Sport Voor de lol dagenlang afzien Doffers bezorgen melkers Potappel en Marteyn de provinciale winst Sven Platschorre gaat extreem sportend door Schotse land. Zeeuwse duiven vliegen met de 'wind in 't gat' te ver door. HE z a Toppers missen Wimbledon 34 Dinsdag 19 juni 2007 PZC Sven Platschorre (midden) oriënteert zich met zijn teamgenoten tijdens een training in de Vogezen. foto Florenz van de Vijver door Rudy Boogert VECHEL - Gekkenwerk, vinden sommigen. Bewonderenswaardig, vinden anderen. Sven Platschorre, 27 jaar, uit Westdorpe zoekt zijn sportieve grenzen. Zijn voorlopige grens is: in zes dagen tijd, met slechts twaalf uur slaap, 500 kilo- - meter afleggen per kano, moun tainbike, hardlopend en wande lend. Die ervaring deed hij deze maand op bij het WK adventurera- cing in Schotland. Met drie andere avonturiers vorm de Platschorre een team. Met z'n vieren moesten ze binnen zes da gen 500 kilometer overbruggen. „In een non-stop wedstrijd", ver duidelijkt Platschorre. „Dus simpel gezegd: het startschot klinkt en je 'doet' die 500 kilome ter. Als je onderweg wilt slapen, prima, maar de klok loopt gewoon door. Je legt het parkoers af met door Fred Rabout OOSTBURG - Opnieuw geen vlekke loos duivenweekeinde. Op het overnachtconcours vanuit St.Vin- cent moest de lossing door de weersomstandigheden een dag - van vrijdag naar zaterdag - worden uitgesteld, terwijl het midfondcon- - cours vanuit Pithiviers wel 'rede lijk' op tijd werd gelost. De duiven moesten zich zaterdagmiddag haas- ten om het noodweer voor te zijn een kano, hardlopend of op een mountainbike." Een lekkere vakantie. Sven Platschorre: „Niet echt. Ze ker niet als ik vertel dat het 48 uur achter elkaar heeft geregend. We waren goed voorbereid, maar te gen 48 uur non-stop nattigheid kan geen kleding op. Maar dat hoort bij de test. Net als in het nor male leven kunnen er onverwach te dingen gebeuren en daar moet je tegen opgewassen zijn." Nog meer zulke momenten meege maakt? Platschorre: „We hadden op onze routebeschrijving gezien dat we er gens twee kilometer moesten ka noën. Daar stel je je dus op in. Toen we er aankwamen, bleek dat we niet moesten varen met de ka no, maar dat we die twee kilome ter door een moeras moesten sjou wen. Neem van mij aan, dat dat geen fijne drie kwartier waren." dat boven Zeeland hing.Ondanks alle perikelen kwamen de vogels met enorme snelheden naar huis. Met name St.Vincent, in de kop van Nederland boven de 2200 me ter per minuut, ging bijna door de geluidsbarrière. Dat betekende dat vele Zeeuwse duiven met de 'wind in 't gat' in eerste instantie te ver doorvlogen en met tegenwind de hokken moesten opzoeken. De duiven moesten het afgelo pen weekeinde hard vliegen om het noodweer voor te zijn. De Zeeuwen speelden op nationaal niveau geen rol van betekenis. Levert dat spanning in het team op? Platschorre: „Tuurlijk zijn er irrita tiemomenten als je zes dagen in zulke extreme omstandigheden bo venop eikaars lip zit. We moesten bijvoorbeeld zelf oriënteren. Daar worden wel eens