Regen bederft slot Serooskerkse Dag Geldgolf Eigenzinnige (brom)fietsers krijgen hun zin in Kerkwerve Hastens 7^ Saamhorigheid bij de organisatoren kan wel een buitje velen. Éénrichtingsverkeer opgeheven na massale ongehoorzaamheid. Hoe actief bent u als u slaapt? Ni w SPZC Maandag 18 juni 2007 17 door Ali Pankow SEROOSKERKE - In het zwoele zo- mersfeertje onder een boom op het terras bij de kerk met een goed glas wijn en een smakelijke bak mossels voor je, terwijl zanger Mare Canto indringend het glo rieuze Granada zingt. Het is een momentopname zaterdag aan het begin van de middag tijdens de eerste editie van de Serooskerkse Dag. Een moment dat het thema 'Bourgondisch dorpsfestijn' heel dicht benadert. Wat voorzitter Ruud de Groot van de Dorpsgemeenschap, en velen met hem, betreft was het zo per fect gebleven. Helaas hadden de weergoden andere kuren in petto. Om kwart over twee ontlaadde zich boven de Westhoek een lang durige bui en verpestte de regen het slot van de eerste editie van de Serooskerkse Dag. Met de hand beschermend op het glas wijn rent een bezoeker het dorpshuis in. De man die daar de resultaten van zijn hobby glasgra veren exposeert, krijgt plotseling veel belangstelling. Dat geldt ook voor de organist in de kerk. Hij mag ineens voor een veel groter publiek musiceren dan eerder op de dag. Hit the road Jack proberen de No- tenkluuvers nog op het muziekpo- dium, maar de mensen kiezen lie ver het hazenpad naar overdekte locaties. Even later volgen de muzi kanten dat voorbeeld en zetten hun concert in het Dorpshuis voort met Speedy Gonzales. Nie mand lijkt te klagen. Of toch? )a- 'lk treed hier graag gratis op. Als ik de reiskosten maar vergoed krijg' wel, een dorpsbewoonster achter een van de verkoopkraampjes is woedend als ze plots een bak wa ter over zich heen krijgt. „Je kunt toch eerst waarschuwen", snauwt ze de twee mannen toe die het van regenwater doorhangend zeil behendig lichten. „Het is jammer dat het slot zo in het water is gevallen. Dat kost ons wel wat extra geld", zegt De Groot. De organisatie had besloten voor het goede doel van deze dag, de Stichting Kinderdroomwens in elk geval duizend euro te schenken. „Was de opbrengst lager, dan zou den we bijlappen, kwam er meer binnen, dan zouden we als organi satie wat overhouden", licht de voorzitter toe. Er moet dus wor den bijgelapt, maar daar maakt De Groot zich niet echt dik over. Hij had bewoners en overige bezoe kers graag een zonniger slot van de Serooskerkse Dag gegund. Toch blikt hij terug op een zeer geslaagd dorpsfeest met vooral in de och tend al veel belangstelling. Ook over de verkoop van drank en spij zen is hij niet geheel ontevreden. Maar echt euforisch is hij over de saamhorigheid die hij binnen deze kleine kern ervaart bij het beden ken en uitvoeren van de Seroos kerkse Dag. „Dan verschijnen Mar co de Vrieze en ik om kwart voor zes 's ochtends op de Ring en even later zie ik overal vandaan de vrij willigers komen om mee te hel pen. Dat geeft binding." Ook zanger en dorpsbewoner Mare Canto verleende graag zijn medewerking. ,,Ik heb gezegd: ik treed hier graag gratis op. Als ik de reiskosten maar vergoed krijg." Toen de bui zich ontlaadde, kozen de bezoekers het hazenpad naar overdekte locaties. foto Dirk-Jan Cjeltema BRUINISSE - Veertien golfteams haalden vrijdag tijdens een spon sorwedstrijd in Bruinisse samen meer dan tienduizend euro op voor de Nederlandse Golfvereni- ging voor Gehandicapten (NGG). Op de banen van golfclub Greve- lingenhout, die de organiserende bedrijvencommissie gratis mocht gebruiken, kwamen ook zes spe lers van de NGG in actie, waaron der één gehandicapte profspeler. Met het geld organiseert de NGG in augustus de tweede editie van de Dutch Disabled Open. door Martijn de Koning KERKWERVE - Opvoedingsdeskundi- gen zouden er niet blij mee zijn. Want de regels veranderen omdat mensen toch niet luisteren, is wel een beetje de omgekeerde wereld. Toch kiest de gemeente Schou- wen-Duiveland voor deze ongewo ne aanpak in de Vloedstraat in Kerkwerve. Daar geldt nu éénrich tingsverkeer. Fietsers en bromfiet sers weigeren vaak echter rond te fietsen en lappen de regel aan hun laars. Eigenlijk kan dat helemaal geen kwaad, vinden gemeente en politie. De straat leent zich prima voor (brom)fietsverkeer van beide kanten. En dus wordt onder de vier bor den die het eenrichtingsverkeer aangeven op korte termijn een toe voeging geplaatst: uitgezonderd (brom)fietsers. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Fttensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71