'In mijn werk moeten ze me wel serieus nemen' Vrouw claimt affaire met George Clooney Annie Lennox treedt op voor wereldvrede Charlotte Church wil muziek bij bevalling Amy Winehouse wekt woede medereizigers PZC Dinsdag 19 juni 2007 15 Actrice Georgina Verbaan (27) heeft een kleine gastrol in Hertenkamp, de dertigdelige soapparodie die de VPRO sinds vorige week opnieuw uitzendt. Is ze sinds haar glansrol Lena in 'tSchaep met de vijfpooten nog steeds de chaotische spring-in-'t-veld van weleer? door Maurits Schmidt Doe nou eens even rustig. „Sorry. Ja. Nee. Sorry. File. Ik heb te lang stilgezeten." Druk mens bent u nog steeds. „Qua werk niet altijd. Qua mens, als mezelf, ben ik best rustig. Al leen van dit soort situaties word ik een beetje ongemakkelijk." Van u bestaat het beeld van 'altijd chaotisch rondstruikelend meisje'. „Ben ik nóg wel. Aangeleerd ge drag. Ik word soms weemoedig, kon ik maar zijn als andere men sen. Voor m'n zevende was ik toch anders. Rustiger. Schattig meisje. Niet stout. Dromerig." 'Hertenkamp' op tv en dvd De herhaling van de soapparo die Hertenkamp is sinds 12 juni vier keer per week op Neder land 3. De serie gaat over het wel en wee van de bewoners van Villa Hertenkamp; hoofdbe woonster Patty, de glamoureu- ze Grace, de huiselijke Max en het kibbelende stel Eva en Wie- be. Georgina Verbaan speelt Anne-Claire, vriendin van Toto, zoon van Eva en Wiebe. De serie won in 2001 de spe ciale publieksprijs, bij de uitrei king van de Gouden Kalveren op 't Nederlands Film Festival. Hertenkamp verschijnt in augus tus op dvd. Tijdens het culture le zomerfestival De Parade in Amsterdam, dat op 15 augus tus van start gaat, vindt de pre sentatie van de dvd-box plaats. foto Suzanne Blanchard Toen stond er een duiveltje in u op. „Weet ik niet. Paar verhuizingen, gepest op school. Ik was een dun, gek grietje. Als je niet het mooie blonde meisje bent, is het óf ge pest worden óf de klasclown zijn." Hebt u dat bewust volgehouden? „Je denkt, het houdt een keer op. Maar in menselijke verhoudingen verandert weinig. Doordat je op tv bent, schep je makkelijker afstand. Je raakt onaantastbaar, maar blijft aanlopen tegen óf die populaire schoolkliek óf de pestkoppen." Hebt u het nog nodig? „In mijn werk ben ik niet zo. Daar voel ik me veilig, omdat ik dat kan. Mediapersoon zijn, kan ik minder goed. Vind ik ook niet léük. Moei lijk, eng. In programma's als Ran king the stars met Paul de Leeuw voel ik me dan weer verantwoorde lijk voor het publiek, dat kijkt om te lachen, te entertainen. Ten kos te van mezelf Moet ik mee ophou den. Wil ik ook niet meer." Ugroeit van dat clowntje weg. „Zou mooi zijn. AI houd ik hem graag achter de hand. Moet ik dat hier wel zo openlijk zeggen? Ik wil er al lang van af Iedereen wil een keer serieus genomen worden. Maar ik heb geen zin om serieus te doen om serieus genomen te wor den. Als mensen niet door me heen kijken, zijn ze niet intelligent genoeg en maakt het ook niet uit." In uw rol in 't Schaep zit een wen ding naar het serieuzere acteren. „Van de tien jaar dat ik acteer, ben Georgina Verbaan; „Ik weiger prinicpieel een uitkering aan te vragen." ik al acht jaar continu dé verras sing in recensies. Fijn dat ik zo vers blijf, hoor. Leuk, ik ben dus opgevallen. Maar op die manier steeds een verrassing moeten zijn... In Hertenkamp, 't Schaep, ver geten de mensen dan zó snel?" Want daar klinkt steeds in door: ze kan meer dan we verwacht hadden. „Dat vergeten ze dus steeds. Moet ik het wéér bewijzen. Het verneu keratieve is dat promotie-inter views me dubbel zo veel tijd kos ten als het draaien zelf In m'n con tract staat nu dat ik minder hoef, omdat ik het spuug- en spuugzat ben. Bekender zijn van interviews en tv dan van je acteerwerk is niet prettig, al doe ik het zelf" Dat moetje er bij zeggen. U doet tus sendoor allerlei lolbroekdingetjes. „Ik verdien er ook goed mee, wat met acteren niet lukt. Moet dus ge woon. Want ik weiger principieel een uitkering aan te vragen." Uw laatste tussendoortje: sidekick bij Knevel Van den Brink. En? „Lastige rol. Je