Sport Jong Oranje leeft zich uit in turntraining Kampioensfeest Real ontsierd door rellen Italiaan Proni is met eerste profzege revelatie in Ronde van Zwitserland Foppe de Haan vindt speelstijl tegenstander Engeland voorspelbaar. Sjeng Schalken wordt uitgezwaaid met gouden beeld op Rosmalen Doelman Aerts stapt over naar Willem II Albert Zoer reserve voor CHIO Rotterdam Chinese volleyballer verlamd na botsing Coach gewichtheffen levenslang geschorst PZC Dinsdag 19 juni 2007 35 door Barry van der Hooft HEERENVEEN - Het is een hoog standje, dat terecht applaus ople vert van de studenten op de tribu ne. Ryan Babel staat op één been op de evenwichtsbalk en houdt on dertussen een bal hoog. Een knap staaltje, waarbij de spits even wicht, coördinatie en techniek laat samenvloeien. De ochtendsessie in de turnhal is alleen weggelegd voor tien basisspelers van Jong Oranje uit de wedstrijd van zater dag tegen Jong België. Doelman Kenneth Vermeer en de weer her stelde Hedwiges Maduro staan in Langezwaag op het veld, net als de reservespelers. De lach regeert, maar er zit ook een serieus aspect aan deze trai ning. „Er valt nog zo veel winst te halen met deze jongens", zegt Tjal- ling van den Berg, turntrainer en vader van topturnster Berber, die zelfs vindt dat dergelijke sessies moeten worden opgenomen in het opleidingsprogramma van de Nederlandse profclubs. „Veel oefe ningen vormen de fundering waar op je een huis bouwt. De manier waarop ze staan, hoe ze lopen, be- Turntraining van Jong Oranje past in de trend van het heden daagse voetbal. Deskundigen uit andere sporten nemen hun ken nis mee de voetbalwereld in. paalde handigheidjes." Het past bij de trend in het hedendaagse voet bal. Deskundigen uit andere spor ten worden binnengehaald om hun ervaringen te integreren in de voetbalwereld. In het Nederlandse kamp over heerst tevredenheid nu Jong Enge land de tegenstander is geworden in de halve finale van het EK. De Britten werden dankzij een 2-o-ze- ge op Servië tweede in hun poule en staan daardoor morgenavond om 18.15 uur in Heerenveen tegen over Jong Oranje. Volgens Foppe de Haan is de speelwijze van de Engelsen duidelijk. „Ze spelen in een 4-4-2-systeem", zei de coach. - „Engeland voetbalt redelijk voor spelbaar, daar zal ik mijn elftal op inrichten. Ik had ook een voor keur voor Engeland, omdat ik Ita lië een betere ploeg vind. Ze zijn creatiever en hun spel is moeilijker te verdedigen." Het meeste gevaar, verwacht hij, al van de hangende linkerspits As hley Young komen. MADRID - Het uitbundige kam pioensfeest van Real Madrid is in de nacht van zondag op maandag met rellen geëindigd. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er 22 met voornamelijk botbreuken en kneuzingen in een ziekenhuis belandden. Fans van de voetbalclub zochten in het centrum van de Spaanse hoofdstad de confrontatie met de politie. Ze gooiden in de omge ving van de Cibeles-fontein met flessen, stenen en vuurwerk. De oproerpolitie reageerde met char ges, waarbij traangas en rubberko gels werden gebruikt. De politie verrichtte een groot aantal arresta ties. Naar schatting 100.000 uitzinnige fans vierden in Madrid de dertig ste landstitel van Real, dat zondag avond op de slotdag van de compe titie met 3-1 won van Mallorca en daarmee het kampioenschap weg kaapte voor de neus van rivaal Bar celona. Twee Nederlanders kregen een dag later volop ruimte in de Spaan se kranten. 