Zeeland OPRUIMING IN ZAAMSLAG SABINA u vanaf morgen, 20 juni mmmmm vanwesten.com Omega Combi; 7 x goed voor het behoud van uw gezondheid £FTj] GRATIS! comb Ouders maken verkeersrapport over Hengstdijk 20 juni extra koopavond tot 21.00 uur sabinadamesmode.nl Raadsfractie Sluis wil eerst dat de gronden aangekocht zijn. DAMES MODE College Sluis brengt bezoek aan Croede Stadsraad Axel houdt vergadering in De Halle Geen demontabele mast op Theaterplein 50 GRATIS! jdmeg/ PZC Dinsdag 19 juni 2007 I 25 CDA: 'Stel Waterdunen uit' door Frank van Cooten BRESKENS - Het CDA in de gemeen te Sluis vreest dat de vrijwillige grondverwerving voor het recrea tie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens onder druk staat. Frac tievoorzitter Lia Flikweert vindt het vreemd dat er nu intensief wordt overlegd tussen partijen over de financiering van het pro ject, terwijl er nog steeds een stich- door Frank van Cooten HENGSTDIJK - Ondanks het rustige karakter van Hengstdijk is er toch een aantal gevaarlijke verkeerssi tuaties in het dorp. Dat blijkt uit een rapport van verkeersouders Nathalie Johary, Jeanneke Verbra- eken en Liesbeth van Leeuwen. Auto's, vrachtwagens, wielrenners en scooters rijden te hard binnen de bebouwde kom, kinderen heb ben te weinig speelruimte en het kruispunt Plevierstraat/Provinciale weg wordt in het rapport gekwali ficeerd als onoverzichtelijk en dus 'levensgevaarlijk'. „Alleen midden op de weg zie je het verkeer aankomen." De ver keersouders hielden een enquête in het dorp om aan de weet te ko men wat de dorpsbewoners vin den van de verkeersveiligheid in Hengstdijk. Het rapport is gisteren aangeboden aan wethouder Toon Maas op het speelplein van basis school Sint Jozef. Directeur George de Vijlder kreeg gisteren het verkeersvignet uit han den van Han van Opdorp van Vei lig Verkeer Nederland als bewijs dat deze school veel aandacht be steedt aan verkeersveilig gedrag van de kinderen. Basisschool De Oostvogel in Lams- waarde kreeg dit vignet ook giste ren. Van de 273 Zeeuwse basisscho len hebben nu vijftig scholen dit vignet. „Een mooi aantal, maar we hebben nog veel te winnen", zei Van Opdorp. ting van verontruste grondeigena ren in het benodigde gebied is die nee zegt tegen Waterdunen. In aanvullende voorwaarden is door de gemeenteraad vastgelegd dat de grondeigenaren hun grond niet on der dwang hoeven verkopen. „De ze voorwaarde werd tijdens de in formatie-avond met professor Schnabel nog eens duidelijk door de burgemeester onderstreept." Maar het intensieve overleg over de financiering en de verdere plan ontwikkeling tussen partners kan volgens Flikweert betekenen dat die vrijwilligheid 'eindig' is. Dat er dus binnenkort een einde kan ko men aan die vrijwilligheid. „Ondanks het feit dat er geen vor deringen worden gemaakt bij de grondverwerving -het standpunt van de stichting van eigenaren ligt ons inziens onwrikbaar vast - gaat u onverminderd door met met de planontwikkeling. Dit is voor ons onbegrijpelijk." Bij het CDA zijn momenteel geen feiten of standpunten bekend, het zij van de grondeigenaren, hetzij van de Molecatengroep (een van de initiatiefnemers) en Dienst Lan delijk Gebied, die wijzen op moge lijkheden om de noodzakelijke gronden te verwerven. Nieuwe stap in de verdere planontwikke ling is een doelstellingenovereen komst waarin afspraken worden gemaakt over onder meer het am bitieniveau, het te realiseren pro gramma, de samenwerking en de projectorganisatie. Het dagelijks gemeentebestuur N* De planontwikkeling van Water- dunen bij Breskens moet worden gestopt, zo lang de benodigde grond nog niet is verworven, vindt het CDA in Sluis. I Plein 49 4543 BK Zaamslag VAN WESTEN MANNENMODE Plein 10-11 4543 BH Zaamslag heeft ingestemd met de overeen komst, die op 28 juni na afloop van de vergadering van de gebieds- commissie door partijen wordt on dertekend. Het CDA vindt dat een stap te ver. Flikweert verzoekt het college dringend de planontwikke ling voor Waterdunen op te schor ten totdat duidelijk is of de beno digde gronden ook werkelijk ver worven kunnen worden. „De grondverwerving is essentieel voor Waterdunen. De verdere plan ontwikkeling moet daarom in de ijskast worden gezet", stelt Flik weert. GROEDE - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Sluis brengt vandaag een bezoek aan Groede. 's Middags staan er bedrijfsbezoe ken aan Pieters Grafisch Bedrijf en restaurant De Drie Koningen op het programma, 's Avonds overleg gen B en W met de dorpsraad en met de inwoners van Groede in De Drie Koningen aan de Markt. Aanvang 20 uur. AXEL - De Stadsraad Axel houdt donderdag de maandelijkse open bare vergadering in cultueel cen trum De Halle. Bezoekers kunnen tijdens de bij eenkomst vragen stellen aan de stadsraad of de aanwezige verte genwoordigers van politie of van de gemeente Terneuzen. De verga dering begint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Er komt geen demon- stabele verlichtingsmast op het Theaterplein in Terneuzen. Eerder besloten B en W wel zo'n mast te plaatsen. Gezien de hoge kosten is het college toch weer teruggeko men bij het oorspronkelijke ver lichtingsplan. Later beziet het dage lijks gemeentebestuur of er alsnog een demontabele verlichtingsmast moet komen. Visolie, lijnzaadolie en teunisbloemolie in één capsule Over prima invloed van essentiële vetzuren op het behoud van een goede gezondheid, kan een boekje over vol geschreven worden. De ontwikkelaars van Omega Combi heb ben dat nu ook daadwerkelijk gedaan. Omega Combi is een uitgebreid vetzurencomplex op basis van visolie, lijnzaadolie en teunis bloemolie. Samen voorzien deze bestanddelen uw lichaam van een krachtige combinatie van Omega-3, Omega-6 en Omega-9 vetzuren. Uw lichaam kan deze essentiële vetzuren niet zelf aanmaken. Daarom kan het zinvol zijn om met Omega Combi eventuele tekorten in uw voe ding aan te vullen. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, want deze Omega-vetzu ren spelen een belangrijke rol in uw lichaam. Kijkt u maar eens naar het volgende lijstje: 1Helpt bij de verlaging van het cholesterolgehalte 2) Houdt de bloedvaten soepel en elastisch 3) Goed voor de smering van de gewrichten 4) Houdt de huid in conditie bij het ouder worden 5) Bevordert het natuurlijk afweersysteem 6) Bevordert de stofwisseling 7) Beschermt de gezonde cellen en weefsels bij het ouder worden Aan Omega Combi is eveneens een natuur lijke vitamine E toegevoegd. Deze vitamine heeft een beschermende invloed op de Omega 3,6 9 vetzuren in de capsules. i Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Hair en Body Beauty, Capellestraat 2 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Bij aankoop van Omega Combi 100 capsules 24,95) ontvangt u een verpakking van 50 capsules vm. m 7 ►6*91

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53