Binnenland Opvang wil andere schooltijden Ruim ioo illegalen opgepakt Fans huilen jij afscheid an BZN Schade aan Betuwelijn lijkt mee te vallen Inval Amsterdam in kader van onderzoek naar internetfraude. Bewonderaars tot tranen bewogen bij optreden in Ahoy. Branche dringt aan op even lange dagen voor basisscholieren. Liefhebbers verlekkeren zich aan Kevers PZC Maandag 18 juni 2007 7 AMSTERDAM - De politie heeft: in de nacht van vrijdag op zaterdag in een uitgaansgelegenheid in Am sterdam-Zuidoost ui illegale West-Afrikanen opgepakt. Acht van hen hadden bovendien valse reisdocumenten bij zich. Dat maakte de politie zaterdag bekend. De inval gebeurde in het kader van een onderzoek naar internet fraude. Daarbij proberen crimine len door het versturen van e-mails mensen geld af te troggelen. Hoe veel arrestanten zich hieraan schul dig hebben gemaakt, kon een poli tiewoordvoerster niet zeggen. Uit onderzoek was gebleken dat veel internetfraudeurs in een hore cagelegenheid aan de Corridor, vlakbij de Amsterdam Arena, hun geld uitgeven. Tachtig politieagen ten gingen rond 00.30 uur het pand binnen. Daar waren circa 250 personen aanwezig. Justitie gaat de acht arrestanten met valse reisdocumenten straf rechtelijk vervolgen. De anderen gaan het zogeheten vreemdelingen traject in en worden waarschijn lijk uitgezet. door Tom van Meerten ROTTERDAM - In een stampvol en uitverkocht Ahoy trad de Volen- damse band BZN zaterdagavond in Rotterdam voor de allerlaatste maal op. De formatie van Jan Kei zer en Carola Smit gaf de afgelo pen vier decennia optredens in 25 landen en ontving 86 gouden en platina platen. Voordat de band begon, zong de zaal a capella Mon Amour, een van BZN's grootste hits. De meesten van de circa achtduizend aanwezi ge fans hielden het daarbij al niet meer droog. Ahoy was vanaf het eerste nummer, een medley van hun grootste hits, een imposante zee van flikkerende BZN-lampjes en wapperende sjaaltjes. Ook de Zeeuwse fans Mieke Wisse- link (54) en Marianne Platschorre (50) waren naar Ahoy gekomen de buitenschoolse opvang. De vraag naar buitenschoolse opvang groeit dit jaar met gemiddeld 21 procent. Bijna 13 procent van de aangemelde kinderen komt 1 au gustus op een wachtlijst. De toename concentreert zich op de maandag, dinsdag en donder dag, de werkdagen van veel deel tijdwerkers. Op woensdag en vrij dag werken ze vaak niet omdat de kinderen dan eerder vrij zijn. Als de schooltijden door de week even om de zwanenzang van hun favo riete formatie mee te maken. „An dere vrienden hadden geen zin", zegt Mieke. „Die zouden wel op tv gaan kijken. Maar dat is toch an ders: in de huiskamer heb je niet dezelfde sfeer." Ze was vanaf het prille begin fan. „Jan en Carola zijn zo gewoon", verklaart de Zeeuwse het succes van BZN. „Ie der mens kan de liedjes mee zin gen, en ze zijn totaal niet arrogant. Ik ken geen enkele andere zanger Andere zangers doen niet zo veel voor ouderen en gehandicapten' die bijvoorbeeld zoveel tijd en aan dacht zou geven aan gehandicap ten en ouderen." Inderdaad zijn voor in Ahoy enke le rijen ingeruimd voor minder va lide fans, die vrolijk mee swingen met hits als Lady McCorey, Wed ding Bells en Yeppa Yeppa. Af en wichtiger zouden zijn verdeeld, zouden de wachtlijsten korter wor den, denkt de MO-groep. De kinderopvangbranche blijft bo vendien pleiten voor meer mede werking van gemeenten bij uitbrei ding van de opvang. De MO-groep Buitenschoolse opvang groeit op de maandag, dinsdag en donder dag. Op de andere dagen werken deeltijders vaak niet omdat de kinderen dan eerder vrij zijn. toe rent een enthousiasteling naar het podium om de twee zangers van de band een cadeau, een brief of een pluchen beest in handen te drukken. Naarmate de avond vordert, lijken de fans harder mee te zingen. Re gelmatig wordt spontaan een polo naise ingezet. De filmpjes waarin de bandleden vertellen wat ze in hun leven na BZN gaan doen, wor den met staande ovaties ontvan gen. Jan Keizer en de zijnen heb ben het er zichtbaar moeilijk mee als ze hun laatste lied inzetten: Goodbye. „Keep your tears away, and save them for another rainy day", zingt