Zeeland OBK zwaait dirigent uit PROFILINE Open dag van jarige drumfanfare Hosanna Axel werd druk bezocht Feest voor alle leeftijden Steen Antieke trekker publiekstrekker - Muziekvereniging zet verdienstelijke leden in het zonnetje. Politie arresteert fietsendieven Fietsen voor drinkput levert 200 euro op WD: Laan van Othene snel aansluiten op N61 Proef met Centrum voor Jeugd en Gezin Cadeaus www.profiline.nl PZC Maandag 18 juni 2007 1 5 Scheidend muzikaal leider van OBK Joop de Pooter dirigeert zijn jubilarissen Hubert Soulimans (geheel rechts, zestig jaar lid) en Arthur de Smit (vijftig jaar lid). foto Peter Nicolai door Frank Cijsel HOOFDPLAAT - Muziekvereniging Oefening Baart Kunst (OBK) uit Hoofdplaat zette zaterdag in het goed gevulde dorpshuis tijdens het voorjaarsconcert verdienstelij ke leden in het zonnetje. Daarnaast werd afscheid genomen van dirigent Joop de Pooter. Han van den Ameele, herstellend van een hartoperatie, kon de speld van verdienste en het bijbehorende cer tificaat vanwege zestig jaar musice ren niet in ontvangst nemen. Mar cel de Pauw, bestuurslid van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM), noemde Van den Ameele een zeer actief muzikant, die zelden een re petitie oversloeg. Van den Ameele begon onder lei ding van dirigent Hollaers en be speelde aanvankelijk bugel en daar na trompet. Hij heeft ook enige tijd op bariton gespeeld en keerde daarna weer terug naar zijn oude liefde, de trompet. Ook Hubert Soulimans werd on derscheiden voor zestig jaar mu ziek maken in Hoofdplaat. Vanwe ge zijn gezondheid kan hij op dit moment niet meer actief deelne men. Zijn eerste instrument was de trombone. Later stapte hij over op de tuba en als laatste instru ment speelde hij op de althoorn. Eigenlijk waren er dit jaar bij OBK drie muzikanten zestig jaar actief Hans Nijsse was eveneens zestig jaar muzikant. Echter, begin dit jaar overleed hij. Arthur de Smit kreeg de onderscheiding voor vijf tig jaar lidmaatschap van OBK. In 1957 begon De Smit onder leiding van dirigent Jan Hennekey zijn muzikale loopbaan. In de beginja- 1*1* Tijdens het voorjaarsconcert van Oefening Baart Kunst uit Hoofd plaat zijn enkele leden geëerd en werd na zestien jaar afscheid ge nomen van dirigent De Pooter. ren speelde hij bugel en nu tuba. Sinds zes jaar houdt De Smit zich vol overgave bezig met het slag werk en volgt hiervoor nog steeds trommellessen. „Dat doet hij vol overgave en hij toont zich een voorbeeld voor de andere leden", meldde De Pauw. Ook bestuurlijk is De Smit sinds 1971 actief in OBK. Eerst als secretaris-penning- meester en op dit moment nog steeds als secretaris. Scheidend diri gent joop de Pooter was zestien jaar de muzikale leider in Hoofd plaat. Met enthousiasme wist De Pooter de muzikale kwaliteiten van de leden van Oefening Baart Kunst in Hoofdplaat op een hoger peil te brengen. TERNEUZEN - Omstreeks half een gisterochtend hield de politie in de Kerkhoflaan in Terneuzen twee fietsendieven aan. De Terneuze- naars, 19 en 20 jaar, waren aan het slepen met een rijwiel dat ze gesto len bleken te hebben in de Noord straat in hun woonplaats. Het duo moest mee naar het bureau. AXEL - De fietstocht van Yara zater dag rond Axel leverde 200 euro op voor de realisatie van drinkwater putten in Malawi. Er reden vijftig fietsers mee. Het Afrikateam van Yara wil via acties geld inzamelen voor in totaal vijftien waterputten Het aanleggen van één drinkwater put kost 3200 euro. TERNEUZEN - De WD-ffactie in Terneuzen wil dat er snel een on derzoek komt naar wijze waarop de Laan van Othene kan worden aangesloten op de N61. Als dat niet kan, moet gezorgd worden voor een tijdelijk betere ontslui ting dan