Sport Feyenoord rekent zich al rijk Voetballers en fans misdragen zich Tourstart in Monaco zet op EK na wedstrijd Engeland-Servië Utrecht in wachtkamer 33 35 35 Toezegging spelers te kopen haalde Bert van Marwijk over de brug. Dopingzaak Museeuw wordt weer uitgesteld Arbiter Pieter Vink in Europese elitegroep Marokkaanse loper betrapt op epo-gebruik Schaker L'Ami na drie ronden aan kop op NK Tuchtcommissie van Europese bond heeft zaak in onderzoek. Publiek Rosmalen zwaait Sjeng Schalken uitbundig uit Jong Oranje bereidt zich voor met speelse training in turnzaal Dinsdag 19 juni 2007 Tip? sport@pzc.nl Bert van Marwijk mag bij Feyenoord geld uitgeven dat er nog niet is. foto David van Dam/CPD door Hans Leber ROTTERDAM - Het heet een aan vaardbaar ondernemersrisico te zijn en komt er op neer dat Feye noord spelers koopt zonder het geld daarvoor op de plank te heb ben liggen. De toezegging dat er spelers worden gekocht, was voor de nieuwe trainer Bert van Mar wijk (55) echter genoeg reden naar Rotterdam te komen. „In dit vak moet je geen angst kennen." De intentie om geld uit te geven, ook al is het er nog niet, kwam van de directie en de Raad van Commissarissen. Feyenoords inte rim-directeur Peter Vogelzang: „We hebben er een rotsvast ver trouwen in dat de financiers er ko men. Daarop vooruitlopend doen we zaken." De namen van Kevin Hofland (VfL Wolfsburg), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona) en Roy Makaay (Bayern München) doen al de ronde, maar zowel van Van Marwijk als Vogelzang wilde giste ren niet op namen ingaan. „Er is genoeg jong talent. Neem Ron Vlaar, Royston Drenthe, Luigi Bruins, Andwele Slory en Jona than de Guzman. Jeugd met eredi visie-ervaring. Zet daar een zeer er varen speler naast, en ze kunnen doorgroeien." Over Kenneth Perez (Ajax) zei Van Marwijk. „Als die heeft aangege ven naar PSV te willen, moet hij daar naartoe gaan." De 'goed-nieuws-show' in de Kuip lijkt vooral bedoeld om financiers, maar ook kandidaat-spelers, ver trouwen te geven. Er wordt zelfs een tweede spelersfonds gemaakt. Daarin kunnen deelnemers geld in vesteren om bij verkoop van de spelers mee te profiteren van de ge stegen marktwaarde. Dat investeerders een eerste klap je Bert van Marwijk en Feyenoord rekenen op de komst van finan ciers en richten zich op de markt al op spelers als Hofland, Van Bronckhorst en Makaay. per maken met Royston Drenthe, die imponeert op het Jeugd-EK, lijkt uitgesloten. Vogelzang: „In principe is een vertrek van Dren the onbespreekbaar. Er is wel be langstelling, logisch. Maar Drenthe is het type speler waarvan we vin den dat die bij Feyenoord hoort." En Romeo Castelen? „Castelen te kent niet bij, dan is het begrijpelijk dat we open staan voor een ver trek om er geld aan te verdienen." De nieuwe trainer Van Marwijk polste op zijn beurt al menig spe ler voor een komst naar Feye noord. „En de reacties waren posi tief Het leukste is dat spelers el kaar nu ook aan het bellen zijn, om samen bij Feyenoord te gaan spelen." BRUSSEL - Het dopingproces in Bel gië tegen voormalige topwielren- ners Johan Museeuw, Mario de Clercq, Jo Planckaert en Chris Peers is opnieuw uitgesteld. De zaak begint op 27 september. Reden voor het nieuwe uitstel is dat de advocaat van de omstreden veearts José Landuyt op 25 juni we gens een andere rechtszaak is ver hinderd. ZEIST - De scheidsrechterscommis- sie vjn de Europese voetbalunie heeft besloten arbiter Pieter Vink toe te voegen aan de lijst van 24 eli te-scheidsrechters in Europa. Ne derland heeft nu twee arbiters in die groep. Eric Braamhaar was al lid van dat keurkorps. Kevin Blom