Sport Jonge Roe Ryan Babel: Wij blij, Foppe-mania Maarten Martens hoopt op weerzien in finale met teammaats van AZ. Jong Oranje en Jong België krijgen allebei wat ze graag willen. Gebroederlijk feestvieren Wedden dat er over negen maanden sprake zal zijn van een geboortegolf in Neder land. Wedden ook dat over negen maanden de naam Fop- pe met stip binnenkomt in de top tien van populairste jongensnamen. Het zijn geen gewaagde voor spellingen nu Nederland in de ban is van het EK voetbal onder 21 jaar. De euforie is groot en dat heeft nu een maal zijn invloed op het libi do van in elk geval de man. Daar kan geen stroomstoring tegenaan. Royston, Ryan en Ron, maar vooral Foppe de Haan breng en Nederland dezer dagen in extase. De Friese bondscoach is hot. Je kunt geen krant openslaan of je komt Foppe tegen. Van de televisie is hij niet weg te slaan. Documen taires worden er zelfs aan hem gewijd. Foppe, ooit als een nuchtere Fries omschreven, laat het zich allemaal welgevallen. Als het buiten 30 graden is schuift hij bij de teenslippers dragende Jan-Joost aan en knappert op de achtergrond het hardvuur. Als Foppe zijn mannen op de mountainbike naar het trainingsveld diri geert, is dat nieuws. En als Foppe met fietsbanden over het trainingsveld loopt, is ie dereen onder de indruk van deze trainingsattributen en lijkt niemand zich af te vra gen waartoe ze dienen. Foppe heeft inmiddels ook nieuwe term aan het jargon toegevoegd. Hij sprak over het heupschot van Ryan Babel, waarna Foppe beloofde deze sterspeler van Ajax snel van deze slechte gewoonte af te helpen. Foei Ajax. Foppe was verder niet te be roerd om nog even het 4-3-3-systeem van het grote Oranje ter discussie te stellen. Foppe wordt nu zelfs ge noemd als de nieuwe bonds coach. Het moet niet gekker worden. Voetbal is volgens Foppe ook niet zo simpel als door een en kele scout (Piet de Visser) wordt beweerd. Voetbal is geen kwestie van aanvallen en verdedigen (het harmoni camodel volgens De Visser). Nee, voetbal is het spel van de valse spits, de hangende linksbuiten en de polyvalente speler. Foppe wint en heeft dus de wijsheid in pacht. Foppe geniet van zijn nieuwe status en het is hem natuur lijk van harte gegund. Wie succes heeft, heeft recht van spreken en verdient credits. Foppe heeft het jeugdvoetbal in Nederland weer aanzien ge geven, werd Europees kam pioen met Jong Oranje en heeft de ploeg nu naar de Spe len geleid. Niets dan hulde. Maar overdaad kan ook scha den. Het zou ook best een onsje minder mogen zijn. Niet iedereen hoeft toch later Foppe te heten? Jan Dagevos 3 6 Maandag 18 juni 2007 PZC HEERENVEEN - Nederlandse en Belgische supporters vierden zaterdag zij-aan-zij feest in Heerenveen. Er was ook geen reden tot rivaliteit, want met de 2-2 waren beide teams dik tevreden. foto Koen Suyk/ANP door Barry van der Hooft heerenveen - Voor de wedstrijd stonden ze rustig met elkaar te pra ten, na afloop volgden innige om helzingen. Jong Oranje tegen Jong België was niet alleen een duel tus sen twee talentvolle teams, maar ook een ontmoeting van spelers die samen in de Nederlandse eredi visie spelen. „Het zou mooi zijn om in de finale weer tegenover el kaar te staan", zei Maarten Mar tens. De Belg van AZ liet in het Abe Lenstra Stadion weer eens zien wat hij allemaal in zijn mars heeft. Naam: Mitchel Kouwijzer Leeftijd: 20 Clubs: Scheldesport, BC Vlissingen, Cape Hol land, Omniworld en Den Helder Seals. door Rudy Boogert