Manifest CDA tegen softdrugs Samen oesterschelpen te lijf Hotel aan Ramp weg opent binnenkort deuren I Bewoners harken met spontane actie strandje Ouwerkerk schoon. 'Aanpak gebruik jeugd moet door school en gemeente samen.' www.profiline.nl Resort Land en Zee op tijd klaar voor start van het hoogseizoen. S PZC Maandag 18 juni 2007 j 15 Jong èn oud zette zich zaterdag spontaan in om het strandje bij Ouwerkerk vrij van oesterschelpen te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow OUWERKERK - Voor fysiotherapeut Tom van Stuyvenberg uit Nieuwer- kerk is het een kwestie van solida riteit dat hij zijn vrije zaterdagoch tend opoffert om mee te doen aan de schoonmaakactie op het strand je bij Ouwerkerk. „We vertoeven hier graag en als we niet gewond willen raken door die scherpe oes terschelpen moeten we er zelf ook wat voor doen", luidt zijn motiva tie. Van Stuyvenberg is niet de enige. Een groep van zo'n dertig volwas senen en kinderen, voornamelijk uit Ouwerkerk, heeft gehoor gege ven aan cfe oproep van dorpsbewo ners Bram-Nico Scheele en Jakkoo Brouwer het strandje aan de Zuid bout met elkaar van die gemene Ja- panse-oesterschelpen te ontdoen. De scherpe kanten daarvan heb ben vorige zomer heel wat verwon dingen veroorzaakt bij de strandbe- zoekers. Met alleen het plaatsen van een waarschuwingsbord en het plakken van pleisters door de Reddingsbrigade is volgens hen dit probleem niet opgelost. „We heb ben de gemeente gevraagd de schelpen weg te halen. Ze wilden wel, maar het kon niet, want dat werk stond niet in het bestek voor dit jaar", zegt Brouwer wat scham per. Door als bewoners zelf goede wil te tonen met het schoonma ken van de vloedlijn, hoopt hij dat de gemeente nu wel het verwijde ren van de grote hoeveelheid wier op het echte stranddeel voor haar rekening neemt. „Ze gebruiken daar in de Westhoek een prima ap paraat voor, een soort zandstofzui- ger. Dat zouden ze hier dus ook mooi even kunnen doen", zegt Brouwer. Hij verkeert nog in zijn wittebroodsweken, maar was graag bereid zijn huwelijksreis tot een week te beperken om deze schoonmaakactie samen met Scheele te coördineren. „Laten we met elkaar zoveel mogelijk op één lijn werken en gelijk opschuiven, 'Een kwestie van solidariteit als je hier graag vertoeft en niet gewond wilt raken' anders wordt er misschien een he leboel vergeten", dirigeren de man nen de enthousiaste schoonma kers met hun harken en stevige werkhandschoenen. De volle em mers kunnen geleegd worden in de trekker die Scheele voor dit kar wei heeft ingezet. „We kunnen straks de hele oogst aan schelpen aan het begin van het strandje op een hoop gooien. Dan komen de mensen van gemeentewerken het weghalen." Dat mag dan ook wel, vindt Scheele. „Dit strandje is een voorziening voor heel Duiveland, inclusief veel toeristen. De bezet ting hier per vierkante meter is vaak groter dan in de Westhoek." Leerkracht Netty Verdonk is met enkele leerlingen van obs 't Stoofje aan het harken. „We willen don derdag 28 juni onze laatste school dag hier aan het strand houden met medewerking van de Red dingsbrigade. Die willen we hier mee een beetje gunstig stemmen." Haar echtgenoot, uitbater van duik- en eetcafé Steilööre, rukt ter plekke koffie aan voor alle schoon makers aan het strand. TERNEUZEN - Gemeenten en scho len in Zeeuws-Vlaanderen moeten maatregelen nemen om het softdrugsgebruik onder jongeren te ontmoedigen en overlast tegen te gaan. Daarvoor pleit het Manifest voor Zeeuws-Vlaanderen, een initiatief van de gemeenteraadsfractie van het CDA in Terneuzen. De opstellers van het manifest be togen dat de overheid duidelijk moet zijn in haar afkeuring van softdrugsgebruik en daarom alles moet doen om het gebruik met na me onder jongeren te ontmoedi gen. Omdat het aanbod van softdrugs in Terneuzen de vraag creëert moet dat aanbod worden teruggebracht. Het Manifest wil verder een verbod op blowen op het schoolplein en in de omge ving. Ook wordt bepleit growshops te sluiten. Die leveren materialen voor de illegale thuis teelt en dragen zo bij aan verloede ring van de wijken, wordt gesteld. Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225 Het hotel bij Scharendijke: vol tijdens Concert at Sea. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Met man en macht wordt gewerkt om hotel Land en Zee bij Scharendijke op tijd klaar te krijgen. Zaterdag opent het ho tel de deuren, maar nu lopen de bouwvakkers nog af en aan terwijl de keukenploeg al bezig is om de restaurantkeuken in te richten. „Heel spannend, maar we gaan het redden", zegt Arian Hanson. „Hier hebben we twintig jaar van gedroomd." Hij staat op het terras van het nieuwe hotel. „Drie jaar ge leden lag ik hier op deze plek nog op mijn knieën om samen met mijn vader de aardappelen uit de grond te halen." Zijn ouders hadden aan de Ramp- weg bij Scharendijke een agrarisch bedrijf met minicamping. Ruim tien jaar geleden is het idee gebo ren om het roer om te gooien. Het boerenbedrijf (goeddeels) aan de kant en daarvoor in de plaats een camping, outdoorcentrum en ho- 'We gaan het redden. Hier hebben we twintig jaar van gedroomd' tel dat Arian samen met zijn vrien din en ouders gaat runnen. De camping is sinds vorig jaar in bedrijf, en vanaf volgende week het hotel en restaurant ook. De echte vuurdoop is een weekje la ter, met Concert at Sea is het bijna helemaal volgeboekt. Het hotel heeft 32 kamers, van standaard tweepersoonskamers tot familiekamers en een luxe bruidssuite met tweepersoons lig bad. Alle kamers hebben een ei gen terras met uitzicht op de grote waterpartijen op het terrein. In het gebouw komen ook een klein winkeltje, restaurant en zaal voor vergaderingen, feesten of par tijen. Het restaurant is openbaar toegan kelijk en niet alleen voor de hotel gasten. Iedereen die langs komt kan een kop koffie komen drinken of een hapje eten. Op de menu kaart komen gerechten die zoveel mogelijk gemaakt worden met streekproducten. „Dat vinden we belangrijk", vertelt Arian Hanson. „De aardappelen verbouwen we zelf en we halen bijvoorbeeld ook wijn uit Dreischor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67