Mensen ontmoeten in Bewaerschole Rock Around the Bridge: regen en een flinke dosis nostalgie 44 I Maandag 18 juni 2007 PZC Audiovisuele installatie doet romantiek, golven en scooters ervaren. Zestiende edities Sas' muziekfestival feest voor bezoekers. door Ali Pankow BURCH-HAAMSTEDE - „De eerste aanblik van Schouwen-Duiveland doet romantisch en een beetje nos talgisch aan. Dat komt vooral door de zee, denk ik. Het zien van de zee wekt altijd romantiek op." Dat zegt Inge van 't Klooster uit Breda. Samen met Martin Riebeek vormt zij het kunstenaarsechtpaar dat te kent voor het concept van Roman tiek, Golven Scooters, de zomer- tentoonstelling die zaterdag in De Bewaerschole in Burgh-Haamste- de is geopend. Het betreft een audiovisuele instal latie die de bezoekers de mogelijk heid biedt talrijke mensen te ont moeten en iets wezenlijks over hun leven te weten te komen. Midden in de expositieruimte staat een groot televisiescherm waarop doorlopend korte gesprek jes met bewoners of bezoekers van Schouwen-Duiveland worden ge projecteerd. Ze vertellen hun naam, leeftijd, woonplaats en ge ven een indruk van hun persoon lijke relatie met dit gebied met de nadruk op de zee. Aram Voermans en Bas de Leijer, twee studenten aan kunstacade mie Sint Joost in Breda voerden het concept van Riebeek en Van 't Klooster uit. Ze kregen daar mede werking bij van Jenny van den Broek, stagiaire bij het atelier van het kunstenaarsechtpaar. Van 't Klooster zegt mede uit prak tische overwegingen het voeren van de gesprekken en het maken van de opnamen aan deze drie jon ge mensen te hebben overgelaten. „Martin en ik zaten tijdens die pe riode in Amerika, maar we heb ben de uitwerking ook graag door hen laten doen. Ze hadden alle drie al voor ons gewerkt en we hebben veel vertrouwen in hen." Romantiek, Golven Scooters ligt in het verlengstuk van een veel Stills uit de film met persoonlijke gesprekken met bewoners en bezoekers van Schouwen-Duiveland, hoofdmoot van de audiovisuele installatie 'Roman tiek, Colven Sr Scooters' die tot en met 2 september te zien is in De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. grootschaliger project waar Martin Riebeek zich al geruime tijd op toe legt: het zoeken, vinden en vastleg gen van 'persoonlijke paradijzen.' De kunstenaars voert daartoe in tense gesprekken met mensen over de hele wereld en filmt de momenten zodra ze voor de came ra dat persoonlijk paradijs willen schetsen. „Afhankelijk van de plek waar mensen leven, kunnen die verbor gen wensen nogal verschillen", luidt de ervaring van Riebeek. Zo trof hij in Kuala Lumpur een jonge operazanger die tijdens zijn ver haal in tranen uitbarstte. De zan ger zet zich in voor vernieuwing binnen de opera, maar weet zijn vader, een vooraanstaand musicus ter plekke, als zware opponent. Zijn vader liet hem zelfs opnemen in een inrichting onder het mom dat zijn zoon 'gevaarlijk gestoord' was. „Toen ik de jongen ontmoet te, was hij net ontslagen uit die in richting", memoreert Riebeek. In film in De Bewaerschole ontmoet de bezoekers circa dertig mensen met hun verschillende Tevens en wensen. „Je bent nooit te laat bij het scherm. Er is meteen ontmoe ting mogelijk en net als inhet dage lijks leven, wordt de ontmoeting op een bepaald moment ook weer afgesloten. Het is zeker niet per se de bedoeling dat de hele documen taire van ruim een uur achter el kaar wordt bekeken. Naast deze film hangt er een bruidsjapon te pronken en vormt ook de scooter waarop de jonge filmers de regio door toerden, nu een onderdeel van deze installatie. Romantiek, Colven Et