Carola met een brok in haar keel. De eerste rijen bezoe kers stormen naar het podium om de laatste minuten zo dicht moge lijk bij hun helden te kunnen zijn. Dan is het voorbij. De zes bandle den omhelzen elkaar en vechten tevergeefs tegen de tranen. De zaal brult 'we want more', maar het is genoeg, gebaart zanger Jan Keizer dankbaar. BZN is niet meer. roept echter ook ouders op kinde ren aan te melden op de woens dag en vrijdag, waar plaats genoeg is. Volgens staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) is het al mo gelijk schooltijden anders in te de len. Zij voelt er volgens haar woordvoerster echter niets voor maatregelen op te leggen. Dijksma vindt dat ouders, onderwijs- en kinderopvanginstellingen samen moeten afspreken hoe de week DORDRECHT - De schade aan de Be tuweroute na de blokkadeacties za terdag van GroenFront! lijkt mee te vallen. Een woordvoerster van spoorbeheerder ProRail meldde dat gisteren. Actievoerders hebben op de lijn her en der betonblokken en olieva ten achtergelaten. Ook zijn hekken vernield en moest ballast (grote kiezels) op het spoor weer op zijn plek worden gelegd. Een schadebe drag is niet bekend. „Het compu tersysteem geeft aan dat er verder geen verstoringen zijn. Als dat zo is, kan maandagmorgen vroeg de eerste trein over de route rijden", zei de woordvoerster. De acties van tientallen betogers tegen de zaterdag officieel geo pende Betuweroute waren bij Schelluinen, Meteren, Valburg, Eist en Papendrecht. De politie ar resteerde vijftien actievoerders we gens het niet voldoen aan de iden het beste kan worden ingedeeld. Verder zegde Dijksma volgens haar zegsvrouw toe dat ze 'nog maals in gesprek gaat' met de Vere niging van Nederlandse Gemeen ten over huisvestingsproblemen die uitbreiding van de opvang te genhouden. Zo nodig gaat de staatssecretaris samen met ge meenten zoeken naar 'onortho doxe maatregelen'. Wat die maatre gelen kunnen zijn, kon zij nog niet zeggen. tificatieplicht of het niet luisteren naar de politie. De actiegroep vindt dat de lijn overbodig is en te veel natuur heeft gekost. Door een hendel over te halen opende koningin Beatrix zaterdag de Betuwelijn officieel. Daardoor reed enkele kilometers verderop de 'eerste' goederentrein enkele honderden meters weg vanaf het rangeerterrein Kijfhoek. Minister Eurlings (Verkeer) zei za terdag dat hij opnieuw zou beslis sen tot de route, maar meer voor bereidingstijd zou nemen voor planning en aanpassingen zoals tunnels en geluidsschermen en voor overleg met omwonenden en regionale bestuurders. „Als je meer tijd neemt voor betere afspra ken, krijg je minder discussie en deining." De lijn is volgens hem ook zo duur geworden, 4,7 miljard euro, door die aanpassingen, die 640 miljoen euro kosten. UTRECHT - Basisscholieren zouden elke dag even lang naar school moeten. Ook moeten ze eerder be ginnen en kortere lunchpauzes krijgen. Dit pleidooi bracht de brancheorganisatie voor kinderop vang, de MO-groep, zaterdag naar buiten na een inventarisatie van BUDEL - Bezoekers van de 24e editie van het In ternationaal Keverweekend genieten van de ten toongestelde Volkswagens. Het evenement, het grootste op gebied van Kevers in Nederland, werd het afgelopen weekeinde gehouden in het Noord-Brabantse Budel. Ook op Europese schaal behoort het Volkswagenevenement in Budel tot de grotere. De liefhebbers van Volkswagens konden zich on der meer vergapen aan de oudste modellen Ke ver, die zijn gefabriceerd tot 1 augustus 1957. De ze waren uitgerust met een gedeelde (bril) of ovale achterruit. Alle types Volkswagen Kever wa ren in Budel te zien. Dat gold ook voor de cab- rio's. In Budel stonden ook Kevers met 'Cal-look', wat staat voor California-look. Deze wagens val len op door hun felle, trendy kleuren. Ze zijn ge heel ontdaan van onnodige accessoires en chroomdelen, zoals de bumpers en sierlijsten. De liefhebbers konden verder kwijlen bij het aan schouwen van allerlei soorten Volkswagen Kar- mann Ghia, die niet tot de Kevers behoren, en uit eenlopende types van de Volkswagenbusjes. foto Bert Jansen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7