Sport Koelbloedige Hamilton wint Coppins en Cairoli onstuitbaar Jonge Engelsman slaat aanval van ploeggenoot Alonso af. Motorcrossers leggen nu al basis voor wereldtitels. Magie nummer 14 is uitgewerkt Kinheim wint Europa Cup 1 voor eerste maal Honkballers Neptunus winnen Europa Cup 2 Menner Chardon wordt derde in Altenfelden Opnieuw verlies van damsters op WK Brons voor Harteveld op EK sumoworstelen PZC Maandag 18 juni 2007 39 Lewis Hamilton wordt als winnaar afgevlagd in Indianapolis. Voor de tweede keer op rij wint hij vanaf poleposition. foto Michael Conroy/AP door Paul Zweverink INDIANAPOLIS - Fernando Alonso wilde wel, maar kon simpelweg niet. De tweevoudig wereldkampi oen uit Spanje moest tandenknar send toegeven dat er even geen maat op Lewis Hamilton staat. Rookie of niet, Hamilton is snel, is groots, is de beste. De jonge Engels man won van kop tot staart op de Motorspeedway van Indianapolis en keert met liefst het maximale aantal van twintig punten terug uit Noord-Amerika. Twee zeges op rij, ruim aan de leiding in de stand om het wereldkampioenschap. De vraag luidt: is met Hamilton de nieuwe Michael Schumacher gebo ren? Die vraag wordt nog te vroeg gesteld, maar de Brit koppelt een paar eigenschappen die hem tot een groot kampioen kunnen ma ken. Natuurlijk heeft Hamilton het geluk precies op tijd bij McLa ren ingestapt te zijn. Het team van Ron Dennis overheerst het veld. Maar daar staat tegenover dat hij in Alonso wel even de tweevoudig wereldkampioen als teammaat heeft. En die is hij simpelweg de baas. Alonso, die zich eerder beklaagde het gevoel te hebben dat het Britse team McLaren de Britse rijder Ha milton bevoordeelt, probeerde het in Indianapolis, zette zijn auto naast die van Hamilton, maar de Brit bleef koel en pareerde de aan val uiterst vakkundig. Vakkundig, snel, koelbloedig, mentaal sterk en in een puike fysieke conditie. Als of je het over een gelouterd kam pioen hebt. Alonso probeerde zijn mooiste Spaanse lach op het podium te produceren, maar het was toch die van de boer met kiespijn. Het is af wachten hoelang de ambitieuze Al onso. zich schikt in zijn rol als tweede man in zijn team. Ook na afloop in de persruimte kon er nauwelijks een lachje af bij de Spanjaard. „Ik slaagde er bij de start niet in Lewis voorbij te ko men en als je dan achter hem komt, wordt het moeilijk. Daarna probeerde ik het nog eens op drie kwart van de race, maar ook dat lukte net niet. Vervolgens kreeg ik geen kans meer. Ik had het bij de start moeten doen." Waarna hij met toegeknepen lippen strak voor zich uit bleef kijken. Daar zat Hamilton niet mee. Hij had de uit straling van de winnaar. „Het is als een droom", zei hij. „Ik moet mijn team bedanken voor al het fantas tische werk dat ze voor me doen. Ik had wat problemen met mijn banden, maar ik slaagde er toch in de eerste plaats vast te houden. Twee keer winnen in mijn eerste jaar, fantastisch gewoon." In tegenstelling tot de vorige week in-Montreal was de Grand Prix van de Verenigde Staten er niet eentje van de optimale opwin ding. Er waren de verwachte pro blemen bij de start, waar Coul- thard en Barrichello slachtoffer werden van wild gedrag van de steeds meer in opspraak rakende Ralf Schumacher. Verder waren er tijdens de race nog wat uitvallers, maar daar bleef het dan ook bij. Het was opvallend dat Ferrari steeds verder wegvalt onder het ge weld van McLaren. En hoe verging het het zo verguis de Spykerteam? In ieder geval vol deden zowel Adrian Sutil als Chris tian Albers aan de eerste en pri maire eis van de teamleiding: uitrij den. Mede door het late uitvallen Christijan Albers haalde weer eens de finish in een Grand Prix. Hij werd uiteindelijk vijftiende, één plaats achter zijn Duitse teammaat Adrian Sutil. van Vitantonio Liuzzi en Nico Ros berg werd het plaats veertien (Su til) en vijftien (Albers) voor de oranje brigade. De Duitser had lan ge tijd uitzicht op meer na een per fecte start, maar kon die fraaie po sitie niet vasthouden. Albers, die een strategie van één stop hanteer de, maakte een foutje