'Ruud van Nistelrooij is beslissend geweest voor het be halen van de landstitel'. Frank Rijkaard krijgt kritiek op zijn jaar als coach van Barcelona: 'Hij heeft niet zijn autoriteit kun nen opleggen aan de ploeg'. Van Nistelrooij stond met David Beckham levensgroot op de voor pagina van de kampioensbijlage van de club. door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Eigenlijk had Sjeng Schalken er drie keer het grastoer- nooi van Rosmalen voor moeten winnen, maar twee keer vond de hoofdsponsor Ordina ook al heel wat. Dus kreeg hij uit handen van de bestuursvoorzitter het gouden beeld dat hoort bij drie titels. En de KNLTB benoemde hem tot lid van verdienste en schonk een schilderij. Het kon niet op gisteren op het centrecourt. Schalken nam afscheid van het tennispubliek - een paar maanden geleden had hij al aangekondigd te stoppen als prof - en werd flink in de bloemen gezet. Een vliegtuig met een sliert tekst ('Ordina Open bedankt Sjeng'), een aubade ('Bedankt Sjeng, we hebben het gewaardeerd'), honder den ballonnen, alles werd uit de kast getrokken om de beste Neder landse tennisser na Tom Okker en Richard Krajicek te eren. Vier jaar hoorde Schalken tot de beste twin tig van de wereld, met een elfde plaats als hoogste ranking. Hij won ATP-toernooien op alle conti nenten en op alle ondergronden en speelde de halve finale van de US Open. Voorwaar geen misselij ke erelijst. door Marc van Veen NAUDERS - De Italiaan Alessandro Proni schreef gisteren de derde en langste etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam. De ren ner van Quick-Step bleef aan het einde van de rit over 228 kilometer van Brunnen naar Nauders nipt een groepje met grote namen voor. De Spanjaard Xavier Florencia werd op een handvol seconden tweede. De Zwitser Fabian Cancel- lara, wereldkampioen tijdrijden, behoudt de leiderstrui. Proni, die zijn eerste zege als prof boekte, bleef op twee seconden van Can- cellara steken. De Luxemburger Kim Kirchen, derde in de etappe, staat derde in het algemeen klasse ment op veertien tellen. Proni reed met de Spanjaarden Daniel Navarro en Luis Pasamontes ruim 200 kilometer op kop. Tijdens de slotklim naar Nauders ging de 24-jarige Proni zijn eigen weg. Hij hield net voldoende voorsprong over voor de ritwinst. Proni verzamelde op de beklim mingen, waaronder de gevreesde Flüelapas, wel voldoende punten om de bergtrui te mogen aantrek ken. Bram Tankink was de beste Neder lander. Hij arriveerde op iets meer dan een halve minuut van Proni als 46e in Nauders. Kort na hem kwamen de Rabo's Oscar Freire en Thomas Dekker, over de streep. Michael Boogerd bereikte in een groepje met onder meer Erik Zabel de streep op ruim zeven minuten. Dat Freire en Dek ker zo weinig tijd verloren, stemde het Rabokamp uiterst tevreden. Freire was zondag hard gevallen, maar klaagde in de rit geen enkele keer over pijn. Dekker verteerde de cols prima. „Thomas heeft geen klachten meer en het gaat de goede kant uit met zijn vorm", stelde ploegleider Adri van Houwelingen vast. Dat het met Boogerd moeizamer ging, was voor Van Houwelingen geen aanleiding voor zorgen. „Mi chael is pas tien dagen weer in trai ning. Hij is hier niet voor grote uit slagen, maar om voor de Tour weer in conditie te komen." TILBURG - Willem II heeft doelman Maikel Aerts definitief overgeno men van Feyenoord. De sluitpost (30) tekent in Tilburg een contract voor drie seizoenen, meldt Wil lem II maandag. Aerts werd al sinds januari van Feyenoord gehuurd. Hij speelde ze ven keer in de hoofdmacht. ROTTERDAM - Springruiter Albert Zoer is vrijdag in het Kralingse Bos bij de landenwedstrijd van het CHIO reserve. Bondscoach Rob Ehrens vindt dat het toppaard van de Drent, de van een riskante ziek te herstelde Okidoki, voorlopig niet te zwaar mag worden belast. SHANGHAI - Aan de sportcarrière van de Chinese volleybalinterna tional Miao Tang is abrupt een ein de gekomen. Tijdens de opwar ming voor een interland met Rus land in St. Petersburg botste de Chinees keihard met zijn hoofd te gen een muur. Hij brak zijn nek en raakte verlamd. SYDNEY - De Bulgaar Sevdalin Ma- rinov, bondscoach gewichtheffen in Australië, is levenslang ge schorst voor het in bezit hebben van dope. Marinov haalde in zijn actieve loopbaan drie wereldtitels en een gouden olympische medaille. De Italiaan Alessandro Proni, die als prof nog geen overwinning had behaald, is op weg naar een belangrijke ritze- ge. Hij won gisteren de derde en langste etappe in de Ronde van Zwitserland. foto Alessandro della Bella/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37