Scooters, De Bewaerschole, Burgh-Haamstede, t/m 2 september, tijdens De Kunst- schouw (t/m 24 juni) dagelijks geo pend, daarna woensdag t/m zater dag en laatste zondag van de maand: 14.00 - 17.00 uur. door Cino van den Broecke SAS VAN CENT - Een muziekfestival in de regen, de zon en de drup. Het is er zaterdag onder de Sasse Brug allemaal. Voor de zestiende editie van Rock Around The Bridge is gekozen voor een iets andere line-up dan gebruikelijk. Veel regionale tintjes en ook een dosis nostalgie staan garant voor een dag rock- en mu- ziekplezier. Pluvius heeft blijkbaar ook een uitnodiging ontvangen van organisator Jan Vinke, want met stevige hoosbuien laat hij zich vooral in de middaguren zien. Acht bands en een afterparty van Studio Brusseljocks Peter van de Veire en Gerrit Kerremans comple teren de dag. De bands halen alles uit de kast om het binnendruppelende pu bliek te trakteren op pop, rock en andersoortige stevige muzikale genres. De winnaar van Battle of the bands, Endless Cycle, opent halver wege de middag de zestiende uitga ve van het rockfeest op het gras veld aan de Arsenaalstraat, gevolgd door de punkrockers van Seven Oaks. De derde band van de middag heeft vele nieuwsgierigen naar het festival gelokt. Razorblade is voor even terug van weggeweest. De coverband borg jaren geleden de spullen op en trok de stekker uit de instrumenten. Zaterdag laten de muzikanten tot waardering van 'Het publiek ging heerlijk mee, dat is altijd leuk om mee te maken' het publiek oude tijden herleven met tal van bekende covernum mers. Hun derde RATB-optreden is er weer een om in te lijsten. Als Van Katoen vervolgens ten to nele verschijnt, laat ook de regen zich weer in alle hevigheid gelden. Frontman Dazz neemt het voor lief en weet de muziekliefhebbers te overtuigen samen met hem het hemelwater te trotseren en er een prachtig spektakel van te maken, La Ventura liet het publiek in Sas van Gent horen waarom de band onlangs een platencontract heeft kunnen tekenen. foto Peter Nicolai vol buikschuivers en vooral muzi kale kwaliteit. La Ventura, met de Oostburgers Mike Saffrie en Sasha Kondic in de gelederen, maakt dankbaar ge bruik van de door Van Katoen op gewarmde sfeer en schotelt het in middels aanzwellende publiek een prachtige show voor. Zichtbaar en hoorbaar is, waarom het Ameri kaanse Razar Ice Records deze'Ne derlandse band onlangs een platen contract liet tekenen. „Het ging lek ker, het publiek ging heerlijk mee en dat is altijd prettig om mee te maken. We willen met onze mu ziek hogerop en als je dan de reac tie van de mensen ziet is dat al leen maar positief', zegt Mike Saf frie, ook bekend van de band Bad ly Preserved. De zeshonderd toeschouwers zien daarna tot hun genoegen het Bel gische Convict, Gorki (met front man Luc De Vos) en de Nederland se punkband Intwine allemaal een prachtige set nummers afgeven. Luc De Vos krijgt met zijn show de handen massaal op elkaar en vooral de songs Joerie en Lieve Kleine Piranha wordt uit volle borst meegezongen. Intwine kent een moeizaam begin doordat de microfoon niet doet wat hij wil, maar na twee songs is het verhol pen en klinkt Cruel Man schitte rend aan de Sasse hemel. De klei ne Roger, ooit Idols-rebel, laat sa men met zijn 'makkers' een prach tig muzikale show zien en is waar dig muzikaal afsluiter. De DJ's Peter van de Veire en Gerrit Kerre mans draaien daarna de 16e editie tot een goed einde. In totaal trok het tweedaagse fes tijn (vrijdag was er ook Dance around the Bridge) zo'n 1600 toe schouwers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44