Zeeland Havens zoeken toenadering Konijnenbezitters dumpen dier Lammerenburg niet steeds vaker in natuurgebieden in trek bij Vlissingers Jutten in Oesterpit en varen Oosterschelde Feest bij opening voetbalkooien Goes Fiets- en wandeltocht voor de Amazone Muziek in open lucht van Sint-Annaland Lonink hoopt op snel einde van wurgcontract met Rotterdam. Actie voor openhouden voetgangerstunnel station Goes Tamme beesten in het wild wacht een zekere dood. S PZC Dinsdag 19 juni 2007 25 WISSENKERKE - Kinderen kunnen morgen vanaf 14 uur 'jutten' aan de Oosterschelde-kust bij de Oes terput op Noord-Beveland. Onder 'jutten' wordt in dit geval verstaan het ontdekken van Oos- terschelde-planten en -dieren on der leiding van ervaren gidsen. Aanmelden: 0113211.675. Eveneens morgen om 14.00 uur houdt het vijfjarige nationaal park Oosterschelde een natuurvaar- tocht vanuit Burghsluis, aanmel den via 0653-535297. GOES - Aan de Evertsenstraat in Goes-West is morgen tussen 13.30 en 15.30 uur 'een vet feest' rond de heropening van sport- en spel- kooien. Met muziek, gratis drankje, pop corn, streetdance-demo en ska- te-demo. De party is voor jonge ren van 10 tot en met 18 jaar. De kooien waren deels vernield. Bewo ners klaagden over overlast. Er zijn nu gedragsregels opgesteld met de jongeren. Die worden onthuld. GRIJPSKERKE - Het regioteam Zee land van het Wereld Natuur Fonds houdt zaterdag voor de der de keer een fietstocht over Walche ren. Wandelen kan echter ook. De fiet sers kunnen 34 of 22 kilometer af leggen. De wandeltocht is acht ki lometer lang. De opbrengst van de fiets- en wandeltochten komt ten goede aan het behoud van de Ama zone. Starten kan tussen 10.00 en 14.00 uur. SINT-ANNALAND - Op het haven- plein in Sint-Annaland wordt vrij dagavond een openlucht muziek festival gehouden. Het markeert te vens het begin van het Stallandse zomerfeest. Onder de naam Thool- se Dag van de Muziek treden van af 19.30 drie (pop/rock)bands van eigen bodem voor het voetlicht, te weten Ocean's edge, Massive en Kopkaas. De Backstienkboys uit Kruisland sluiten de avond af met een portie 'rock en lol'. door Wout Bareman GENT - De Kanaalzonehavens Gent en Terneuzen zoeken weer meer toenadering tot elkaar. Over moge lijke samenwerkingsvormen ver scheen al eerder een rapport, waar in het havenschap Zeeland Seaports en het Gentse havenbe drijf de mogelijkheden aftastten. Nü richt de grensoverschrijdende samenwerking zich in de eerste plaats op de twee havens aan het Kanaal Gent-Terneuzen. Tijdens periodiek overleg tussen Kanaalzonegemeenten Gent, Ter- neuzen, Zelzate en Evergem in Gent kwam de zaak ter sprake. Burgemeester Lonink: „Volgens ons is het moment nu daar de ban den aan te halen en te bekijken welke voordelen de grensover schrijdende havensamenwerking ons kan bieden." Geruime tijd stond de nauwe samenwerking tus sen de Zeeuwse havens en het Rot terdams Havenbedrijf een innigere vrijage tussen Terneuzen en Gent in de weg. Lonink nu: „Maar ik heb goede hoop dat het wurgcon tract met Rotterdam binnenkort verleden tijd is en dat de situatie wordt genormaliseerd." Voor met name de Kanaalzone zou het bete kenen dat de Zeeuwse bestuurders opnieuw zelf de regie zouden kun nen gaan voeren over de uitgifte en exploitatie van de 'natte' be drijfsterreinen op de Axelse Vlakte en in de aangrenzende Autriche- polder. Lonink: „Los van de vraag of je in Nederland wel een haven- beleid kunt ontwikkelen zonder Rotterdam, zie ik wel degelijk goe de mogelijkheden. De havenbe stuurders moesten tot bezinning komen en daarom was een pas op de plaats best een goede zaak. Het is al een tijd stil rond de Rotter dams-Zeeuwse samenwerking. Ik Burgemeester Jan Lonink acht, nu de verhoudingen met Rotter dam zijn bekoeld, de tijd rijp om nauwer samen te werken met de haven van Gent. vind dat een goed teken. In die stil te kan worden gewerkt