Zeeland PZC Tasjesdieven mogelijk bende Een, twee of vier kilometer zwemmen voor Ronald McDonald Schot in aanleg van Ri'k wil Hedwigepolder verkopen turbinepark Koegors 21 Museum mist bronzen schroef ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 36 en 37 Zeventien senioren in en om Hulst slachtoffer overval. Jubileumeditie van zwemvierdaagse in Axel van start. Buitengebied: landhonger bedreigt natuur Oosterschelde Dinsdag 19 juni 2007 Jeugd speelt hoofdrol in wielerronde van Zuiddorpe Tip? redtern@pzc.nl door Joeri Wisse hulst - De Zeeuwse politie ver denkt een jeugdbende van bero ving van zeventien bejaarde vrou wen in en om Hulst. De tasjesdie ven deinzen er niet voor terug ge weld te gebruiken. Dat heeft al tot meerdere, soms ernstige verwon dingen geleid bij slachtoffers van een roof. Vanavond vraagt de poli tie in het Avro-programma Opspo ring Verzocht aandacht voor de reeks van overvallen. Tot enkele weken geleden zag de politie geen aanleiding om de overvalzaken op te pakken. Dat veranderde toen een getuige van een roof een gede tailleerde omschrijving kon geven van de dader. Politiewoordvoerder Esther Boot: „Van alle voorgaande overvallers zijn geen signalementen bekend. Er waren telkens geen getuigen en doordat de vrouwen in alle geval len van achteren werden aangeval len, konden ze geen omschrijving geven van de dader. Van de over val op een 79-jarige vrouw, die 22 mei op de Truffïnoweg in Hulst liep, is wél een getuigenverkla ring." De politie denkt dat een groep jon geren verantwoordelijk is voor de tasjesroven. Boot: „Het is nadruk kelijk een vermoeden. Het kan ook zijn dat het allemaal op zich zelf staande overvallen zijn. Maar zeventien tasjesroven in een jaar tijd is heel uitzonderlijk; tot mei vorig jaar was een tasjesroof nog nooit voorgekomen in de gemeen te Hulst. We denken dus dat het om een groepje jongelui gaat die zo op een makkelijke manier aan geld wil komen." Op het moment dat het signale ment van de dader van de overval op 22 mei duidelijk werd, zette de politie rechercheurs op de zaak. Omdat die niet verder kwamen, werd de zaak aangemeld bij Op sporing Verzocht, die een recon structie en een tekening van de da- Zeker zeventien bejaarde vrou- wen zijn het afgelopen jaar in en om Hulst beroofd van hun tas. Zij die verzet boden, werden verwond. der heeft gemaakt. Boot: „Het gaat om een tengere jongeman van on geveer 1 meter 75 lang, donker bruin haar, mogelijk stekeltjes en met pukkels in zijn gezicht." Bejaarden in en om Hulst zijn niet zó bang dat ze niet meer over straat durven, maar de schrik zit er wel in, weet Alois de Deckere, voorzitter van KBO Hulst. „Het leeft erg bij de mensen. Er heerst een onveilig gevoel. In maart heb ben we bijeenkomst gehouden waar mensen tips kregen van de politie om zich te wapenen tegen tasjesdieven." Teun Roodzant wordt door zijn moeder geholpen bij de 500 meter zwemmen tijdens de vierdaagse in Axel. foto Wim Kooyman axel - „U mag nog even door zwemmen, hoor", stelt één van de tellers van zwemvereniging De Ot ters uit Axel Lenie Drabbe gerust. Drabbe arriveerde eigenlijk wat te laat bij zwembad 't Plaatje aan de Sportlaan in Axel. Want het is de bedoeling dat de af te leggen af stand- 250, 500 of 1000 meter- bin nen de tijd wordt gezwommen. Desondanks konden de tellers, die in de gaten houden of de baantjes worden uitgezwommen, nog even langer blijven. Drabbe zwom haar 1000 meter uiteindelijk in een tijd van 28,5 minuut. Bepaald niet slecht voor een 56-jarige. De Axelse zwemvierdaagse is dit jaar toe aan haar dertigste editie. Reden om de opbrengst van het evenement (deelnemers kunnen zich laten sponsoren voor het Ro- naldMcDonaldhuis in Baren- drecht) vrijdag aan presentator Vic tor Deconinck, voorzitter van de stichting Ronald McDonald, te overhandigen. Organisator Ellen Versteeg hoopt op een goede 200 deelnemers, waaronder veel schooljeugd. Zwemmers kunnen nog tot en met vrijdag meedoen aan de vier daagse; 's ochtends van 11.00 tot 12.00 of van 16.00 tot 19.00 uur. F door Conny van Cremberghe i terneuzen - Morgen wordt het of- ficiële startsein voor de bouw van E windpark Koegorspolder gegeven. I Dit windparkproject is oorspronke lijk ontwikkeld door WinWind uit Terneuzen, maar werd recent door Evelop BV overgenomen. Met 44 Megawatt wordt het wind- park Koegorspolder het grootste 1 onshore (op het land) windpark in Nederland. De 22 stuks V-80 turbines worden gebouwd ten zui- j den van Terneuzen. Naar verwach- i ting zal het park 120.000.000 kWh leveren, genoeg om 35.000 huis houdens van duurzame energie te voorzien. De eerste turbine zal eind september op het elektrici teitsnet worden aangesloten. Eind 2007 moet het park geheel opera tioneel zijn. De bouwwerkzaamheden worden hoofdzakelijk uitvoerd door bedrij ven uit de regio. De voorbereidin gen en de bouw bieden gedurende deze periode werkgelegenheid aan ongeveer vijftig personen. Evelop heeft voorts een educatieprogram ma voor baisscholen opgezet. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Rijk wil de Herto gin Hedwigepolder in de oostelij ke punt van Zeeuws-Vlaanderen voor ongeveer 20 miljoen euro ver kopen aan België. Daarna zal het land ontpolderd worden. De opbrengst van de verkoop mag van het Rijk gebruikt worden voor de verdubbeling van de Tractaat- weg (N62) en de Sloeweg. Het Rijk stelt voor beide projecten een be drag van 100 miljoen euro beschik baar. Daarvan is dus 20 miljoen eu ro nog onzeker. Als de ontpoldering niet kan door gaan, zo wordt in het Projectplan aanpassing N62 gesteld, dan komt dat bedrag niet beschikbaar voor de N62. Daarnaast kan het bedrag door de aankoop van de polder ho ger of lager uitpakken. De aanpassing van de bijna tien ki lometer lange Tractaatweg is nu uit de losse pols becijferd op onge veer 40 miljoen euro. Verdere uit werking van de plannen zal meer inzicht geven in de geraamde kos ten. De realisatiekosten zijn in ho ge mate afhankelijk van het geko zen tracé en de inrichting daarvan. Inmiddels is duidelijk dat er eerst een Milieu Effect Rapport (MER) moet worden gemaakt. De Trac taatweg grenst immers voor een groot deel aan beschermde natuur. De verbreding kan daarop grote in vloed hebben. breskens - De kolossale scheeps schroef voor het visserijmuseum in Breskens is in de nacht van zon dag op maandag ontvreemd. De scheepsschroef zat met een gro te ketting aan een in de voorgevel van het museum verankerde ijze ren constructie vast. Het gevaarte is zo zwaar, dat 'meerdere perso nen bij de diefstal betrokken moe ten zijn, meldt de politie. Een woordvoerster brengt de diefstal van de bronzen schroef (nog) niet in verband met de reeks diefstal len van allerlei metalen. „Voor het zelfde geld gaat het om een ludie ke actie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45