is aangesteld als arbi ter tijdens de finale van het eind- toernooi van het EK onder 19. PARIJS - De Marokkaanse mara thonloper Omar Jimila is dit jaar bij de marathon van Parijs betrapt op gebruik van epo. Dat hebben bronnen dicht bij het onderzoek bevestigd. Jimila liep op 15 april de marathon onder de naam die in het vreem denlegioen wordt gebruikt. Zijn of ficiële naam is niet bekend. Hij ein digde als vijfde in 2.10.44. HILVERSUM - Erwin LAmi heeft na drie speelronden bij de nationale titelstrijd schaken in Hilversum al leen de leiding. Hij dankte de top positie mede aan Ian Smeets, die Ivan Sokolov op remise hield. L'Ami versloeg Ruud Janssen, voor al via sterk eindspel. Smeets en Sokolov delen de twee de plaats met Friso Nijboer en Daniel Stellwagen. Het vieral staat op een half punt van de koploper. door Hans Koenekoop NIJMEGEN - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond stelt een onderzoek in naar het geweld dadige rumoer van zondag tijdens en na afloop van de wedstrijd En geland-Servië op het EK onder 21. Die wedstrijd werd in Nijmegen gespeeld. Spelers van beide ploegen gingen met elkaar op de vuist in de spe lerstunnel, supporters van Servië lieten zich racistisch uit tijdens de wedstrijd, die Jong Engeland won met 2-0. De Engelsen zijn morgen in Heerenveen de volgende tegen stander van het Nederlands elftal in de halve finales. De wedstrijd ontspoorde zondag na de late tweede goal yan Enge land. De Serviërs reageerden ver hit, omdat op dat moment een van hun spelers geblesseerd op het veld lag. Volgens een woordvoer der van de Uefa moeten de bon den van beide landen bij de tucht commissie verantwoording alleg ros De wedstrijd Engeland-Servië op het EK liep zondag na afloop uit de hand. Spelers gingen op de vuist en supporters van Servië riepen racistische leuzen. gen voor het gedrag van hun spe lers en fans. De Engelse leiders dienden giste ren een officiële klacht in tegen een niet nader genoemde speler van Servië. Hij zou zich racistisch hebben uitgelaten tegenover een speler van de Engelse ploeg. Dat liet de Engelse voetbalbond via een persbericht weten. De eerstvolgende bijeenkomst van de tuchtcommissie van de Uefa is overigens pas op 1 juli. Tot die tijd hoeven beide deelnemers aan het EK onder 21 niet te vrezen voor sancties. Jong Servië plaatste zich ook voor de halve finales en speelt daarin morgen tegen Jong België. door Alexander van Eenennaam UTRECHT - Het nieuws uit Frank rijk dat Monaco in 2009 de start mag organiseren van de Tour de France, heeft in kandidaatstad Utrecht geen schok teweeg ge bracht. De Nederlandse stad heeft zich al jaren geleden gemeld als kandidaat voor het Grand Depart en houdt geloof in een goede af loop. Initiatiefnemer Jeroen Wielaert verzekert dat Tour-directeur Chris tian Prudhomme al heeft beves tigd komend najaar naar Utrecht te komen. Dan zal de Fransman worden rondgeleid in de binnen stad en krijgt hij het beoogde par koers te zien. „In 2003 zei de vorige directeur Jean-Marie Leblanc: denk maar aan 2010", aldus Wielaert. „Toen waren we nog maar een jaar bezig. Zo lang is blijkbaar de wachttijd om een start te krijgen." In Utrecht is het enthousiasme on-_ verminderd groot. „Het is in ons* gevoel niet de vraag of, maar wan neer de Tour in Utrecht start." De toewijzing van de Tourstart aan Monaco is nog niet officieel, de bron van het bericht is de Fran se krant Le Parisien. Een eventuele Tourstart in Utrecht zou ook Zeeland weer in" beeld brengen als kandidaat. Daar bij valt te denken aan een etappe Utrecht-Neeltje Jans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35