en kon niet in het spoor van de Duitser blij ven. „Ik had door die strategie te veel kilo's aan brandstof aan boord, dat werkte totaal niet. Jam mer. Maar in ieder geval hebben we de race uitgereden." door onze sportredactie SEVLIEVO - Joshua Coppins en An tonio Cairoli zijn de smaakmakers van het wereldkampioenschap mo torcross. Nieuw-Zeelander Cop pins won gisteren in het Bulgaarse Sevlievo al zijn vijfde Grote Prijs van het seizoen in de MXi-klasse en heeft in de WK-tussenstand een straatlengte voorsprong op de concurrentie. Italiaan Cairoli zege vierde al voor de zevende keer in de MX2-klasse. De Nederlandse in breng in Sevlievo was gering. Mare de Reuver behaalde de negende plaats in de MXi. In de MX2 ont brak Erik Eggens. Rob van Vijfeij- ken croste in de achterhoede. Coppins kan de eerste wereldkam pioen na het tijdperk Stefan Everts worden. De coureur uit het Yam aha-team won de GP van Bulgarije dankzij een tweede en eerste plaats in de manches. De Span jaard Jonathan Barragan was de beste in de eerste manche, maar werd in de tweede omloop vijfde. Amstelvener De Reuver herstelde zich van twee mislukte GP's. De Yamaha-rijder noteerde nu een twaalfde en negende plaats. LE MANS - Op de applausmeter vrij dagavond en zaterdagmiddag was coureur Jan Lammers een van de deelnemers aan de 24-uursrace van Le Mans met de hoogste score. Trots droeg hij zijn nummer 14, het nummer van Johan Cruijff, waar de winnaar van 1988 recht op heeft. Maar het nummer bracht deze editie geen geluk. Racing for Holland, het team van Lammers, Jeroen Bleekemolen en David Hart, werd geplaagd door pech en tegenslag. De overwinning in de LMPi-cate- gorie ging net als vorig jaar naar Audi met de diesel R10. De auto reed 369 rondjes van 13,6 kilome ter. Peugeot, dat voor het eerst met een dieselauto deelnam, greep de tweede plaats, op tien rondes (136 kilometer achterstand). In de hoogste klasse eindigde Ra cing for Holland op de achtste plaats (25e in het overallklasse ment), maar dat lag aan een opont houd op de zaterdagavond van een uur, en de problemen die daar uit voortvloeiden. SAN MARINO - De honkballers van Kinheim hebben zaterdagavond in San Marino voor een primeur ge zorgd in de clubhistorie. De Haar lemse ploeg won voor de eerste keer de Europa Cup voor lands kampioenen. Kinheim stelde de ti tel veilig door een zege van 3-1 op het Franse Huskies Rouen in de fi nale. In de halve finale werd titel houder San Marino met maar liefst 7-0 opzij gezet. HOOFDDORP - De honkballers van Neptunus hebben de Europa Cup 2 veroverd. De Rotterdammers wonnen gisteren in de finale met 2-0 van Sant Boi uit Barcelona. De Spaanse ploeg, versterkt met een aantal goede Venezolaanse profs, hadden zaterdag verrassend titel verdediger Pioniers uitgeschakeld. Gastheer Pioniers eindigde als der de door een afgetekende zege op Arrows Ostrava: 11-3. ALTENFELDEN - IJsbrand Chardon is gisteren bij een internationale wed strijd in Altenfelden derde gewor den. De menner uit Schipluiden, drievoudig wereldkampioen en re centelijk winnaar in Windsor en Zelhem, moest in Oostenrijk de Franse winnaar Benjamin Aillaud en de Australiër Boyd Exell voor zich dulden. De vierde plaats was voor Edwin van der Graaf, vijfde werd Mark Weusthof JAKOETSK - Nationaal kampioene Nina Hoekman en Vitalia Dou- mesh hebben gisteren in de vijfde ronde van het WK dammen voor vrouwen in Jakoetsk opnieuw een nederlaag geleden. Hoekman moest zondag haar meerdere er kennen in Ljoedmila Litvinenko. Doumesh had tegen wereldkam pioene Daria Tkatsjenko, eveneens uit Oekraïne, remise binnen be reik maar vergaloppeerde zich. BOEDAPEST - Voormalig judoka Francoise Harteveld heeft voor het eerst een medaille behaald op een internationaal titeltoernooi sumo. In Boedapest veroverde ze brons op het EK in de open klasse. Ze won de strijd om brons door de 160 kilo wegende Oekraïense Olga Davidko te verslaan. Harteveld (30) werd in het judo één keer Eu ropees kampioene. Het Neder lands mannenteam won zilver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39