de Reuzenhoeksedijk, bij voorbeeld via Molenweg/Drieweg. TERNEUZEN - De gemeenten Ter- neuzen, Hulst en Sluis willen sa men een proef beginnen voor een Centrum voor Jeugd en Gezin. Daarbij moeten landelijke en pro vinciale goede voorbeelden ver taald worden naar Zeeuws-Vlaan- deren. De provincie wil voor de helft meebetalen aan deze pilot. ZEEUWSI ALMANAK De hele week hadden Moira (3) en Bing (5) zich in een staat van ge paste opwinding en voorpret voor bereid op Vaderdag, de dag waar op zij hun papa de cadeautjes mochten overhandigen die ze met grote ijver in elkaar hadden ge knutseld. Onder geheimzinnig ge fluister werden de geschenken afge lopen week vrijwel dagelijks door Tipredactie@pzc.nl het tweetal op een andere plek ver stopt. Van bezemkast tot vliering, geen ruimte bleef onbenut om ze aan het oog te onttrekken. Gisterochtend keek papa naar de beteuterde gezichten van zijn kroost aan het voeteneind dat, een speurtocht door het huis ten spijt, de cadeaus niet meer had aange troffen. door Cino van den Broecke AXEL - De open dag en Vlaamse kermis van Christelijke Drumfanfa re Hosanna uit Axel trok afgelopen zaterdag een paar honderd bezoe kers naar het Gregoriuscentrum. De leden gaven demonstraties en er konden tal van spelletjes wor den gedaan zoals de Puut van Gies, buksschieten en de zenuwspi raal. Er werd een wafelactie gehou- SINT JANSTEEN - De tiende editie van het Midzomer Festival op 't Martje van Wardje in Sint Jan steen trok meer dan 1700 belang- stellenden. Organisatoren Ernie de Kind van Lazarus en Alex van Boekei van De Kroon waren tevreden. „Het zag er somber uit met die buien, maar vanaf acht uur is er geen druppel meer gevallen en tijdens de Choco Choco Disco Show kon den de kinderen gewoon jumpen op de dansvloer voor het grote po dium", vertelt Ernie. „De groep van Anneke Hamelink gaf een flit sende tropical latin salsa-demon stratie en jeugd en ouderen deden lekker mee." De Superdance Art vormde het sluitstuk van het bui- tengebeuren en om 01.00 uur werd er verder gefeest in de twee horecazaken. De Kind: „Het pu bliek bleef plakken tot half vijf en daarna zijn we gaan opruimen. Het doet deugd als je dan positie ve reacties hoort als: 'goed gere geld' en 'het was echt leuk'. Dat geeft ons de moed om ook in 2008 de organisatie op ons te nemen." HEIKANT - In 1999 hebben Marinus en Pedro Traas en Jopie van der Ven de Historische Tractor Vereni ging Heikant (HTVH) opgericht. Gisteren vond de achtste Oldtimer show plaats van HTVH op het ter rein van de manege in Heikant. „Elk jaar komen meer mensen kij ken en vorig jaar zijn we begon nen met vrachtwagens, de Ameri kaanse en Europese trots. Dit jaar zijn er ook auto's en jeeps te zien", aldus Pedro Traas. Er stonden meer dan honderd oldtimers op het terrein. Ook konden de bezoe kers oude onderdelen kopen en waren er demonstraties van dor sen en touwdraaien. Trekpleisters waren de stationaire Triumph-motor uit 1913, die ge bruikt werd voor agrarische doel einden, een oude zelfruimende bietenmachine en drie tractoren: Farmall Fiz uit 1932, Hart Parr uit 1926 en een Fordson uit 1919. „Die reden op petroleum, kerosine of benzine. Kijk eens wat een kleine motor en die boeren deden er toch hun werk mee", vertelt een kenner. den en binnen in het centrum konden oude uniformen worden bewonderd. Ook werd een fotopre sentatie gehouden en kon het pu bliek in tal van plakboeken de hon derdjarige geschiedenis van Hosan na terugvinden. De open dag was onderdeel van het eeuwfeest dat de fanfare dit jaar viert. Dat wordt 10 november afgesloten met een muzikale showrevue. Onbetwist uw kozijnen specialist! Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55