Oppositie kritisch op toestand Middelburg Veere heeft weer jongerenwerkers Konijnen steeds vaker op straat achtergelaten Scooterrijdster gooit acht dieren in berm bij Koudekerke. Binnen coalitie is alleen SGP kritisch op prestaties van college. Vlissingse scholen doelwit van inbrekers Fiets- en wandeltocht voor de Amazone Allijn-filosofie voor nieuwe ondernemers Dansvoorstelling Hygiëa in Arsenaal Opening Adventkerk met concert jutten in Oesterpit en natuurvaartocht van de reepe Veertigers moeten continuïteit brengen in jeugdwerk. 22 Dinsdag 19 juni 2007 PZC W si-, Drie van de zes geredde konijnen. Ze zitten weer veilig in een hok, in het asiel. foto Lex de Meester door Selma Osman VLISSINGEN - Zes konijnen zitten weer veilig en droog in een hok. Anderhalf uur kropen twee mede werkers van de dierenambulance zondagmiddag door de brandne tels en de bosjes om de dieren te vangen. Naar twee andere wordt nog gezocht. „Buiten zijn ze redde loos verloren." Inge Zweedijk van de Dierenbe scherming Noord- en Midden Zee land kan niet begrijpen dat men sen hun dieren niet netjes afleve ren als ze een probleem hebben. „Wie tamme konijnen 't wild in gooit, jaagt ze de dood in. Ze heb ben altijd beschut gezeten. Buiten zijn ze een prooi voor roofvogels, honden en katten." De dierenambulance moet er de laatste tijd steeds vaker op uit om konijnen te vangen. Zondag wer den ze ingeschakeld door een fiets- ster uit Middelburg. Die had ge zien hoe een scooterrijdster acht konijnen dumpte in de buurt van de oude vuilnisbelt bij Koudeker ke. De zes volwassen dieren en twee kleintjes waren met zijn allen in een kattenbox gepropt, die iets verderop werd teruggevonden. „Verschrikkelijk", vindt ambulan ce-vrijwilligster Lilian Woumans. „Zes hebben we er te pakken ge kregen, twee andere niet. Het deed zeer om die achter te laten." Woumans kroop samen een colle ga en wat omstanders op knieën en buik onder de struiken door. „We zijn behoorlijk gehavend ja, maar je doet het voor de dieren." Het Vlissingse dierenasiel heeft nu veertien konijnen. Bovendien ko men er bijna dagelijks jonge katjes binnen die op straat worden ge vonden. ,,'t Begint weer te ko men", verzucht assistent-beheers ter Marijke de Nooijer. Al zijn de kittens makkelijker te plaatsen dan de konijnen. „Je weet niet waar je ermee naartoe moet, niemand wil meer konijnen. Kinderboerderijen zitten er al vol mee." Het ziet ernaar uit dat de Dierenbe scherming binnenkort een ritje moet maken naar de BunnyBin. Dit Veluwse opvangcentrum ont fermt zich over thuisloze konij nen. Drie maanden geleden lever de de Zeeuwse Dierenbescher ming er ook al zes konijnen af. „Het asiel is niet toegerust op ko nijnen, de BunnyBin wel." Inge Zweedijk hoopt dat er men sen zijn die de vrouw op de scoo ter kennen. „Dan kunnen we de inspecteur er op af sturen om dui delijk te maken dat dit echt niet kan. „De kattenmand was ver schrikkelijk vies. We denken dat de dieren er al een tijd in hadden gezeten." De Dierenbescherming hoopt een vrouw op te kunnen sporen die zondag op een doodlopende weg bij Koudekerke acht konij nen heeft gedumpt. door Nadia Berkelder middelburg - Gaat het goed met Middelburg? Of verkeert de stad op de rand van de financiële af grond? De beoordeling van de toe stand van de stad hangt af van de bril die je opzet. Dat bleek gister avond tijdens de algemene be schouwingen van de gemeente raad. De collegepartijen toonden zich te vreden, de oppositie was kritisch. „Het college zou