Burgers verrast vriend en vijand Aangepaste stijl levert De Groot vierde zege op Toernooiwinst voor D-pupillen JVOZ Derde wedstrijd ATB Zomercup Beachvolleyballer uit Vlissingen eindigt met partner op derde plaats. JVOZ grijpt naast NK titel straatvoetbal Twee podiumplaatsen turners van MTV'69 Zeeuws jeugdteam pakt districtstitel Belg verrast tijdens dartstoernooi Kapelle w PZC Maandag 18 juni 2007 35 Franke Beijer (rechts) heerste zaterdag in Renesse aan het net, zijn Vlissingse teamgenoot Tomas Burgers (links) sloeg de punten binnen. foto Dirk-Jan Cjeltema door Alex Krappen ARNEMUIDEN - Tafeltennisser Ste fan de Groot heeft de 25e Hacken- berg Cup gewonnen. De 23-jarige Middelburger bleef in de fina- le-achtkamp ongeslagen. Het is de vierde zege voor De Groot, die ti telverdediger was. De Groot bleef ongeslagen, fnaar gemakkelijk ging dat niet. Vooral de wedstrijd tegen René Lauwerijs- sen kostte de later winnaar bloed, zweet en tranen. Pas laat in de vijf de game nam de speler van organi serende vereniging Arnemuiden af stand van de Brabander, en hij was dan ook niet tevreden over zijn spel. „Ik wil eigenlijk altijd mijn aanvallende spel opdringen aan de tegenstander, maar daar train ik eigenlijk te weinig voor. Daarom heb ik nu in een aantal partijen een beetje laf gespeeld. Een opening rustig op tafel leggen en daarna versnellen, meer zat er niet in vandaag." Op papier is De Groot nooit favo riet voor de zege, want veel van zijn tegenstanders in de finale spe len in een hogere klasse dan hij. Hij kan zich echter voor een aan tal gelegenheden per jaar focussen, en de Hackenberg Cup is er daar één van. „Ik ben vooral mentaal te wisselvallig om altijd goed te spe len. Dat moet wel verbeteren, want ik wil eigenlijk in de hoofd klasse spelen. Daar hoor ik qua ni veau ook thuis, denk ik." Het podium werd gecompleteerd door De Groots clubgenoten Daan Mijnsbergen en Robert Steenbeek. Mijnsbergen won zes partijen afge tekend, maar werd er in de onder linge partij tegen De Groot afgesla gen. Achter het trio volgden Roald Vos (Hotak), Michel Sperling (TTCM), René Lauwerijssen (Mar- kiezaat), Sören de Witte (TTCM) en Danny Roks (Arnemuiden). GOES - De D-pupillen van Cortge- ne /JVOZ hebben een internatio naal voetbaltoernooi in het Gro ningse Blijham gewonnen. De ploeg werd op doelsaldo winnaar, ten koste van Oldenburg. De C-ju- nioren werden op hetzelfde toer nooi derde. Tot de deelnemers in Blijham be hoorden onder meer FC Gronin gen, Emmen, Oldenburg en Zee- burgia. KRUININGEN - In natuurgebied Den Inkel bij Kruiningen wordt van daag de derde wedstrijd in het ka der van de ATB Zomercup gehou den. De eerste renners gaan om 18.00 uur van start. De competitie gaat over in totaal vijf wedstrijden. Na Kruiningen volgen nog wedstrijden in Vlissin- gen (27 augustus) en Burgh-Haam- stede (22 september). door Ron de Waal RENESSE - De drie Zeeuwse beach- volleyballers die afgelopen zater dag op het strand van Renesse in de eerste divisie uitkwamen, heb ben een goede stap gezet richting kwalificatie voor het NK. Vlissin- ger Tomas Burgers presteerde met Franke Beijer boven verwachting met een derde plaats. Het ene duo hoopte op een plaats je bij de eerste vier, maar greep net naast dit doel, terwijl het ande re dua het streven naar een top-achtklassering ruimschoots overtrof. De 42-jarige Quinten van de Vrie was met zijn partner Wou ter de Steur na twee zeges dichtbij poulewinst, maar moest net zijn meerdere erkennen (twee keer 21-18) in het koppel Brouwer/ Va renhorst, één van de meeste talent volle duo's van Nederland. „Abso luut geen schande", vond Van de Vrie. „Ze waren aanvallend heel sterk en straften ieder foutje van onze kant direct af', vertelde de speler, die desondanks terug kon kijken op een geslaagd evenement. „Het is prima zo. Je speelt op zo'n dag ruim tien sets en dat is behoor lijk pittig. Er zijn