-West is morgen tussen 13.30 en 15.30 uur 'een vet feest' rond de heropening van sport- en spel- kooien. Met muziek, gratis drank je, popcorn, streetdance-demo en skate-demo. De party is voor jon geren van 10 tot en met 18 jaar. De kooien waren deels vernield. Bewo ners klaagden over overlast. Er zijn nu gedragsregels opgesteld met de jongeren. Die worden onthuld. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De Vlissingse kastelein heeft sinds kort de deuren van het toi let veranderd. Tot voor kort ga ven een D en een H aan wie waar moest zijn. Achter de D konden de dames hun gang gaan, achter de andere letter de heren. Duidelijk zat, dacht hij. Alleen werd in het toeristensei zoen het damestoilet toch af en toe aangedaan door een heer, zo hoorde hij van zijn bezoeksters. Zelf merkten die ook dat die en kele heren zich toch wat onge makkelijk voelden als ze bij bin nenkomst dames aantroffen. Daarom heeft hij de letters nu vervangen door symbolen, zodat Duitse mannen weten dat de D niet voor Duitsers staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73