Zeeland PZC ,3 Winkels en school in wijk Othene Geen problemen door vroegere Jeugd mag gratis klimmen en sluitingstijd van Checkpoint klauteren tijdens Speeltuindag ZEEUWS-VLAANDEREN 19 19 In volgende bouwfase 192 woningen en 42 vrije bouwkavels. Oude rotten genieten van rit met oude legervoertuigen Politie neemt drugs in beslag bij controle Waterpolitie incasseert enkele flinke boetes Haringparty brengt 11.000 euro op Man aangehouden bij vechtpartij Terneuzen Race voor zonneboten stemt ondanks regen tevreden Maandag 18 juni 2007 Plan voor één vloot van loodsdiensten valt in duigen Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwe Terneu- zense woonwijk Othene krijgt een winkelcentrum waar inwoners te recht kunnen voor de dagelijkse boodschappen. Ook wordt er een nieuwe openbare en protestants christelijke basisschool in de wijk gebouwd. Het winkelcentrum wordt gereali seerd door Projectontwikkeling Zeeland. Aan het bouwplan wordt nu de laatste hand gelegd. Het pro ject voorziet in een supermarktves tiging, vijf kleinere winkelunits en drie appartementengebouwtjes aan de Vrijheidslaan. De start van de bouw is voorzien in de tweede helft van dit jaar. Welke supermarkt er in het win kelcentrum komt is nog niet be kend en ook over de invulling van de andere winkelruimten worden nog onderhandelingen gevoerd, zegt directeur Jan Sips van Project ontwikkeling Zeeland. „We hopen vooral enkele verswinkels te kun nen aantrekken, zoals een bakker, slager of een visboer." Ook voor de te realiseren school in de Othene worden op dit moment de voorbereidingen getroffen. De planning is om de schoolvoorzie- ning in gebruik te kunnen nemen bij het begin van het schooljaar 2009-2010. Volgens wethouder Cees Liefting is er zo goed als overeenstemming tussen de besturen van het open baar, katholiek en protestants W* De woonwijk Othene in Terneu- zen krijgt een winkelcentrum en er komen ook een openbare en protestants christelijke basis school. christelijk onderwijs. Er is een ge zamenlijk plan opgesteld waar al leen de handtekeningen nog on der moeten. In het gebouw wor den straks een openbare en protestants christelijke basisschool gehuisvest. „Geen van de scholen kon zelfstan dig een school beginnen in Othe ne", zegt Liefting. „Alle drie de scholen in de wijk huisvesten wordt ook lastig, want daarvoor zijn er gewoon niet genoeg kinde ren in Othene. Twee scholen is wel een mogelijkheid." De drie schoolbesturen zijn het eens over de nu voorliggende overeenkomst. Daarin worden allerlei bepalingen opgenomen die de wederzijdse be langen veilig stellen. Ouders in Othene die hun kroost naar een katholieke school willen sturen kunnen terecht op de basisschool De Hoogte, die vlakbij de woon wijk staat. Inmiddels heeft de gemeente met Projectontwikkleing Zeeland een principeovereenstemming bereikt over de ontwikkeling van de vol gende fase van Othene. Die voor ziet in 292 projectmatig te ontwik kelen woningen en ongeveer 42 vrije kavels. De overeenkomst wordt binnenkort getekend. TERNEUZEN - De politie heeft bij een drugscontrole op de Westkolk- straat en de Mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen vrijdag 29 joints, 29,6 gram hasj en 288 gram wiet in beslag genomen. Ook waren er boetes voor drankrijden en het niet in bezit hebben van een ID-kaart. Ook is een ploertendo der in beslag genomen. 153 Perso nen en 46 voertuigen zijn in totaal gecontroleerd. TERNEUZEN - De waterpolitie heeft enkele flinke boetes geïncasseerd. Bij controle van een duwcombina- tie die op het Kanaal Gent-Terneu- zen onderweg was naar België bleek dat de schipper nog 1100 eu ro moest betalen. Hij kon betalen of anders 18 dagen de cel in. In Vlissingen kreeg de kapitein van een Russisch zeeschip 1500 eu ro boete en een vaarverbod van 12 uur wegens dronkenschap. TERNEUZEN - De haringparty van de Lionsclub Oost Zeeuws-Vlaan- deren in de Grote Kerk in Terneu zen leverde 11.000 euro op. Presi dent Jan van de Sande overhandig de de opbrengst aan de vertegen woordigers van de Stichting Be houd Grote Kerk Terneuzen en de Stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaan- deren. Beide organisaties kregen een cheque van 5500 euro uitge reikt. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangehouden in de Nieuwstraat in Terneuzen wegens betrokkenheid bij een vechtpartij. Dat gebeurde rond twee uur. Ter wijl de politie de vechtende perso nen probeerde te scheiden bleef de 41-jarige man uit Terneuzen een andere man aanvliegen waar na hij werd aangehouden. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. door Paul Begijn TERNEUZEN - De nieuwe, vervroeg de sluitingstijd van koffieshop Checkpoint om 22.00 uur, drie uur eerder dan normaal, leverde zater dagavond geen problemen op. Be zoekers die na die tijd de shop wil de binnengaan werden doorverwe zen naar het tegenovergelegen Miami. Wie al binnen was mocht blijven. Voor Miami ontstond een korte rij wachtenden. Problemen met wildplassers en foutparkeer- ders doen zich nog steeds voor. Dranghekken voor de in aanbouw zijnde parkeerplaats tegenover Checkpoint en Miami werden op zij gezet om er een plekje te be machtigen. De Grenuelaan blijft in trek bij wildplassers en voor weg gebruikers op de rondweg blijft het oppassen voor plotseling over stekende drugstoeristen. Vanaf van daag sluit ook koffieshop Miami haar deuren om 22.00 uur. De ver vroegde sluitingstijden zijn een reactie op een inval van justitie in koffieshop Checkpoint. door Paul Begijn TERNEUZEN - De speeltuinen Oran jekwartier in Terneuzen en de Miertjes in Sluiskil waren in het kader van de Landelijke Speeltuin dag afgelopen zaterdag gratis toe gankelijk. Tijdens dit feestelijke evenement konden kinderen deel nemen aan diverse spelletjes of hun geluk beproeven bij het rad van avontuur. Voor Ronald Roe- lands, waarnemend voorzitter van het Oranjekwartier, was dit tevens de kans om de positie van zijn speeltuin onder de aandacht te brengen. Hij vreest de mogelijke komst van een overdekte speeltuin in het nieuwe Leisurecentrum aan de rand van Terneuzen. Roelands heeft ook nog altijd geen zicht op de uitbreidingsplannen voor het Oranjekwartier, die inmiddels al vijf jaar bij de gemeente liggen. „Hopelijk komen er vanmiddag nog wat raadsleden binnenlopen", zei hij zaterdag. „Dan kunnen zij de ongedwongen sfeer proeven in de 'echte' buitenlucht." BRESKENS - De 90-jarige Constant Devroe in zijn jeep. Naast hem Henk Risseeuw uit Groede. Een konvooi authentieke legervoertuigen uit de Twee de Wereldoorlog maakte zaterdag een tocht langs de kust van Breskens naar Retranchement. Devroe, uit Knokke-Heist, maakte als wachtmees ter de Achttiendaagse Veldtocht, de operatie van het Belgische leger in mei 1940, mee toen zijn va derland onder de voet gelopen werd door het Duitse leger. De oude rot genoot zichtbaar van de door de stichting De Springer georganiseerde oldtimerrit. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51