Zeeland 'Aanpak drugsleed jeugd taak overheid' W3B Reynaert als stripheld beleeft tweede druk Plensbui staat succes dorpsfeest Zaamslag niet in de weg CDA roept ook op tot nauwere samenwerking met scholen. Pk-festijn Axel beleeft twaalfde editie Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ Ons nieuwe adres per 25 juni 2007: Mr. F.J. Haarmanweg 16, 4538 AR Terneuzen b* La oma b.v. PZC Maandag 18 juni 2007 I 1 7 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gemeenten en scho len in Zeeuws-Vlaanderen moeten maatregelen nemen om het softdrugsgebruik onder jongeren te ontmoedigen en overlast tegen te gaan. Daarvoor pleit het Manifest voor Zeeuws-Vlaanderen, een initiatief van de gemeenteraadsfractie van het CDA in Terneuzen. De fractie verwacht dat mensen die werk zaam zijn bij diverse organisaties en instellingen het manifest de ko mende maanden zullen onderteke nen. De discussie over wel of niet verplaatsen van de koffieshops in Terneuzen dreigt volgens het CDA de gezondheidsaspecten van het softdrugsgebruik naar de achter grond te verdringen. 'Hoe dringen we het gebruik met name onder jongeren, terug en hoe voorkomen we dit gebruik?' en 'hoe dringen we overlast en verloedering terug die samenhangen met wietteelt en (illegale) verkoop?'. Op die vragen moet het publieke debat zich rich ten, vindt het CDA. Het Manifest signaleert dat het softdrugsgebruik naast gezond heidsrisico's ook het toekomstper spectief van jongeren negatief beïn vloedt. Dit in de vorm van vermin derde leerprestaties, verzuim en zelfs schooluitval. Daarnaast is er het verband tussen cannabis en overlast, aldus het Ma nifest. Niet alleen bij de koffieshops en door wietkweke- rijen in woonbuurten, maar ook door niet-gedoogde verkoop, drugspanden en straatverkoop. De opstellers van het manifest be togen dat de overheid duidelijk moet zijn in haar afkeuring van softdrugsgebruik en daarom alles moet doen om het gebruik met na me onder jongeren te ontmoedi- Vlietstraat 15, Terneuzen. Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Jeanette Vergouwen HULST - In aanwezigheid van Rein- tje zelf werd zaterdag de tweede druk van het stripverhaal Reynae rt de Vos gepresenteerd in Le Re tour in Hulst. De sluwe vos (Jan Rubbens) had een zak vol verrassingen meege bracht: een kip voor de ambtenaar van cultuur, een pot honing voor wethouder Frank van Driessche en voorzitter Marita Meul van het Intergemeentelijk Project kreeg een pak roze muisjes. Van Dries sche pareerde onmiddellijk met de opmerking: „Een ontmoeting met Reynaert kan altijd fout aflopen, maar een zak vol goud is welkom, daar heeft Hulst behoefte aan." De gen. Omdat het aanbod van softdrugs in Terneuzen de vraag creëert moet dat aanbod worden teruggebracht. Het manifest pleit voor een Zeeuws-Vlaamse 'code' bij drugs in en om de school. De scholen moeten drugsvrij zijn en samen afspraken maken over voor lichting, samenwerking met hulp verlening, melden van gebruik aan ouders, sancties bij gebruik en bij handel in drugs. Ook de gemeen ten moeten de totstandkoming van zo'n code stimuleren. Het Manifest wil verder een ver bod op blowen op het schoolplein en in de omgeving. Er moeten bij zondere opsporingsambtenaren worden ingezet om dat verbod te handhaven. Geconstateerd wordt dat de strenge aanpak van wiet- kwekerijen werkt. Gepleit wordt om ook de growshops te sluiten. Die leveren materialen voor de ille gale thuisteelt en dragen zo bij aan verloedering van de wijken, zo wordt gesteld. AXEL - De twaalfde editie van de trekker-trekwedstrijden in Axei trok giste ren honderden bezoekers. Hoogtepunt voor veel toeschouwers was de de monstratie in de vrije klasse waarbij sommige tractoren hun eigen record overtroffen. De extra pk's gingen met veel rook gepaard, foto Peter Nicolai door Cino van den Broecke ZAAMSLAG - De afsluitende zater dag van het driedaagse dorpsfeest in Zaamslag werd vooral geken merkt door flinke regen. De tradi tionele rommelmarkt kreeg aan het eind van de ochtend een flinke plens water te verwerken. Geluk kig liep de markt toen op zijn ein de. In de middag draaide het pro gramma lekker door en kwamen velen toch een kijkje nemen in het Zaamslagse dorpshart. Halverwege de middag zat de tent afgeladen vol en bracht René van Beeten volkszanger André Hazes opnieuw tot leven. De kraampjeshouders en liefdadigheidsorganisaties kij ken terug op een geslaagde dag, aangezien hun waar van uiteenlo pende pluimage grif over de toon bank ging. In totaal trok het dorps feest volgens de organisatie een kleine vijfduizend bezoekers. wethouder liet ook blijken dat hij trots was dat er in Hulst nog zo veel aan Reynaert herinnert. Na men uit het verhaal zijn vereeu wigd in gebouwen en straten. Ma rita Meul overhandigde de eerste exemplaren van de strip, waarin de plaatjes duidelijker ingekleurd zijn, aan de wethouders Weemaes en Van Driessche. Reynaertkenner bij uitstek Rik van Daele ging daar na in op de Reynaertliteratuur en het belang van dit stripverhaal. „De tekenaar Kris de Roover heeft bewust plekken in de streek gete kend die herkenbaar zijn en schrij ver Marcel Ryssen baseert zich op het Comburgse handschrift met hier en daar wat vrijheden." Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 Postbus 201 4530 AE Terneuzen T: 0115- 618344 F: 0115-614560 E: info@witteboussen.nl Wij zijn in de week van 18 t/m 22 juni 2007 beperkt bereikbaar in verband met de verhuizing. Tevens zijn wij op maandagochtend 25 juni 2007 gesloten. Vanaf 13.00 uur zijn we weer bereikbaar. Onze excuses voor het ongemak. Projectontwikkeling A f WIÏTE-80USSEN "t- WiTTE-DOUSSeM ASSURANTIËN BV J' VASTGOF.O EN VERHUUR BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59