fouten mee ge maakt, waardoor je tijd verliest. Dat kan wel 's irritatie oproepen." Wel eens aan opgeven gedacht? Platschorre: „Ik had zo'n mo ment toen ik een heel dikke pols had, door een overbelaste pees. Tij dens het wandelen lukte het nog wel, maar we moesten daarna zes uur mountainbiken. Daar zag ik zó verschrikkelijk tegenop. Als van de teamleden op dat moment had aangegeven niet verder te willen, had ik 'm gesteund en was ik mee gegaan. Dat hebben de anderen on getwijfeld ook wel 's gehad. Maar Sven Platschorre (27) uit West dorpe is verzot op extreem spor ten. In Schotland deed hij met drie andere avonturiers mee aan het WK adventureracing. Zeeland kwam er nationaal niet aan te pas. Winnaars waren er wel. Een 'licht geschifte' tweejari ge weduwschapsdoffer bezorgde de 64-jarige Piet Potappel uit Stave- nisse de eerste provinciale zege in zijn veertigjarige carrière als dui venmelker. Hij moest er vroeg voor uit de veren, want zondag morgen om drie minuten over vijf meldde de duif zich al in de Schoolstraat in Stavenisse. „Het is een zoon van mijn 'crack' die zes keer werd ingekorfd en ook zes keer in de prijzen vloog. Helaas ben ik die kwijtgeraakt". In de Souburgse Reggestraat zag niemand durft het als eerste te zeg gen." Maar het was toch wel leuk? Platschorre: „Fantastisch. Schot land roept het beeld op van gras, rotsen en regen. Op de eerste dag hadden we een lange kano-etappe. We kwamen bij de kust aan... strak blauwe lucht, parelwit strand, azuurblauwe zee en een zeehondje maakte het beeld af Net de Caraïben. Niemand weet dat dat óók Schotland is. Voor dat soort momenten doe je het. Je ziet en doet dingen die een normale toerist niet ziet en doet." Volgend jaar zijn jullie weer van de partij? Platschorre: „Ik ben er nog niet uit. We zijn nu 21e geworden van de 50. Als we weer meedoen, wil ik hoger eindigen. Maar dat bete kent dat ik er vooraf nóg meer energie moet insteken. Het is een sport die geld kost, niet één die iets oplevert. Ik weet nog niet of dat te rijmen is met mijn werk." Ko Marteyn dat zijn tweejarige 'donkere' de buien voorbleef en de snelste Zeeuw was op het mid- fondconcours vanuit Pithiviers. „Het werd weer een keer tijd", vond de 63-jarige Marteyn die in 1999 provinciaal Tours op zijn palmares heeft staan. Hij had er tien ingekorfd en zag er in zijn ver eniging De Scheldevliegers in Vlis- singen vier in de prijzen vliegen. „Dat verzacht de pijn na het ramp- Weekeinde van vorige week. Een een paar van mijn favorieten kwa men vanuit Argenton niet meer naar huis. Daar heb ik nachten lang slecht van geslapen." DUIVENSPORT Vroegste meldingen St. Vincent (2941 duiven): 1. P. Potappel (Stavenisse) 1796 m/m, 2,3. S. Leloux (Kapelle) 1795/1795, 4. E. van Koeveringe (Krabbendijke) 1783, 5. G. Pijen (Nieuw Namen) 1769, 6. J. van Popering&Zn. (Bruinisse) 1766, 7. comb. v..d. Zande Scherpenisse) 1761, 8. D. Scheele (Terneuzen) 1753, 9. H. Westveer (Oud Sabbinge) 1748, 10. P. Oele (Oudelande) 1816. Pithiviers: Samenspel 1: 1. M. de Poorter (1895 m/m), 