Zeeland PZC ,3 Opleidingen Cios onder één dak Reimerswaal onteigent gronden Duo vuurde aardappels af Man gewond bij Stavenisse Dik dertig mille voor festival BEVELANDEN-THOLEN 19 19 Locatie aan Bessestraat raakt vol voor de andere ROC-studierichtingen. Percelen nodig voor aanleg rotonde bij kassen Rilland. Cadeaus Zeilen, musiceren en lachen voor het goede doel Race voor zonneboten stemt ondanks regen tevreden Maandag 18 juni 2007 Plan voor één vloot van loodsdiensten valt in duigen Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Het Cios in Goes laat bij de huidige locatie in Sportpunt Zee land een nieuw gebouw bouwen. De hele opleiding komt daarmee onder een dak te zitten. De bouw begint januari 2008, pre cies een jaar later betrekt het Cios, als de planning vlot verloopt, het nieuwe pand. In de tussentijd zullen studenten en leraren na de zomer genoegen moeten nemen met barakken als tijdelijke leslokalen. Nu pendelen Cios-studenten heen-en-weer van de locatie aan de Bessestraat, voor de theorieles sen, en Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg, waar de praktijkles sen worden gegeven. De verhuizing is onder meer no dig om de andere ROC-opleidin- gen aan de Bessestraat meer ruim te te bieden. „De Bessestraat raakt vol", verklaart projectleider nieuw bouw Peter van der Veer van het Cios. „Qua logistiek kwamen we steeds in een lastig parket te zit ten." Het Cios gaat niet uitbreiden in leerlingenaantal. Er vindt nu al se lectie aan de poort plaats en dat blijft zo. De nieuwbouw komt op het huidi ge parkeerterrein van Sportpunt Zeeland. Daarmee gaan overigens geen parkeerplekken verloren; het gebouw wordt op pilaren gezet. Aan de noordzijde komt een trap, dat uitkomt op een langgerekt NM De theorielokalen verhuizen naar de nieuwbouw bij Sportpunt Zee land. Een loopbrug verbindt de twee panden. In het nieuwe ge bouw komt een klimtoren. plein met een hellend vlak. Moge lijk komen daar een basketbalveld en een voetbalkooi, die ook voor jongeren van buiten de opleiding open worden gesteld. Met een loopbrug worden Sportpunt Zee land en het nieuwe gebouw met el kaar verbonden. Voorbijgangers kunnen er straks niet meer om heen: het Cios heeft een buitensportopleiding als een van de studierichtingen. In het midden van het nieuwe gebouw komt een doorlopende klimtoren. Het dak wordt geschikt gemaakt voor activiteiten als abseilen en tokkelen. Het Cios hoopt een extra hal te kunnen bijbouwen in de richting van de camping. De hal wordt zo groot als twee gymlokalen en krijgt een scheidingswand in het midden. Van der Veer: „Zo kun nen we de praktijk nabootsen, voor als onze studenten straks zelf les gaan geven." Er komt een echte dojo voor de ju dolessen, waar waarschijnlijk ook de judovereniging gebruik van mag maken. De huidige turnac- commodatie krijgt vaste opstellin gen voor toestellen als de brug en de balk en een valkuil voor tram polinespringen. GOES - De eerste benefietactie van de Goese stichting Sail4Charity heeft zaterdag drieduizend euro opgeleverd voor KWF Kankerbestrijding. De stichting is een initatief van het Goese kwar tet Pirn van Hooijdonk, Nona Vette, Nathalie van Ooijen en Raoul van de Visse. De vier hadden een zeilwedstrijd op de Ooster- schelde op touw gezet. Twintig deelnemen stre den in drie klassen om de winst. Het snelst wa ren L. Krijger uit Wolphaartsdijk (sw, zonder spie), Team van de Visse uit Goes (sw, met spie) en A. Zwart uit Zierikzee (orc-klasse). 