Weer toenadering havens Heinkenszand blijft bouwen, net als de rest van de Bevelanden Rijk wil Hedwigepolder verkopen aan België Lonink hoopt op snel einde van wurgcontract met Rotterdam. Actie voor openhouden beschilderde tunnel in Goes Museum Breskens mist scheepsschroef Pont Hoedekenskerke- Terneuzen komt terug Theo Thijssenschool verrast finalisten Politie vermoedt bende achter tasjesroven Borsele voelt hete adem van nieuwbouw in Goes en Kapelle. PZC Dinsdag 19 juni 2007 25 door door Wout Bareman cent - De Kanaalzonehavens Gent en Terneuzen zoeken weer meer toenadering tot elkaar. Over moge lijke samenwerkingsvormen ver scheen al eerder een rapport, waar in het havenschap Zeeland Seaports en het Gentse havenbe drijf de mogelijkheden aftastten. Nu richt de grensoverschrijdende samenwerking zich in de eerste plaats op de twee havens aan het Kanaal Gent-Terneuzen. Tijdens periodiek overleg tussen Kanaalzonegemeenten Gent, Ter- neuzen, Zelzate en Evergem in Gent kwam de zaak ter sprake. Burgemeester J. Lonink: „Volgens ons is het moment nu daar de ban den aan te halen en te bekijken welke voordelen de grensover schrijdende havensamenwerking ons kan bieden." Geruime tijd stond de nauwe samenwerking tus sen de Zeeuwse havens en het Rot terdams Havenbedrijf een inniger vrijage tussen Terneuzen en Gent in de weg. Lonink nu: „Maar ik heb goede hoop dat het wurgcon tract met Rotterdam binnenkort verleden tijd is en dat de situatie wordt genormaliseerd." Voor met name de Kanaalzone zou het bete kenen dat de Zeeuwse bestuurders opnieuw zelf de regie zouden kun nen gaan voeren over de uitgifte en exploitatie van de 'natte' be drijfsterreinen op de Axelse Vlakte en in de aangrenzende Autriche- polder. Lonink: „Los van de vraag of je in Nederland wel een haven- beleid kunt ontwikkelen zonder Rotterdam, zie ik wel degelijk goe de mogelijkheden. De havenbe stuurders moesten tot bezinning komen en daarom was een pas op de plaats best een goede zaak. Het is al een tijd stil rond de Rotter dams-Zeeuwse samenwerking. Ik Burgemeester Jan Lonink acht, nu de verhoudingen met Rotter dam zijn bekoeld, de tijd nu rijp om nauwer samen te werken met de haven van Cent. vind dat een goed teken. In die stil te kan worden gewerkt aan nieu we verhoudingen én aan het beëin digen van wat ik toch echt een wurgcontract blijf noemen." Lonink vindt een nauwere samen werking tussen de havens in het Scheldegebied een eerste vereiste voor de verdere ontwikkeling. Tij dens het overleg tussen de Kanaal zonegemeenten werd ook gespro ken over de drugsproblematiek, de aanleg van de tunnel bij Sluiskil en de vestiging van glastuinbouw aan het kanaal. Gent en Terneu zen maakten afspraken over de in zet van Vlaamse werkzoekenden nu haakt ook Zelzate, dat een hoog werkloosheidspercentage kent, in. GOES - CroenLinks in Goes voert vandaag een ac- NS de tunnel afsluiten voor niet-reizigers. De ge- heeft daar op verzoek van spoorwegbeheerder tie voor het openhouden van de voetgangerstun- meente Goes heeft al geprotesteerd. GroenLinks ProRail op één tunnelwand een graffitikunstwerk nel bij het NS-station Goes. Met de invoering van begint een publieksactie. Tegen een mooie ach- gemaakt om wildspuiters voor te zijn. De andere de chipkaart voor het openbaar vervoer wil de tergrond: kunstenaar Stephan Teelen uit Goes zijde volgt nog. foto Willem Mieras breskens - De kolossale scheeps schroef vóór het visserijmuseum in Breskens is in de nacht van zon dag op maandag ontvreemd. De scheepsschroef zat met een gro te ketting aan een in de voorgevel van het museum verankerde ijze ren constructie vast. Het gevaarte is zo zwaar dat 'meerdere perso nen betrokken moeten zijn', meldt de politie. Een woordvoerster brengt de diefstal van de schroef (nog) niet in verband met de reeks diefstallen van allerlei metalen. hoedekenskerke - Het pontje Hoe- dekenskerke-Terneuzen gaat na een jaar weer varen. Hans Voort- huyzen uit Zierikzee durft het aan om met een omgebouwde zeilklip- per de