Zeeland PZC Minder regels toedeling woningen Toeristenpontjes keren terug 21 SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 36 en 37 Zeeuwland wil regie bij verdeling van huizen aan de markt overlaten. Driftig peddelen door het kroos Ballonnen in Engeland Meer luxe in huurhuizen D&H Buitengebied: landhonger bedreigt natuur Oosterschelde Dinsdag 19 juni 2007 Jeugd speelt hoofdrol in wielerronde van Zuiddorpe Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland wil af van de vele regel tjes die gelden bij de toewijzing van huurwoningen. „Wie zijn wij dat we bepalen hoe oud iemand moet zijn om in een bepaald huis te mogen wonen of hoe zijn ge zinssamenstelling moet zijn", zegt directeur A. de Ceuster van Zeeuw land. De corporatie werkt in sa menspraak met de gemeente Schouwen-Duiveland aan de ont wikkeling van een nieuw systeem voor de verdeling van vrijkomen de woonruimte. „We willen beter inspelen op de vraag en op het keuzegedrag van diverse groepen woningzoekenden en hebben daar om behoefte aan een eenvoudiger systeem. Wij willen straks de regie zoveel mogelijk aan de markt over laten", aldus de directeur. Volgens hem duurt het nog wel even voor dat nieuwe systeem ge reed is en het zal pas in de tweede helft van 2008 worden ingevoerd. De Ceuster is ervan overtuigd dat er geen groepen woningzoeken den in de knel komen als gevolg van de nieuwe werkwijze. Als belangrijke regel nu geldt nog dat Zeeuwland goedkope wonin gen verhuurt aan mensen met een laag inkomen. „Het vergt veel werk om dat uit te zoeken. Voeg daar nog diverse regels aan toe, zo als gezinssamenstelling en leeftijds categorie en het systeem raakt ge heel verstopt", schetst De Ceuster de huidige praktijk. Hij verwacht niet dat mensen met hogere inko mens massaal gaan opteren op goedkopere huurwoningen als die regel wordt los gelaten. „Misschien zit er eens eentje tussen, maar uit de praktijk blijkt dat de meeste mensen toch kiezen voor een wo ning die in verhouding is met hun inkomen." Evenmin ziet hij huur ders van buiten de regio massaal toestromen in de kleine kernen als de voorrangsregels van economi sche en sociale binding vervallen. Vaak klinkt de roep om woningen voor de eigen jeugd, maar de erva ring bij Zeeuwland is, dat jongeren Systeem met minder regels voor verdeling huurwoningen in de maak. Aantal woningenzoeken den geeft geen nauwkeurig beeld van werkelijke behoefte. niet of nauwelijks reageren op aan bod in de eigen kern. Het aantal van 1.364 woningzoe kenden, eind vorig jaar geeft, een vertekend beeld volgens De Ceus ter. Dat zijn lang niet allemaal ac tief zoekende huurders en het aan tal wisselt ook snel. Mensen schrij ven vaak in met het idee van een lange wachttijd. „Een gemiddelde wachttijd van 8,8 maanden is ech ter absoluut niet lang", vindt de di recteur. Met de praktijkkennis van de huurmarkt binnen de organisa tie geeft die termijn Zeeuwland met de komende productie eerder zorg over afzet in de toekomst. ZIERIKZEE - Statig zwemmend tonen vader en moeder hun kroost aan de buitenwereld. Zes jon gen is ook niet niks, dus daar zwem je graag je rondje mee. Tot het te druk wordt, er te veel mensen blijven staan. Dan wordt het tijd om je schuil te houden onder de brug. Als het weer rus tiger wordt, kom je weer tevoorschijn. Vader en moeder voorop, de kleintjes driftig peddelend BURGH-HAAMSTEDE - Bryan Brink en Mathijs Geleijnse zijn winnaar geworden van de ballonnenrace die op Koninginnedag gehouden is in Burgh-Haamstede. Het kaart je van Brink is teruggestuurd van uit Londen. De ballon van Geleijn se is terecht gekomen in Clacton on Sea. Beiden kregen een Kame- leonboek cadeau van voorzitter Bertha Boot van de Oranjevereni ging. Met deze daad nam zij met een afscheid van het bestuur van de club. Zij gaf tien jaar leiding. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Twee pontjes keren terug deze zomer, als alles meezit. Hoedekenskerke-Terneu- zen gaat na een jaar zeker weer va ren. Herstel van het pontje tussen Sint-Annaland, Anna Jacobapolder en Bruinisse is nog onzeker. Be oogd exploitante Helmie Nelisse uit Tholen heeft van de gemeente nog geen goede ligplaats toegewe zen gekregen in Sint-Annaland. „Ik zou moeten afmeren langs de rondvaartboten van Frisa. Mensen moeten dan met fietsen over die schepen klauteren. Dat kun je nie mand aandoen." Hans Voort- huyzen uit Zierikzee gaat Hoede- kenskerke-Terneuzen varen. Rede rij Denick uit Terneuzen hield het na 2005 voor gezien bij gebrek aan klanten. Voorthuyzen durft de gok aan. „Ik heb al veel reacties gekre gen. Van de Stoomtrein Goes-Bor- sele die Hoedekenskerke als eind punt heeft. Van VW's. Van fiet sers." De Zierikzeëenaar voer eer der een pontje op Oud-Vosse- meer. Waar hij vaart, maakt hem niet uit. „Water is water." Rondje met een Pontje Negentien pontjes varen deze zomer in en rond Zeeland, twee meer dan in 2006. Zierikzeënaar Hans Voort huyzen zet de voor sportvisse- rij omgebouwde zeilklipper Sea Bear (1904) in op Hoedekenskerke/Terneuzen. Voor Sint-Annaland/Bruinisse is de Epico in beeld. Website: www.rondpontje.nl ZIERIKZEE - Met aanpassingen van keukens, badkamers en toiletten gaat woningcorporatie Zeeuwland inspelen op de vraag naar meer luxe in huurwoningen. Verder zet de organisatie in op verbetering van de isolatie om energiebesparin gen te realiseren. Zeeuwland heeft deze maatregelen vastgelegd in een zogeheten vastgoedplan tot en met 2015. Een beoordeling naar po pulariteit en kwaliteit van het tota le woningbezit geldt daarvoor als basis. Volgens de gegevens in het jaarver slag van de woningcorporatie blijkt in de huursector de vraag naar eengezinswoningen terug te lopen, terwijl in het koopsegment de vraag naar dit soort huizen juist groeit. Dat is reden voor Zeeuwland de komende jaren een substantieel aantal eengezinswo ningen te koop aan te bieden. Een deel van het woningbezit blijkt niet langer aan te sluiten op de toekomstige vraag. Zeeuwland wil hiervoor vervangende nieuw bouw realiseren. Daarvoor heeft de corporatie nieuwe locaties no dig. De vraag naar grotere wonin gen maakt het onmogelijk op de bestaande locaties hetzelfde aantal woningen terug te bouwen. met hun kleine pootjes erachter aan. Zorgen dat je bij blijft is het credo, want wie achterop raakt, moet het alleen zien te rooien door de dikke laag kroos. foto Dirk-Jan Gjeltema ZEElfWï Tip? redactie@pzc.nl De Vlissingse kastelein heeft pas geleden de deuren van het toilet veranderd. Tot voor kort gaven een D en een H aan wie waar moest zijn. Achter de D konden de dames hun gang gaan, achter de andere letter de heren. Duidelijk zat, dacht hij. Alleen werd in het toeristenseizoen het damestoilet toch wel af en toe aangedaan door een heer, zo hoorde hij van zijn bezoeksters. Zelf merkten die ook dat die en kele heren zich toch wat onge makkelijk voelden als ze bij bin nenkomst dames aantroffen. Daarom heeft hij de letters nu vervangen door symbolen. Zodat Duitse mannen weten dat de D niet voor Duitsers staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61