Buitenland Nu of nooit! Politie ontmaskert ruim 700 pedofielen Roep om referenda EU-verdrag SNS REAAL SNS REAAL geeft nieuwe aandelen uit Oud-nazi mag huis verlaten iBusiness Center kpn Busongeluk eist dertien levens Kinderpornonetwerk opgerold en misbruikte kinderen gered. Europeanen willen zelf oordelen over wij zigingsverdrag. 6 I Dinsdag 19 juni 2007 PZC Kom langs of maak snel een afspraak KPN Business Center GOES. Livingstoneweg 11. Tel. (010) 457 05 55- Nu ook op zaterdag open van 9.00 tot 17.00 uur! Aanbiedingen zijn geldig tot en met 30 juni 2007- Prijzen zijn exclusief BTW. MAAGDENBURG - Een ongeluk met een touringcar gistermiddag in Oost-Duitsland heeft aan zeker dertien mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond, van wie enkelen ernstig. De bus had 48 mensen aan boord. Het busongeval, het ernstigste in vijftien jaar in Duitsland, ge beurde op de autosnelweg A14 tussen Dresden en Maagdenburg bij Kön- nern. De slachtoffers waren Duitse ouderen die op weg waren naar Dresden voor een stedentrip. Volgens de politie werd de touringcar van achteren ge troffen door een truck. De vrachtwagenchauffeur had niet opgemerkt dat de bus langzamer reed wegens een file. Door de klap schoot de bus door de vangrails, gleed bijna tien meter naar beneden, kantelde en bleef onder steboven liggen. De buschauffeur overleefde de klap, maar hij verkeert in shocktoestand. foto Engelbert Piilicher/Mitteldeutsche Zeitung/AP door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - De politie in Groot-Brit- tannië heeft 31 seksueel misbruik te kinderen gered door een inter nationaal netwerk van meer dan zevenhonderd pedofielen te ont maskeren. De identiteit van de ver dachten werd achterhaald in een tien maanden durende undercover operatie, waaraan wereldwijd 33 politiekorpsen meewerkten. De zevenhonderd pedofielen wer den achterhaald via een website waarop foto's en video's van de kinderporno werden verspreid. De site was opgezet door Timothy Cox, een 28-jarige man uit het En gelse Buxhall. Hij verscheen giste ren voor de rechter op verdenking van het bezitten en verspreiden van kinderpornografisch materi aal. Na zijn arrestatie in september vorig jaar, bekende hij schuld in negen aanklachten. Politieagenten runden vervolgens uit zijn naam de website om de identiteit van ze venhonderd leden van het net werk op te sporen. Na tien dagen werd de site gesloten. Op de computer van Cox werden 75.960 obscene foto's aangetroffen en bewijs dat hij 11.491 beelden naar anderen had gestuurd. Cox werkte onder de schuilnaam 'Son of God' (zoon van God) en had de website 'Kinderen, het Licht van ons Leven' genoemd. Dankzij een tip van de Canadese politie kwa men Britse agenten de site op het spoor, waarna zij een intensieve sa menwerking aangingen met korp sen wereldwijd, onder meer in Amerika en Australië. Een man die probeerde de website nieuw leven in te blazen nadat Cox was opgepakt, moet eveneens voor de rechter verschijnen. Het gaat om de 33-jarige Gordon Mackintosh uit Hertfordshire die de pseudoniemen 'silent- blackheart' (stil zwart hart) en 'lust4skoolgurls' (lust voor school meisjes) gebruikte. Hij werd in ja nuari gearresteerd. De politie trof Wij Eenendertig seksueel misbruikte kinderen zijn gered doordat de politie een internationaal net werk van zevenhonderd pedofie len heeft opgerold. op zijn computer 5167 foto's met kinderporno aan De namen van de zevenhonderd andere verdachten zijn nog niet openbaargemaakt, omdat de poli tie verdere arrestaties hoopt te ver richten. Tweehonderd verdachten zouden uit Groot-Brittannië af komstig zijn. Of er Nederlanders bij waren, wilde de politie niet zeg gen. De 31 slachtoffers die zijn gered, blijken baby's, kleuters en tieners uit verschillende landen, die wer den onderworpen aan 'gruwelijke seksuele mishandeling' aldus Ian Robertson van opsporingsinstan tie Child Exploitation and Online Protection (Ceop). Meer informatie over de kinderen is niet vrijgegeven. De kinderen zijn uit huis geplaatst of er is voor gezorgd dat zij worden beschermd tegen verdere mishandeling, aldus Ceop. Foto's en video's van seksu ele activiteiten werden via de web