Hoe ben je teruggekeerd op het oude nest Mitchel Kouwijzer: „Begin dit jaar begreep ik dat Den Helder serieus be zig was om weer met een team in de eredivisie te gaan spelen. Een paar weken geleden heb ik een gesprek gehad met de trainer en de manager. Die trainer is Peter van Noord en met hem heb ik goede ervaringen op gedaan toen ik in het Nederlands team onder 20 jaar speelde. Hun plan nen pasten wel in mijn visie." Wat zijn die plannen dan? Mitchel Kouwijzer: „Den Helder moet terug op de kaart met agressief basketbal. De club wil met een grote kern van jeugdige basketballers gaan spelen, aangevuld met een aantal Amerikanen. Er komt bijvoor beeld een Amerikaanse point guard en ik word de speler achter hem. Nu ben ik er nog niet aan toe om startende point guard te zijn, maar op termijn ziet Den Helder mij wél als starter." Hoe kijkje terug op anderhalfjaar bij Omniworld in Almere Mitchel Kouwijzer: „Als basketballer en als persoonlijkheid ben ik er ge groeid. Met name door de vele ups and downs. Ik ben lang geblesseerd geweest en de resultaten waren dit seizoen negatief. Over de club heb ik een goed gevoel, maar ik ben toe aan een nieuwe start. Net als Den Hel der, ja." Hoe ga je toewerken naar je rentree bij Den Helder? Mitchel Kouwijzer: „Momenteel speel ik met Oranje onder 20 jaar in de Summer League, daarna spelen we in Polen het EK voor B-landen, vevrolgens de trainingen bij het Nederlands mannenteam en dan begint het nieuwe seizoen weer. Ik moet uitkijken dat ik niet té veel doe in de zomer. Vorig jaar heb ik daardoor waarschijnlijk die knieblessure gehad waardoof ik er drie maanden uit lag. Ik moet nu mijn rust pakken." door Barry van der Hooft HEERENVEEN - Van een akkoordje was geen sprake geweest, bezwo ren alle betrokken na afloop. Het zal best, maar het sms-verkeer tus sen de Nederlandse en Belgische ploeggenoten van Ajax en AZ had zijn uitwerking niet gemist. Jong Oranje en Jong België stopten za terdagavond na zeventig minuten met voetballen, omdat de 2-2- stand iedereen tevreden stemde. Het werd ook de eindstand, die na afloop louter vrolijke gezichten op leverde. Jong Oranje eindigde zo als gewenst als eerste in de poule en speelt de halve finale woensdag in het vertrouwde Heerenveen. En de Belgen bereikten de laatste vier en waren na het laatste fluitsignaal uitzinnig van vreugde. De zuider buren plaatsten zich ook voor de Olympische Spelen, waar België in 1928 voor het laatst met een voet balteam aanwezig was. „Wij blij, zij blij, iedereen blij", verwoordde Ryan Babel de gevoelens. Door het verwachte gelijkspel wer den de Portugezen, die zelf met 4-0 van Israël wonnen, naar plek drie verwezen. Het leidde tot vra gen van Portugese media aan het adres van Foppe de Haan. De coach reageerde fel en scherp. „Of dit op een jeugdtoernooi past? We hebben het hier over jongens van 22, 23 jaar, die allemaal op het Na de gelijkmaker (2-2) bollen Jong Oranje en Jong België uit in hun laatste pouleduel. Portugal wordt daardoor het kind van de rekening. VRAGEN AAN ■■■Hl Basketballer Mitchel Kouwijzer keert terug naar Den Helder. Daar speelde hij al tot de club eind 2005 failliet werd verklaard. Na an derhalf jaar bij Omniworld in Almere gaat de Terneuzenaar de Helderse rentree in de eredivisie meemaken. Maceo Rigters (rechts) viert zijn doelpunt (1-1) tegen Jong België met de voorbereider van zijn goal, Ryan Babel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36