Zeeland PZCI,3 Extra educatie over 't water Bezwaarschrift ongegrond tegen autowasstraat Koterij Haamstede Minder subsidie SCHOUWEN-DUIVELAND 19 19 Ridder worden op vaderdag, wat wil je als papa nog meer...? Gemeente presenteert twee exposities speciaal voor basisonderwijs. Gemeente treedt minder hard op tegen schuttingen in groenstrook mum Cadeaus Race voor zonneboten stemt ondanks regen tevreden Maandag 18 juni 2007 Plan voor één vloot van loodsdiensten valt in duigen Tip? redzzee@pzc.nl RENESSE - Het zal je maar overkomen als man: op een zondag middag in Renesse word je plotseling uitverkoren om ridder te worden en dat nog wel op vaderdag. Er lijkt geen schonere kans denkbaar om eindelijke eens je ware heldenmoed aan vrouw en kroost te tonen. Zes mannen kregen dat voorrecht gistermiddag tijdens de eerste voorstelling van het Medieval Jousting Tournament, een gloednieuw evenement deze zomer bij Slot Moermond in Renesse. Het betreft een ridderspel van The Knights of Merry England, gebaseerd op eeuwenoude tra dities van de Middeleeuwse riddertoernooien. De show biedt in opzet een aantrekkelijk spektakel voor het hele gezin. De aankondiging belooft dappere mannen op vuri ge paarden, gehuld in de authentieke ridderkostuums en -kle den. Die belofte wordt ook ingelost, maar het duurt wat lang voor de vaart in de voorstelling komt. Voordat de ridders van The House of York en van The House of Lancaster met elkaar de strijd aanbinden is er een langdurige uitleg in het Engels. Dat maakt het spektakel minder geschikt voor kinderen, die gisteren dan ook al snel hun concentratie verloren. Uitleg in het Nederlands zou kunnen helpen. Overigens viel er zeker spektakel te beleven bij de vermetele ridders. „Is dat jullie papa?", vroeg een jongetje aan zijn vriend jes op de tribune wijzend op één van de dappere helden. „Nee, hun papa is die met die jurk aan en die krullen op", ant woordde de moeder met ingehouden lach. Immers, niet alle van de tribune geronselde mannen werden tot ridder gesla gen. Eentje moest voor schone jonkvrouw spelen, maar dat vereiste óók moed... Het ridderspel van Medieval Jousting Tournament wordt zondag 24 juni opnieuw opgevoerd en daarna vanaf 1 juli tot en met 9 augustus elke week van zondag tot en met donderdag op het terrein van Slot Moermond, aanvang 15.00 uur. foto Dirk-jan Gjeltema 'door Ali Pankow ZIERIKZEE - Waterbeheer staat veel vuldig in de belangstelling op jchouwen-Duiveland. Daarnaast is er dit jaar veel aandacht voor za ken als het zeereservaat, beheer- plannen van deltawateren en de Europese Kaderrichtlijn Water. Dat is reden voor het dagelijks ge meentebestuur om specifiek voor het basisonderwijs twee exposities in te huren. Het gaat om de ten toonstelling Noordzeegeheimen en een presentatie op de boot De Wa tervlo van de Stichting Reinwater. Deze boot vaart na de zomer in de Zeeuwse wateren en zal diverse da- ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland heeft be sloten minder moeilijk te doen over schuttingen in groenstroken die bewoners vóór 2007 hebben aangekocht. Met regelmaat komen bij de ge meente vanuit de bevolking ver zoeken om op te treden tegen schuttingen als erfafscheiding. De ze verzoeken zullen aanleiding blij ven de betreffende situatie te be- gen afgemeerd liggen in de haven van Zierikzee. Scholen worden in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen. Aan boord is een ten toonstelling ingericht over talrijke aspecten van water: waterkring loop, waterwinning, het leven in het water, problemen rond water vervuiling. De Watervlo zal ook buiten schooltijden op de donder dagavond en zaterdagochtend wor den opengesteld voor overige be langstellenden. Met een bezoek aan de tentoonstel ling Noordzeegeheimen kunnen de leerlingen kennis maken met het bijzondere leven in de Noordzee. Deze presentatie staat inmiddels opgesteld in het Ecoscope in Renesse. Voor het inhuren van bei de exposities stelt de gemeente 2.700 euro beschikbaar. oordelen. Maar mocht blijken dat de schutting past binnen de bebou wingsvoorschriften, dan zal de ge meente er verder geen probleem van maken en mag het bouwsel blijven staan. Anders is dat echter indien de schutting in strijd is met het straat- en bebouwingsbeeld. In vernieuwde bestemmingsplannen wil de gemeente de voorwaarden voor bebouwing in groenstroken duidelijker formuleren. BURGH-HAAMSTEDE - Een bezwaar schrift tegen het oprichten van een autowasstraat op bedrijventer rein De Roterij in Burgh-Haamste- de is ongegrond verklaard. Het dagelijks gemeentebestuur is nu bereid de planologische proce dure te starten voor wijziging van het bestemmingsplan. Het verzoek om een bouwvergun ning voor het realiseren van een wasstraat aan de Roterij dateert al BRUINISSE - De SFB krijgt voor de organisatie van de Bruse Visserijda- gen, in tegenstelling tot een eerde re vermelding, geen 11.000 euro subsidie, maar 1.100 euro. Tipredactie@pzc.nl van begin december vorig jaar. Die vergunning werd toegekend. Onderzoek naar aanleiding van het bezwaarschrift daartegen wees echter uit dat voor een wasstraat op deze plek een wijziging van het bestemmingsplan vereist was. Het dagelijks gemeentebestuur is daar toe bereid in de overtuiging dat er voldoende voorschriften gelden om overlast voor derden te voorko- De hele week hadden Moira (f) en Bing (5) zich in een staat van gepaste opwinding en voorpret voorbereid op Vaderdag, de dag waarop 'zij hun papa de cadeau tjes mochten overhandigen die ze met grote ijver in elkaar hadden geknutseld. Onder geheimzinnig gefluister werden de geschenken afgelopen week vrijwel dagelijks door het tweetal op een andere plek verstopt. Van bezemkast tot vliering, geen ruimte bleef onbe nut om ze aan het oog te onttrek ken. Gisterochtend keek papa naar de beteuterde gezichten van zijn kroost aan het voeteneind dat, een speurtocht door het huis ten spijt, de cadeaus niet meer had aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63