het 'Lang leve Delta' staande moeten zingen", zei K. Hamelink (Christenunie), doe lend op de uitkering van Delta waarmee Middelburg wat finan ciële gaten heeft gedicht. „Uit aller lei spaarpotjes is geld weggehaald om de begroting rond te krijgen", vond J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks). „De eindjes zijn aan GRIJPSKERKE - Het regioteam Zee land van het Wereld Natuur Fonds houdt zaterdag voor de der de keer een fietstocht over Walche ren. Wandelen kan echter ook. De fietsers kunnen 34 of 22 kilometer afleggen. De wandeltocht in 8 kilo meter lang. De opbrengst komt ten goede aan het behoud van de Amazone. Starten kan tussen 10.00 en 14.00 uur. elkaar geknoopt", zei ook H. Ak- dag (PPM). Middelburg heeft te veel ambitie, stelde de SP. De PvdA presenteerde een dia show, waarin juist de goede presta ties van de afgelopen jaren (meer woningen, ook voor ouderen, een jongerencentrum) werden belicht. CDA'er J. Kodde stelde vast dat het Middelburg goed gaat. „Middel burg is een tevreden stad", zei ook C. Simons (VVD). Alleen de SGP, de vierde coalitiepartij, legde de nadruk op de grote problemen waar de gemeente voor staat: de aansluiting van de N57 op de we gen binnen de stad en de opknap beurt van bedrijventerrein Rams- burg. Bijna alle partijen erkenden wel dat er snel een besluit moet wor- Politiek Middelburg is verdeeld over de financiële situatie van de gemeente. De oppositie is kri tisch, de coalitiepartijen zijn te vreden. VLISSINGEN - Gymnastiekvereni ging Hygiëa uit Westkapelle houdt zaterdag 30 juni een avondvullen de dansvoorstelling in het Arse naaltheater in Vlissingen. Dat ge beurt samen met de gymvereni ging Willebrord, streetdancegroep Be It en dansgroep Jes. De tweejaarlijkse uitvoering be gint om 19.30 uur. De deuren gaan een half uur eerder open. den genomen over industrieter rein Ramsburg. Eind 2010 is de N57 klaar. Al het verkeer komt dan over dat terrein de stad in. „Ar- nestein heeft alle aandacht en al het geld gekregen", stelde S. Szara- finski (PvdA) vast. „Ramsburg is het sluitstuk. De veiligheid van fietsers en voetgangers mag nooit het sluitstuk zijn." De partijen presenteerden tradi tiegetrouw ideeën soms met het karakter van een proefballon. De WD wil ruimere openingstijden van de parkeergarages; de PvdA vroeg meer geld voor schoolge bouwen; Middelburg Transparant beloofde wethouder F. Streng (WD) een standbeeld als hij het probleem van de bruggen op lost; het CDA vroeg - niet voor de eerste keer - om geld voor het project om akkerranden met bloe men in te zaaien en de PPM pleit te - ook niet voor het eerst, voor een extra brug en een echte rond weg. WEST-SOUBURG - De Adventkerk aan de Kerklaan in West-Souburg wordt zondag met een gratis con cert geopend. Dat wordt verzorgd door het Zeeuws Byzantijns koor Srétenje. Het brengt die dag tussen 15.30 en 17.30 uur Russisch-ortho- doxe kerkmuziek en enkele melan cholieke volksliederen ten geho- ren. Voor en na het concert kan het ge bouw worden bekeken. WISSENKERKE - Kinderen kunnen morgen vanaf 14.00 uur 'jutten' aan de Oosterschelde-kust bij de Oesterput op Noord-Beveland. 