's Avonds was er een cultureel programma in theater De Mythe met de cabaretiers Jan. J. Pieterse en Har ry Glotzbach en muziek van No Frontiers en Grysl. Met de inschrijvingen voor de zeilwedstrijd en de verkochte tickets (350) kwam de stichting na plussen en minnen op een bijdrage van driedui zend euro voor de Kankerbestrijding. foto Willem Mieras GOES - Het schietincident op zon dag 10 juni bij het Goese Sas is op gehelderd. Een 20-jarige Goesenaar en een 22-jarige inwoner van Kapelle heb ben zich gemeld bij de politie en toegegeven dat ze verantwoorde lijk zijn voor schoten vanaf de dijk over de Oosterschelde. Het duo deed dat met een zelfgemaakte pijp, waarmee ze aardappels af vuurden. De politie kreeg meldin gen van mensen die harde knallen hadden gehoord. Beide jongens zijn gehoord. In overleg met de of ficier van justitie wordt bekeken of ze worden vervolgd. door Frank Balkenende RILLAND - De gemeente Reimers waal gaat gronden in en bij de Eer ste Bathpolder onteigenen. De ka vels zijn nodig voor de aanleg van een rotonde. Het verkeersplein moet zorgen voor een betere ontsluiting van het kassengebied. Nu is dat feite lijk een polderweggetje, dat onge schikt is voor de aan- en afrijden de vrachtwagens. De rotonde sluit aan op de oprit naar de A58 bij Ril land, de bocht van Rilland, zoals die in de volksmond heet. Het wordt de enige ontsluiting van het kassengebied en ook van de Mid denhof, een buurtschap aan de westrand van de Eerste Bathpol der. Ook is grond nodig om het landschappelijk mooi in te passen. Er komt een stukje natuurgebied. De provincie, gemeente Reimers waal en glastuinders betalen het plan. Projectontwikkelaar De Bathpol- ders heeft met de meeste grondei genaren overeenstemming bereikt over aankoop. Met één eigenaar is dat tot nu toe niet gelukt. Om die reden stelt het college van burge meester en wethouders de ge meenteraad voor de benodigde percelen te onteigenen. De grond eigenaar heeft daar bezwaar tegen gemaakt, maar B en W verwerpen dat. De raad beslist dinsdag 26 juni over de onteigeningsprocedure. Overigens zet de aanleg van de ro tonde de deur niet op een kier voor uitbreiding van de glastuin bouw naar de aangrenzende Twee de Bathpolder, hoewel de glastuin ders in de Eerste Bathpolder dat wel zouden willen. De provincie zet voorlopig alle kaarten op de Ka naalzone bij Terneuzen, hebben Gedeputeerde Staten vorige maand nog eens onderstreept. STAVENISSE - De brandweer heeft in de nacht van zaterdag op zon dag in Stavenisse een 26-jarige au tomobilist uit zijn auto moeten be vrijden. Het slachtoffer is met diverse bot breuken en letsel aan zijn gezicht overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. De Roosendaler was rond twee uur 's nachts op de Pilootweg in een sloot gereden. Uit onderzoek moet blijken of de man onder in vloed van alcohol was. GOES - De gemeente Goes draagt 32.500 euro bij aan het festival Beelden aan Water, dat zich zater dag 15 september van elf uur 's morgens tot middernacht afspeelt in de stadshaven. De raad moet de subsidie nog goedkeuren. Romp van het festival vormen films van vijf jonge cineas ten die op zeilen van afgemeerde historische schepen worden gepro jecteerd. Verder zijn er een kunst markt, watersteekspel en VJ-show. Tip? redactie@pzc.nl De hele week hadden Moira (3) en Bing (5) zich in een staat van gepaste opwinding en voorpret voorbereid op Vaderdag, de dag waarop zij hun papa de cadeau tjes mochten overhandigen die ze met grote ijver in elkaar hadden geknutseld. Onder geheimzinnig gefluister werden de geschenken afgelopen week vrijwel dagelijks door het tweetal op een andere plek verstopt. Van bezemkast tot vliering, geen ruimte bleef onbe nut om ze aan het oog te onttrek ken. Gisterochtend keek papa naar de beteuterde gezichten van zijn kroost aan het voeteneind dat, een speurtocht door het huis ten spijt, de cadeaus niet meer had aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75