site live uitgezonden en onderling geruild. „Pedofielen worden steeds vindingrijker in het gebruik van in ternet voor de exploitatie van jon ge kinderen, maar onze technie ken om ze op te sporen worden dat ook", aldus Robertson. BRUSSEL - De burgers in de vijf grootste EU-landen willen een re ferendum over het EU-verdrag in de landen die de tekst nog niet goedgekeurd hebben. Dat staat haaks op de plannen van regerin gen. In Frankrijk wil 64 procent een nieuw referendum. In Groot-Brit- tannië wil zelfs 69 procent zich uit spreken over de het aangepaste EU-verdrag: premier Blair zag vori ge week nog af van zo'n volksraad pleging. Dat blijkt uit een peiling van de Financial Times onder 6169 mensen. De peiling toont ook aan dat veel burgers amper weten wat er staat in het EU-verdrag, dat tot voor kort Europese grondwet werd genoemd. In de vijf grote landen is 54 pro cent tegen een fhlltime EU-presi- dent, een functie die door het aan gepaste verdrag wordt ingevoerd. Als er nu opnieuw een referen dum zou worden gehouden, dan stemt 65 procent van de Nederlan ders vóór het aangepaste EU-ver- drag. Dit blijkt uit een gisteren ver schenen enquête van Radio Neder land Wereldomroep en peil.nl. Regeringsleiders beslissen deze week over aanpassingen van de af gewezen Europese grondwet. Van de Nederlanders stemde in 2005 nog 62 procent tegen het ontwerp. De enquête toont dat Nederlan ders veel positiever staan nu de tekst de titel 'wijzigingsverdrag' heeft gekregen. Zij zijn echter niet onder de indruk van de wijzigin gen die de regering-Balkenende na streeft in het nieuwe EU-verdrag. ROME - De wegens oorlogsmisda den veroordeelde oud-nazi Erich Priebke is gisteren achterop een scooter naar zijn advocaat in Mil aan vertrokken om daar te gaan werken. Priebke staat onder huis arrest, maar volgens een besluit van een Italiaanse rechtbank van vorige week mag de 93-jarige Duit ser elke dag zijn huis verlaten. Honderd mensen protesteerden voor het kantoor waar Priebke aan het werk ging tegen het besluit van de rechter. Priebke werd in 1998 wegens oor logsmisdaden tot levenslang ver oordeeld. De straf werd al in 1999 omgezet in huisarrest, wegens de hoge leeftijd en slechte gezond heid van de Duitser. Priebke was in maart 1944 betrok ken bij de executie van 335 burgers in de Ardeatijnse Groeven ten zui den van Rome. Hij vluchtte na de TWeede Wereldoorlog naar Argen tinië, maar hij werd in 1995 uitgele verd aan Italië. SNS REAAL is een bank- en verzekeringsconcern met een balanstotaal van c 80 miljard en circa 6.000 medewerkers. Aan.de belegging zijn risico's verbonden. De waarde van de aangeboden effecten kan fluctueren. Rendementen uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst. Potentiële beleggers wordt geadviseerd om eerst hun eigen beleggingsadviseur te raadplegen alvorens een beleggingsbesluitte nemen. Het is onze ambitie om de favoriete financiële dienstverlener te zijn voor particu lieren en het MKB in Nederland en een winstgevende groei te realiseren vooronze aandeelhouders. De aanstaande overname van de Nederlandse verzekerings activiteiten van het Franse AXA S.A. sluit aan bij deze ambitie. Met deze overname verdubbelen we bijna ons marktaandeel en versterken we onze positie in de Nederlandse verzekeringsmarkt. Om deze overname te financieren geven we voor 350 miljoen nieuwe aandelen uit. Om de liquiditeit in het aandeel SNS REAAL te vergroten zal onze grootaandeelhouder, de Stichting Beheer SNS REAAL, tot maxi maal 250 miljoen van haar bestaande aandelen verkopen. Voor particuliere beleggers die daarvoor in aanmerking komen geldt dat zij de eerste 200 aandelen waarvoor wordt ingeschreven toegewezen krijgen. Inschrijven op aandelen is mogelijk vanaf 13 juni vanaf 09.00 uur tot 21 juni 17.30 uur. Meer weten? Ga dan naar www.snsreaal.nl of www.euronext.com voor het gratis prospectus of neem contact op met uw eigen bank. Nu met 4 maanden GRATIS bellen en sms'en naar mobiel! Kant en Klaar Handsfreepakket Nokia 6021 of Nokia 62301' Originele Nokia carkit Professionele inbouw i.c.m. een 2-jarig nieuw Business Select abonnement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6