aan nieu we verhoudingen én aan het beëin digen van wat ik toch echt een wurgcontract blijf noemen." Lonink vindt een nauwere samen werking tussen de havens in het Scheldegebied een eerste vereiste voor de verdere ontwikkeling. Tij dens het overleg tussen de Kanaal zonegemeenten werd ook gespro ken over de drugsproblematiek, de aanleg van de tunnel bij Sluiskil en de vestiging van glastuinbouw aan het kanaal. Gent en Terneu zen maakten afspraken over de in zet van Vlaamse werkzoekenden nu haakt ook Zelzate, dat een hoog werkloosheidspercentage kent, in. GOES - GroenLinks in Goes voert vandaag een handtekeningenactie voor het vrij toegankelijk houden van de voetgangstunnel bij het NS-sta- tion Goes. Met de invoering van de chipkaart voor het openbaar vervoer wil de NS de tunnel afsluiten voor niet-reizigers. De gemeente Goes is fel tegen en heeft geprotesteerd. GroenLinks gaat verder en begint een publieksactie. Kunste naar Stephan Teelen uit Goes, die onder meer voor de Efteling werkt, heeft op verzoek van Pro- Rail op een tunnelwand een graffitiwerk gemaakt om wildspuiters voor te zijn. foto Willem Mieras door Selma Osman VLISSINGEN - Zes konijnen zitten weer veilig en droog in een hok. Anderhalf uur kropen twee mede werkers van de dierenambulance zondagmiddag door de brandne tels en de bosjes om de dieren te vangen. Naar twee andere wordt nog gezocht. „Buiten zijn ze redde loos verloren." Inge Zweedijk van de Dierenbe scherming Noord- en Midden Zee land kan niet begrijpen dat men sen hun dieren niet netjes afleve ren, als ze een probleem hebben. „Wie tamme konijnen 't wild in gooit, jaagt ze de dood in. Buiten zijn ze een prooi voor roofvogels, honden en kstten." De dierenambulance moet er de laatste tijd steeds vaker op uit om konijnen te vangen. Zondag wer den de dierenredders gealarmeerd door een fietsster uit Middelburg. Die had gezien hoe een scooterrijd ster acht konijnen dumpte in de buurt van de oude vuilnisbelt bij Dierenbescherming Noord- en Midden Zeeland klaagt over toe nemend aantal huisdieren dat door hun eigenaren in struikge was wordt achtergelaten. Koudekerke. De zes volwassen die ren en twee kleintjes waren in een kattenbox gepropt. „Verschrikke lijk", vindt ambulance-vrijwillig ster Lilian Woumans. Het Vlissingse dierenasiel heeft nu veertien konijnen. Bovendien ko men er bijna dagelijks jonge katjes binnen die op straat worden ge vonden. ,,'t Begint weer te komen", ver zucht assistent-beheerster van het Vlissingse asiel, Marijke de Nooijer. Al zijn de kittens makkelij ker te plaatsen dan de konijnen. „Je weet niet waar je ermee naar toe moet, niemand wil ze meer. Kinderboerderijen zitten er al vol mee." door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Lammerenburg daalt in populari teit. De kleine kavels en het gebrek aan groen en stoepen zijn de oor zaak, aldus makelaar A. Begijn. De dalende trend blijkt uit zijn zelf ontwikkelde populariteitspoll, waarmee hij de huizenmarkt in de gaten houdt. Daaruit blijkt ook dat Rosenburg, Paauwenburg III, gren zend aan de Galgenweg, Vredehof en het centrum met voorsprong de Vlissingse wijken zijn waar de mensen het liefst wonen. De straatjes rondom de Schelde- straat zijn ook zeer populair. Daar zijn veel goedkope woningen te vinden, weet de makelaar. Begijn ontwikkelde een systeem waar mee hij via verkoopprijs en locatie de populariteit van wijken kan me ten. Volgens Begijn staan woningen in Lammerenburg lang te koop. Ge middeld langer dan in andere Vlis singse wijken. Lammerenburg is eind jaren ne gentig van de vorige eeuw ge bouwd en volgens de NVM-make- laar een echte vinexwijk met alle nadelen die daaraan kleven. Die wijk is volgens hem volgepropt met woningen. Begijn merkt ook dat er een fikse trek is van mensen uit Lammeren burg naar andere wijken in Vlissin- gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69