leeland pzcbi Lammerenburg is te krap improviseren Veere verhoogt belastingtarieven Slecht fietspad Veteranendag in Middelburg WALCHEREN 30 en 31 36 en 37 Hobbels en kieren op fietspad Vlissingse wijk daalt in populariteit door propperige bouw. Huizenbezitters en toeristen zijn komende jaren duurder uit. - zmmmtmrnïïmam D&H Buitengebied: landhonger bedreigt natuur Oosterschelde Jeugd speelt hoofdrol in wielerronde van Zuiddorpe Dinsdag 19 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl «ésiSSWi VLISSINGEN - Wat is het slechtste fietspad van Vlissingen? Dat langs de Prins Hendrikweg bij het station? Mensen van de fiet sersbond plaatsten er gisteren een waarschuwingsbord. Dat deden ze ook bij het fietspad bij de halfhoge brug langs de Sloeweg en het pad tussen het ziekenhuis en Ter Reede aan de Koudekerkseweg. „Het hele fietspad langs de Prins Hendrik- weg is hobbelig", zegt T. Seijnstra van de fietsersbond. „Er zit ten ook grote kieren in, met een racefiets moet je echt oppas sen." De oplossing? „Er ligt daar een vierbaansweg die niet wordt gebruikt. Richt één baan gewoon in voor fietsers." Wie ook klachten heeft over een fietspad, kan die melden via www.fietsersbond.nl/meldpunt. foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Lammerenburg daalt in populari teit. De kleine kavels en het gebrek aan groen en stoepen zijn de oor zaak, aldus makelaar A. Begijn. De dalende trend blijkt uit zijn zelf ontwikkelde populariteitspoll waarmee hij de huizenmarkt in de gaten houdt. Daaruit blijkt ook dat Rosenburg, Paauwenburg III - grenzend aan de Galgeweg, Vrede hof en het centrum met voor sprong de Vlissingse wijken zijn MIDDELBURG - De Tweede Zeeuwse Veteranendag vindt zaterdag 30 juni plaats in Middelburg. Die dag is er om 14.00 uur een herdenking met kranslegging op het Abdij plein. Een uur later vertrekt de parade vanaf de Sint Pieterstraat naar de Markt. Daar is vanaf 15.30 uur on der meer een défilé van de vetera nen met een zogenoemde fly over van vier oude militaire vlieg tuigen. waar de mensen het liefst wonen. De straatjes rondom de Schelde- straat zijn ook zeer populair. Daar zijn veel goedkope woningen te vinden, weet de makelaar. „Echt ideale starterswoningen." Een paar jaar geleden was die buurt nog al lerminst populair, maar sinds eni ge jaren ziet Begijn dat verande ren. De Vlissingse makelaar ontwikkel de vier jaar terug een systeem waarmee hij de populariteit van wijken kan meten. Dat deed hij om als taxateur niet alleen afhan kelijk te zijn van gevoel en erva ring bij het vaststellen van de prijs van een woning. Om zijn lijst te maken, heeft hij verkoopprijzen door Henk Postma DOMBURG - De lastendruk voor de burgers in Veere gaat de komende jaren omhoog. Ook toeristen gaan meer betalen. Dat blijkt uit de voorjaarsnota van burgemeester en wethouders. De OZB-belasting voor huizenbe zitters moet komend jaar waar- nodig. Vervolgens rekent hij met behulp van een programma uit hoe het gesteld is met de populari teit van de verschillende buurten. Vergelijkbare woningen zijn in een gewilde wijk nu eenmaal duurder dan in een wat mindere wijk. Zijn systeem laat zien dat Lamme renburg steeds minder populair wordt. Woningen staan daar vol gens hem ook lang te koop; gemid deld langer dan in andere Vlissing se wijken. De Zeewijksingel en omgeving in Oost-Souburg en de buurt rondom de Scheldestraat in Vlis singen worden steeds populair der plekken om te wonen. schijnlijk 235.000 euro meer in het laatje brengen. Dat komt neer op zo'n 8,75 procent verhoging. Daar staat tegenover dat de afvalstoffen heffing en het rioolrecht ongewij zigd kunnen blijven. Al met al be tekent dit dat de inwoners de ge meentelijke lasten met gemiddeld 4 tot 5 procent zien stijgen. De toeristenbelasting gaat ook om hoog: komend jaar met 2 cent per overnachting, en het jaar daarop met 8 cent tot precies een euro. In 2011 komt daar nog eens 5 cent bij. Lammerenburg is eind jaren ne gentig van de vorige eeuw ge bouwd en is volgens de NVM-ma- kelaar een echte 'Vinexwijk' met al le nadelen die daaraan kleven. Die wijk is volgens hem als het ware volgepropt met woningen. Hij merkt ook dat er een fikse trek is van mensen uit Lammerenburg naar andere wijken in Vlissingen. Uit zijn berekeningen blijkt tevens dat de Zeewijksingel en omgeving in Oost-Souburg aan het opkrabbe len is. Die buurt stond lang zeer negatief bekend. Nu daar veel huurwoningen in particuliere han den zijn overgegaan, verandert het beeld van die wijk en stijgt de po pulariteit. Althans, dat is de bedoeling. Het college wil hier nog over praten met het toeristisch bedrijfsleven. De gemeente wil de extra op brengst van de toeristenbelasting gebruiken voor investeringen in de recreatieve en toeristische sector. Gedacht wordt aan de inrichting van het pad op de dijk langs het ka naal naar Middelburg, subsidies voor boeren die het landschap cul tuurhistorisch verrijken, en gedeel telijke financiering van de panora- maweg Westkapelle. MIDDELBURG - Actrice losie Kneep- kens van bureau MTScT geeft zater dag en zondag workshops in im proviseren op het toneel. De workshop begint zaterdag om 20.00 uur en zondag om 15.00 uur en vindt plaats in het Kultureel Pakhuis aan de Brakstraat 18 in Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.mttburoo.com. Tipredactie@pzc.nl De Vlissingse kastelein heeft sinds kort de deuren van het toi let veranderd. Tot voor kort ga ven een D en een H aan wie waar moest zijn. Achter de D konden de dames hun gang gaan, achter de andere letter de heren. Duidelijk zat, dacht hij. Alleen werd in het toeristensei zoen het damestoilet toch wel af en toe aangedaan door een heer, zo hoorde hij van zijn bezoek sters. Zelf merkten die ook dat die en kele heren zich toch wat onge makkelijk voelden als ze bij bin nenkomst dames aantroffen. Daarom heeft hij de letters nu vervangen door symbolen zodat Duitse mannen weten dat de D niet voor Duitsers staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23