hoefde niet echt iets te zeggen, af en toe iets grap- Ceorgina Verbaan Geboren; 9 oktober 1979, Den Haag. Dochter van: An de Wit en Hans Verbaan. Hoogste opleiding; mavo. t- Actrice; kreeg landelijke be kendheid met de rol van Hedwig Harmsen in de soap Go ede tijden, slechte tijden. Speel de onder andere rollen in Cos- tol, 't Schaep met de vijfpooten en in de speelfilms Adrenaline, Amazones, 06/05 en Joyride. Mooiste wapenfeit: met mijn kleine chaotische voorkomen goed wegkomen. t- Laatst gelezen boek: Kafka on the shore, Haruki Murakami. Wil nog: een hobby en een klimcursus. Privé: relatie met Jort Kelder. pigs. Ik ben wel Knevelfan gewor den, wie had dat ooit gedroomd?" Bij u zijn er ook bijgelovigheidjes, zo als iets met numerologie, horror. „Dat eerste is een residu van mijn moeder, ik ben er niet meer mee bezig. Over horror praten doe ik om te choqueren. Interviews zijn vaak saai. Denk ik: ach, die man moet de ene soapster na de andere interviewen, laat ik z'n dag opvro lijken. Je ziet hem opveren en alles neerpennen. Ik wil hem, en me zelf, entertainen. Mijn fascinatie met de dood dik ik een beetje aan. Er niet mee bezig zijn, is afgeleerd gedrag. Mensen zien dit grote on derdeel van het leven als taboe. U wilt niet serieus doen, wel serieus genomen worden. „In m'n werk, ja!" Waar bent u nu mee bezig? „Met een remake van Theo van Goghs Blind date. Rolletje als cute, sexy woman. Bij Johan Nijenhuis ga ik de vrouwelijke hoofdrol in Alibi doen, romantische komedie." U zegt uw leven lang al dat u naar de grotere rollen toe wilt. „In deze vijver heb je het niet voor het kiezen. Je wordt gekozen." Droomt u nog wel dat u vliegt? „Eergisternacht. Ik was in een pret park, waar alles heel snel gebeurt. De aarde verschuift, iedereen rent. Dan loop ik, en kan ik zo, whóéóéóéj, omhoog. Te gek." Hertenkamp, elke werkdag, Neder- land 3, 23.55 uur ALLEMENSEN Hollywoodster George Clooney had vier maanden een romance met een alleenstaande moeder. Dat vertelt de 33-jarige Sarah Tal- ley, die de gelukkige was, aan de Britse krant The Mirror. De twee leerden elkaar vorig jaar kennen in een club in Las Vegas, waar Talley danseres was en Clooney opnamen had voor zijn nieuw ste film Ocean's thirteen. Annie Lennox doet op 21 sep tember in Londen mee aan het jaarlijks Peace One Day-concert ter bevordering van de wereld vrede. „Het begrip vrede is voor elk mens ter wereld van belang", zegt de 52-jarige Britse zangeres. „Ik ben verrukt dat ik hieraan meedoe. Zonder vrede kunnen we niet overleven." Het concert vindt plaats in de Royal Albert Hall. Naast Annie Lennox, die bekend verwierf als zangeres van de Eurythmics en vervolgens solo succesvol was, treden James Morrison en Corin- ne Bailey Rae op. David Beck ham en Jude Law spreken specia le videoboodschappen in, die op een scherm worden vertoond. Naar verluidt werkt Lennox mo menteel aan een nieuw album. Charlotte Church bereidt zich met hulp van haar iPod voor op haar bevalling. De 21-jarige Wels- he zangeres, zwanger van haar eerste, is druk met het samenstel len van de perfecte playlist voor tijdens het baren, vertelt een bron aan The Sun. De muziek moet pijn bij de bevalling doen verminderen. Ook haar vriend, rugbyster Gavin Henson, denkt mee over welke klanken het kind als eerste zal horen. Charlotte Church is in septem ber uitgerekend. Het voormalige feestbeest zegt geen druppel meer te hebben gedronken en geen sigaret meer te hebben aan geraakt sinds ze weet dat ze in verwachting is. Amy Winehouse wekte in het vliegtuig de woede van haar me depassagiers. De Britse zangeres, bekend van de hit Rehab, zou zich hebben misdragen tijdens een vlucht van Engeland naar Zweden. Dat meldt de Britse krant The Sunday Mirror. De 23-jarige zangeres en haar man Blake Fielder-Civil zou den medepassagiers in heid hebben gebracht door openbare liefkozingen. Het pas getrouwde stel zou continu aan elkaar hebben gezeten, waarbij Amy op een gegeven moment op haar man klom en on gegeneerd aan zijn ge slachtsdeel zat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15