bijna geen zwak ke broeders meer in dit circuit, dus je moet vol aan de bak voor een winstpartij." Net nadat Van de Vrie en De Steur uitgeschakeld waren voor de plaat sen één tot en met vier, kregen de deelnemers die op de vijftig vel den actief waren even de gelegen heid om op adem te komen. Een hevige regenbui en dreigend on weer waren de oorzaak van de tij delijke onderbreking. Voor de 24-jarige Tomas Burgers uit Vlissingen een mooie gelegen heid om zich op te laden voor de laatste poulewedstrijd. De nieuw bakken eerstedivisionist was met Tomas Burgers uit Vlissingen had met zijn beachvolleybalpartner Franke Beijer ingezet op een plaats in de top acht. Het duo werd derde. AMSTERDAM - Het voetbalteam JVOZ Dl heeft zaterdag net naast de nationale titel straatvoetbal geg- grepen. In de finale, die op de Dam in Am sterdam werd gespeeld, won SV Lierop na het nemen van penal ty's. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2. Het team bestond uit Sander van Buren, Renzo Roemeratoe, Delano Langezaal, Mart de Kroo en Mehari Marcos. OOSTBURG - Turnvereniging MTV'69 keerden zaterdag huis waarts uit Oostburg van het NK airtumbling met een zilveren en een bronzen medaille. De Middel burgse vereniging behaalde die prijzen bij respectievelijk de senio ren C en de junioren C. De Beve- landse club Forza Gymnastica en Atlas wonnen beide twee gouden plakken. zijn even oude partner Franke Beijer na twee zware driesetters nog ongeslagen. Winst in de slotpartij zou een stunt van het duo betekenen, om dat vooraf slechts was gehoopt op een plaatsje bij de eerste acht. „Ei genlijk is onze doelstelling al ge haald", vertelde Burgers vooraf gaand aan zijn laatste wedstrijd. „Als we dan in onze tweede wed strijd in de eerste divisie ook nog bij de eerste vier kunnen eindigen, zou dat helemaal super zijn." De eerste set, tegen het op papier zwakste duo uit de poule, werd re delijk vlot in winst omgezet. Aan het begin van de tweede set dreig de het even mis te gaan voor Bur gers en Beijer. De 5-0-achterstand schudde het duo echter op tijd wakker, waarna een knappe inhaal race werd ingezet. De lange Beijer heerste weer aan het net, terwijl de met een enorme sprongkracht gezegende Burgers het ene na het andere punt binnensloeg. Opgelucht kon het duo daarna kwalificatie voor de laatste vier be groeten. De halve finale leverde even later de eerste toernooi-ne- derlaag op. Toch konden Burgers en Beijer zich kort daarna nog op laden voor de strijd om de derde plaats, die ze met tweemaal 21-19 in hun voordeel beslisten. „Dit was boven alle verwachtingen", blikte Burgers terug. „Wij zijn dik tevreden." Beachvolleybalcircuit Het beachvolleybaltoernooi in Renesse was het derde in een cyclus van tien wedstrijden langs de Nederlands kust. Over anderhalve maand strijkt het eerste-divisiegezelschap nog een keer neer in het Zeeuwse zand: op 4 en 5 au gustus in Vrouwenpolder. Het einddoel van deze wedstrij denserie is het Nederlands kampioenschap, medio augus tus in Scheveningen. Het is mogelijk om uit de eer ste divisie te promoveren naar de eredivisie. Daarvoor moeten punten verdiend worden. BERGEN OP ZOOM - De Zeeuwse voetbalselectie onder 12 jaar is in Bergen op Zoom districtskam- pioen geworden. De ploeg won van Tilburg (3-0 via goals van Jeroen de Jonge, Francis Kabwe Na- mengela en Bob Hubrechtse), Den Bosch (1-0 Ramon Janson) en Roosendaal (1-0 Mucib Yacoubi). Tegen het team van Dordrecht werd met 1-1 (Jordi Kimvidie) ge lijk gespeeld. KAPELLE - De Belgische darter John ny Petermans gaf de Nederlanders geen kans tijdens het De Koninck Kapelle Open. Favoriet Dick van Dijk, die in 2005 nog wereldkampi oen werd bij de World Darts Fede ration en regelmatig als tv-analist te zien is bij darttoernooien, beet zich bijvoorbeeld in de kwartfina le stuk op de dadendrang van Petermans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35