Sport zij blij, iedereen blij e Duivels zorgen voor hoop Koers gestaakt door ambulancegebrek Ontspannen trainen met rapper Ali B. Arbiters krijgen een Hoekeneesje Zuid-Amerikanen zoeken het hogerop PZC Maandag 18 juni 2007 37 Vijftigste goal De gelijkmaker van Maceo Rig- ters in het duel met Jong Bel gië was het vijftigste doel punt van Jong Oranje onder lei ding van Foppe de Haan. De Haan startte op 7 septem ber 2004 als coach van Jong Oranje met een doelpuntloos gelijkspel. Daarna volgde in dertig interlands (17 zeges, 6 nederlagen) een doelsaldo van 51 voor en 30 tegen. Daniël de Ridder wordt geen recordinternational van Jong Oranje. De rechtsbuiten kan nog hooguit op dertig inter lands uitkomen. Arnold Bruggink blijft record houder met 31 interland. De Ridder staat samen met Niels Oude Kamphuis op 28 duels. België - Nederland 2-2 (1-2). 9. Mirallas 1-0, 13. Rigters 1-1, 37. Drenthe 1-2, 70. Pocognoli 2-2. Scheidsrechter: Lannoy. Gele kaart: Pocognoli (Belgie), Donk, Zuiverloon (Nederland). België: Bailiy; Vanden Borre (64. Blondel), Ciman, Lombae- rts, Pocognoli (86. Mulemo) en De Roover; Haroun, Overmeire en Martens; Mirallas en De Mul (90. Witsel). Nederland: Vermeer; Kruis wijk, Pieters, Zuiverfoon, Vlaar en Donk; De Ridder en Dren the (72. Beerens); Rigters (63. Janssen), Bakkal en Babel (79. Jenner). Eindstand poule A: Nederland 3-7 (5-3), België 3-5 (3-2), Por tugal 3-4 (5-2), Israel 3-0 (0-6). foto Koen Suyk/ANP hoogste niveau spelen. Als het dan een kwartier voor tijd gelijk staat, krijg je dit. Het is jammer voor de Portugezen, maar ze moeten niet klagen. Hadden ze zelf maar van ons of België moeten winnen." Over enkele acties van zijn eigen spelers was de trainer ook niet te spreken. Zo kreeg rechtsback Gian ni Zuiverloon na de gelijkmaker van de Belgen nog een onnodige gele kaart. Die kan hem duur ko men te staan, als hij in de halve eindstrijd weer geel krijgt. Bij plaatsing voor de finale is hij er dan niet bij. „Het was een domme kaart", bekende Zuiverloon. „Waar deloos", was De Haan duidelijker. Zuiverloon staat nu dus op scherp, net als Ryan Donk. Als centrale verdediger was Donk in de eerste twee duels een rots in de branding. Maar tegen de Belgen verving hij Hedwiges Maduro als verdedigende middenvelder en dat werd geen succes. Balverlies van Donk leidde in de negende mi nuut de openingstreffer van de Belg Mirallas in en toen hij kort daarna geel pakte zag je zijn ge zicht betrekken. Het waren twee mentale tikken, waardoor Donk zich in het restant van het duel vooral afzijdig hield. De vroeg opgelopen achterstand werd snel ongedaan gemaakt Ma ceo Rigters maakte 1-1. Vlak voor rust maakte Drenthe 2-1 uit een houdbare vrije trap. Na rust deden beide ploegen het rustig aan en was het wachten op de Belgische gelijkmaker. Die viel na zeventig minuten, toen Zuiverloon en De Ridder in de luren werden gelegd, Vlaar te laat instapte en doelman Kenneth Vermeer de vuurpijl van Pocognoli alleen moet hebben ge hoord: 1-1. Met zijn prachtige techniek, gevoel voor het vinden van de ruimte en een heerlijk linkerbeen behoorde hij tot de beste spelers. Alleen kort na rust haperde hij even. „Ik heb wat last van mijn knie én van mijn enkel", legde Maarten Mar tens uit. „Omdat ik in beweging bleef, ging het daarna wat beter. Maar ik hoop niet dat het erger wordt." Want dat zou kunnen betekenen dat de Belgen opnieuw één van hun dragende spelers met een bles sure kwijtraken. Veel jongens voelen dat het sei zoen lang en slopend is geweest. Martens: „Daarom is het ook geen toeval dat Thomas Vermaelen nu niet meer kan spelen. Het is heel zwaar geweest en in de tweede helft hadden we eigenlijk ook niet meer de kracht en drang om gelijk te maken. Toch zijn we aardig op weg en het is aan ons om de finale te halen." Het succes van de jonge Rode Dui vels is een opsteker voor het Bel gische voetbal, dat de laatste jaren ver is weggezakt. „Het geeft de mensen weer hoop", weet Mar tens. „Maar het zou jammer zijn, als ze in België nu pas zien waar toe we in staan zijn. We maken het met deze ploeg al drie jaar waar. De Belgische bond beseft dat er nu geïnvesteerd moet worden in de jeugd. De mensen verwach ten veel van ons en als we de fina le halen maken we het pas echt waar." Het bereiken van de halve finales, waarin woensdag Servië wacht, was voor de middenvelder belang rijker dan het veiligstellen van een ticket voor de Olympische Spelen van 2008 in Peking. „Misschien komt dat besef pas later. We moe ten ons nu op dit toernooi concen treren. Ik