2. P. Dingemanse, 3,5,6. R. van Hee, 4. C. de Graaf, 7. J. Vermeere, 8. H. Calon, 9. gebr. Pijcke, 10. J. Kools. Samenspel 2: 1,2,8. O. Haers (1916 m/m), 3. comb. Delzenne/Verpoorte, 4. comb. Derycke/Schieman, 5. gebr. Schee- Ie, 6. M. van Dam, 7. comb. Bakker/Wullems, 9. E. Doolaege, 10. A. Bouchaut&Zn. Samenspel 3: 1. P. Rokvan (1915 m/m), 2. G. Fijen, 3. A. Thijs&Zn, 4. R. de Booy, 5. Th. Casteels, 6. Joh. van Spaandonck, 7. W. Maes, 8. L. Seghers, 9. E. van Goethem, 10. J. van Daele. Samenspel 4: 1. Ellie v.d. Swaluw (1892 m/m), 2. J. van 't Westende, 3. H. Koks, 4. C. Dominicus, 5. D. Wagenaar, 6. S. Hoekman&Zn, 7. comb. R&L. Traas, 8. Th. Hoondert, 9. Sj. Van Eijkeren, 10. J. Steenhard. Samenspel 5: 1. G. Boone (1912 m/m), 2. M. van Iwaarden, 3. J. Clement, 4,7. J. Bras, 5. F. Grootjans&Zn, 6. J. Feytel, 8. H. Paauwe, 9. M. Hengsdijk, 10. J. Zegers. Samenspel 6: 1. M. Matthijsse (1858 m/m), 2,3. J. de Graaf, 4. K. v.d. Berge, 5. P. de Wilde, 6. M. Bolle, 7. J. den Hengst, 8. D. Vaders, 9. DJ. Menheere, 10. C. Rijn berg. Samenspel 7: 1. J. Marteyn (1922 m/m), 2,5. C. Schroevers, 3. P. van Dongen, 4. K. Kwekkeboom, 6,7. K. Minderhoud, 8. K. van Belzen Rzn, 9. W. Segboer, 10. P. Doolaar. Provinciaal (5828 duiven): 1. J. Marteyn (1922 m/m), 2,5. O. Haers, 3. C. Schroe vers, 4. P. Rokven, 6. G. Boone, 7. comb. Delzenne/Verpoorte, 8. P. van Dongen, 9. K. Kwekkeboom, 10. M. van Iwaarden. St.Vincent: Samenspel 1: 1. Sj. V.d. Velde&Zn (1741 m/m), 2. j. du Puy, 3. E. Coppens, 4. H. Calon, 5. E. Ulijn. Samen spel 2: 1. D. Scheele (1753 m/m), 2. J. v.d. Veeke, 3,4. H. v.d. Veeke, 5. P. Pieters&Zn. Samenspel 3: 1. G. Fijen (1769 m/m), 2. A. Thijs&Zn, 3. gebr. Van Beveren, 4. W. Geers, 5. L. v.d. Gucht. Sa menspel 4: 1. H. Westveer (1748 m/m), 2. P. Oele, 3. Sj. De Keijzer&Zn, 4. F. Jans- sens, 5. J. Poelman. Samenspel 5: 1,2. S. Leloux (1795 m/m), 3. E. van Koeveringe, 4. J. Cement, 5. P. Rijn. Samenspel 6: 1. P. Potappel (1796 m/m), 2. J. van Popering&Zn, 3. comb. v.d. Zanden, 4. comb. Hoek, 5. Jac. Reijngoudt. Samen spel 7: 1,4,5. A. Schroevers (1696 m/m), 2. S. Maas, 3. G. Baan. Provinciaal (2041 duiven): 1. P. Potappel (1796 m/m), 2,3. S. Leloux, 4. E. van Koe veringe, 5. G. Fijen, 6. J. van Popering&Zn, 7. comb. v.d. Zanden, 8. D. Scheele, 9. H. Westveer, 10. P. Oele. LONDEN - De Argentijn Gaston Gaudio en de Russin Vera Zvona- reva hebben zich zich afgemeld voor Wimbledon. Gaudio, win naar van de Franse Open in 2004, heeft dat besloten na zijn povere resultaten van de afgelopen tijd. Zvonareva kampt- met een pols blessure. De nummer negentien van de wereld miste eerder al de Open Franse tenniskampioen schappen op Roland Garros. De Amerikaanse zussen Venus en Se rena Williams hebben op het laat ste moment een wildcard gekre gen voor het dubbelspel. Ze profi teerden van de afmelding van het koppel Amanda Elliott en Katie O'Brien. De zusjes Williams won nen het dubbelspel op het gras van Wimbledon in 2000 en 2002.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36