recreatieve dienst over de Westerschelde in ere te herstellen. Rederij Denick uit Terneuzen hield het na 2005 voor gezien bij gebrek aan klanten. Voorthuyzen voer eerder een pontje op Oud- Vossemeer. Waar hij vaart, maakt hem niet uit. „Water is water." ermelo - De Theo Thijssenschool uit Vlissingen is met twee teams derde in de poule geworden bij het Nederlands kampioenschap schoolkorfbal in Ermelo. Speciaal waren de wedstrijden tegen de la tere finalisten: het team van groep 7/8 speelde gelijk tegen Noord- Holland en groep 5/6 won zelfs als enige van Zuid-Holland, de latere kampioen. Mayella Kuizenga won de prijs voor meeste benutte straf- worpen in één minuut (18 stuks). hulst - De Zeeuwse politie ver denkt een jeugdbende van bero ving van zeventien bejaarde vrou wen in en om Hulst. De tasjesdie ven deinzen er niet voor terug ge weld te gebruiken. Dat heeft al tot meerdere, soms ernstige verwon dingen geleid bij slachtoffers van een roof Vanavond vraagt de politie in het Avro-programma Opsporing Ver zocht aandacht voor de reeks van overvallen. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - In hoog tempo blijft Borsele woningen bouwen in Heinkenszand. Het tweede gedeel te van de uitbreidingswijk Over de Dijk is nog niet helemaal klaar, of Over de Dijk 3 staat al in de stei gers. Borsele lijkt haast te hebben. Goes, waar de laatste jaren relatief weinig nieuwbouw is gepleegd, zit Borsele op de hielen, en hetzelfde geldt voor Kapelle. Niet alleen de concurrentie in de regio drijft Borsele. De vraag naar woningen in Heinkenszand blijft onverkort groot, laat de wachtlijst voor Over de Dijk zien. Het derde gedeelte van Over de Dijk gaat vol gens planning zo'n 75 woningen tellen. Op de wachtlijst staan, al dus de gemeente, 175 gegadigden. Van de 75 te bouwen huizen kun nen er 40 op vrije kavels komen. De overige 35 worden door project ontwikkelaars in de markt gezet. De helft daarvan wordt - een Beve- landse primeur - CO,-neutraal, of- In Heinkenszand komt het derde en laatste deel van uitbreidings wijk Over de Dijk eraan. Volgens de gemeente zijn er meer dan voldoende liefhebbers. tewel heel klimaatvriendelijk. De prijs valt ook nog mee. Die is voor lopig vastgesteld op circa 200.000 euro. De Zeeuwse Milieufederatie is aanjager van dit project. De verwachting is dat de bouw van Over de Dijk 3 eind 2008 kan beginnen. Borsele rekent erop voor vier jaar in Heinkenszand uit de brand te zijn. Ook 's-Gravenpol- der krijgt er 90 woningen bij. Goes komt eraan met 350-400 hui zen in Mannee en 400 in Aria. Bo vendien werkt Kapelle aan de gro te nieuwbouwwijk Zuidhoek. Met het inwonertal van Zuid-Beve land doet alle nieuwbouw voorals nog weinig. Dat groeit nauwelijks; vorig jaar plus 129. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Rijk wil de Herto gin Hedwigepolder in de oostelij ke punt van Zeeuws-Vlaanderen voor ongeveer 20 miljoen euro ver kopen aan België. Daarna zal het land ontpolderd worden. De opbrengst van de verkoop mag van het Rijk gebruikt worden voor de verdubbeling van de Tractaat- weg (N62) en de Sloeweg. Het Rijk stelt voor beide projecten een be drag van 100 miljoen euro beschik baar. Daarvan is dus 20 miljoen eu ro nog onzeker. Als de ontpolde- ring niet kan doorgaan, zo wordt in het Projectplan aanpassing N62 gesteld, dan komt dat bedrag niet beschikbaar voor de N62. Daar naast kan het bedrag door de aan koop van de polder hoger of lager uitpakken. De aanpassing van de bijna tien ki lometer lange Tractaatweg is nu uit de losse pols becijferd op onge veer 40 miljoen euro. Verdere uit werking van de plannen zal meer inzicht geven in de geraamde kos ten. De realisatiekosten zijn in ho ge mate afhankelijk van het geko zen tracé en de inrichting daarvan. Inmiddels is duidelijk dat er eerste een milieueffectrapport moet wor den gemaakt. De Tractaatweg grenst immers voor een groot deel aan beschermde natuur. De verbre ding kan daarop grote invloed heb ben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27