hoef ook niet te weten of het EK in België echt leeft. Bij de spelers en de technische staf was de vreugde na afloop wel enorm." „Maar er zit nog meer in. We krij gen een paar geschorste spelers te rug en hebben daardoor een grote kans om nóg verder te komen. En misschien zie ik Ryan Donk, Boy Waterman en Julian Jenner dan opnieuw. Het zou mooi zijn om in de finale weer tegenover elkaar te staan." „Soms denk ik: is dit nou wel nodig? Met iets minder verwen nerij zou iedereen het ook perfect naar z'n zin hebben." Orlando Engelaar kijkt op van de luxe die hij bij Oranje ge noot, in Sportweek. „Natuurlijk zag je bij de intrede van creatine, een geoorloofd middel, dat bijvoorbeeld Hewitt en Pierce er ineens anders uit zagen. Ook voor een aantal Argentijnen durf ik mijn hand niet in het vuur steken." Oud-tennisser Sjeng Schalken in De Telegraaf. „...Ik heb ook enkele onderliggende eetproblemen overwon nen. Logisch dat je achteraf het turnen de schuld geeft. Dat le ventje, waarin alles opzij wordt geschoven voor de topsport, wil ik nooit meer." Turnster Fieke Willems nam in 2003 afscheid, maar verras te met een terugkeer op het NK. Uit De Telegraaf. „Die wordt 's morgens echt niet wakker om de rest van de dag de icoon uit te hangen. Ik vind David een pure voetballer. Hij geniet, net als ik, ervan om met een stel goede spelers lekker te ballen. Al die glamour is in de kleedkamer ver weg." Ruud van Nistelrooij over zijn vertrekkend ploeggenoot bij Real Madrid, David Beckham in het AD. „De bondscoaches vóór mij waren voornamelijk jonge knapen die de baan als een handige opstap zagen naar iets mooiers. De meesten waren zo weer weg." Bondscoach Foppe de Haan van Jong Oranje over zijn voorgangers bij het nationale jeugdteam in Trouw. De Westfriese Dorpenom loop voor vrouwen is gis teren na 25 kilometer gestaakt wegens twee grote valpartij en. De eerste vond direct na de start plaats en de andere korte tijd later. „In totaal wa ren er acht ambulances nodig en dat betekende dat er in de verre omtrek geen ziekenwa gen meer voorhanden was. Het protocol zegt dan dat we moeten stoppen met de wed strijd", aldus de woordvoer der. In totaal werden zo'n vijf tien rensters afgevoerd naar ziekenhuizen. Er waren geen zwaargewonden. A li B. trainde gisteroch tend mee met Jong Oran je. Hij deed het al eens eerder, tijdens het jeugd-WK in 2005. Op de felgele voetbal schoenen van Royston Dren the mocht de rapper zijn kun sten vertonen. Hij genoot zo als altijd zichtbaar van alle aandacht. Tijdens een onder linge partij werd hij enkele ke ren gedold door Haris Medun- janin. Na afloop mocht hij nog even afwerken op reserve doelman Tim Krul. Zonder succes, want de tien ballen le verden geen treffer op. Pas vanaf de strafschopstip pas seerde Ali B. keeper Krul. RUG I2E2EJ Dat wordt smikkelen voor de scheidsrechters die de thuiswedstrijden van voet bal-hoofdklasser Hoek mo gen fluiten. Het arbitrale trio krijgt im mers een Hoekeneesje als ge schenk. Dit is een nieuwe koekje dat naar een 60 jaar oud Hoeks recept gebakken wordt, meldt het persbericht van Hoek. Nieuw koekje naar een 60 jaar oud recept Het Hoekeneesje, specialiteit van bakker De Bruijne, wordt zaterdag 11 augustus tijdens de Open dag van Hoek gepre senteerd. Tien Zuid-Amerikaanse lan den hebben in een open brief aan Joseph Blatter, voor zitter van de wereldvoetbal bond Fifa, om opheffing van het limiet voor wedstrijden op hoogte gevraagd. De Fifa besloot eind vorige maand dat er om gezondheidsrede nen geen interlands meer bo ven de 2500 meter mogen worden gespeeld. De Zuid-Amerikaanse landen voelen zich hierdoor gedu peerd en willen dat de Fifa de beslissing terugdraait. Diverse landen kunnen hun inter lands nu niet meer in de hoofdstad laten spelen. PSV's voormalige clubarts Carel van den Brekel is op 79-jari- ge leeftijd overleden. Van den Brekel was de langst zitten de clubarts ooit bij PSV. Hij was erelid van de club. Meer dan 30 jaar was Van den Brekel actief bij de Eindhovense vereni ging, waar hij de medische staf opzette. Hij was bovendien me de-oprichter van de Club van Clubartsen. Van den Brekel bleef tot zijn pensionering in 1993 zeer betrokken bij PSV. Cees-Rein van den Hoogenband, nu hoofd van de medische staf, noemt Van den Brekel een echte PSV-fanaat en een mo nument van de club. „Een markante man", zegt Van den Hoo genband op de site van PSV. „In de tijd dat sportgeneeskunde nog in de kinderschoenen stond was hij één van de voorlo pers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37