'Jut ten' is Oosterschelde-planten en -dieren ontdekken met ervaren gidsen. Aanmelden: 0113-211675. Het nationaal park Oosterschelde houdt ook morgen om 14.00 uur een natuurvaartocht vanuit Burgh- sluis. Aanmelden via 06-53535297. VLISSINGEN - Twee scholen in de gemeente Vlissingen, een in het Vlissingse Middengebied en een in Souburg, zijn dit weekend het doelwit geweest van inbrekers. In Souburg werden diverse spullen weggehaald, waaronder computer apparatuur. In de basisschool in het Middengebied werden enkele tientallen euro's meegenomen. Dat moet zondag rond 23.00 uur zijn gebeurd. VLISSINGEN - Bewonersgroep Allijn in het Vlissingse Middengebied be gint 2 en 11 juli een groep voor on dernemers en aspirant-onderne mers die zich willen laten inspire ren door de Allijn-filosofie. Die stelt dat je altijd iets kan doen met je talent, ongeacht je omstandighe den. De 'broeinest-groep' komt twee keer per maand bij elkaar, op maandagochtend en woensdaga vond. Aanmelden: 0118-472384. BIJ NADER Bij het artikel over nordic walking, dat afgelopen zaterdag in de PZC verscheen, stond een onvolledig adres van een website vermeld. Wie informatie wil over de in het artikel beschreven manier van les geven, kan daarvoor terecht bij www.fysiotherapiekoudekerke.nl. Opruiming SCHOENMODE I Papegaaistraat S Gcdes www.vandereepe.nl door Selma Osman OOSTKAPELLE - Twee nieuwe jonge renwerkers en een stagiair vullen het gat dat was ontstaan nadat de gemeente Veere in mei zonder jon gerenwerkers was komen te zitten. Dit keer kiest de Stichting Welzijn Veere voor veertigers in plaats van twintigers. „Zij zullen hun werk niet alleen goed doen, maar ook voor langere tijd", denkt inte rim-directeur J. Kuijpers. „Er was te veel verloop", vertelt Kuijpers. De vorige jongerenwer kers kozen alle twee tegelijk voor een andere baan. Maar ook vóór die tijd moesten Veerse jongeren steeds wennen aan nieuwe gezich ten. „In een kleine vijf jaar tijd zijn zes jongerenwerkers vertrok ken. Da's gewoon belachelijk veel." Opgebouwde contacten vie len weg en jongeren moesten er steeds weer tijd en energie inste ken om aan de nieuwe mensen te leren kennen. „De continuïteit was zoek." De vertrokken jongerenwerkers valt weinig te verwijten. „Als je jong bent, wissel je nu eenmaal sneller van baan. En dat is eigen lijk alleen maar goed voor die men sen", vindt Kuijpers. Daarom heeft hij gericht gezocht naar mensen die het wat langer uithouden dan 'een achternamiddag'. In augustus gaan de twee beroeps krachten aan de slag. Bianca van TeefFelen (42) uit Zierikzee wordt het vaste aanspreekpunt voor de Veerse jongeren. Annetta Poppe (41) uit Meliskerke pakt het mei- denwerk op. Zij viel op als vrijwil ligster in het jongerenwerk. Poppe heeft volgens Kuijpers dubbel en dwars bewezen het werk in de vin gers te hebben. Ze is onder meer betrokken bij het succesvolle Oud8cJong-project waarmee haar dorp in de prijzen viel. Meliskerk- se ouderen en jongeren aten on langs voor de tweede keer samen 1*5 In vijfjaar tijd vertrokken in Veere zes jeugdwerkers. Na de zomer is de leegte opgevuld en kan worden begonnen met het opzetten van een jongerenraad. om ergernissen over en weer te be spreken. De eerste klus voor de nieuwe jon gerenwerkers wordt het opzetten van een jongerenraad. De gemeen te Veere trok daar deze maand geld voor uit. Een groep jongeren van 15 tot 23 jaar zal gevraagd en ongevraagd advies geven over jeugdzaken. Daarnaast moeten zij contacten tussen leeftijdgenoten uit verschillende kernen op gang brengen. De Stichting Welzijn Veere hoopt binnenkort ook een andere gevoe lige kwestie op te lossen. Ruim een half jaar geleden stuurde het bestuur de directeur naar huis. Een oproep heeft 25 sollicitanten opgeleverd. De nieuwe directeur moet in het najaar beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24