Sport Verseput zegeviert in Vrouwenpolder Peter de Bree wint prestigieus biljarttoernooi Goede prestaties van Beachvolleyballer Timko Lokerse mountainbikers X-Treme Middelburger verslaat in finale kadertoernooi René Luijstenburg. Springruiter uit Zonnemarie de snelste in klasse M. Goese renners grossieren in ereplaatsen. Derde plaats voor Kees Cijsouw in Zaanstad Minnaard de snelste in het Duitse Saalhausen Nonnekes kwalificeert zich niet in Rosmalen Nederlands record speerwerpen Crolla Inwoners Bern geven steun aan EK 2008 tweede in eredivisietoernooi PZC Maandag 18 juni 2007 33 door Joop van den Oudenhoven WADDINXVEEN - Peter de Bree uit Middelburg is in Waddinxveen winnaar geworden van het Carpet- clean Holland kadertoernooi. Hij versloeg in een spannende finale René Luijstenburg. Het toernooi werd op handicapbasis in het 38/2 en het 57/2 gespeeld. Aan het toernooi deden 56 spelers door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Een wolkbreuk dreigde zaterdag in Vrouwenpol der een voortijdig einde te maken aan het jubileumconcours van de Gouwe Reyers. Een fraai zonnetje zorgde er voor dat het jubileum programma gelukkig alsnog kon worden afgewerkt. In de klasse M springen ging de overwinning naar Bert Verseput met Uniek Dancer. De ruiter uit Zonnemaire stuurde in de barrage de Hors La Loi-dochter snel over het parcours. Door de snelheid haalde de merrie met de achterbe nen een paal naar het gras. Met zijn tijd van 38.15 zette de Schouw- se bouwondernemer bij concurren te Ingrid Jakobse met Verona de druk op de ketel. En met succes. In haar haast trok de amazone uit Me- liskerke met de schimmelmerrie een paal naar beneden en kwam ruim een tel tekort voor de over winning. In de klasse L hielden in het basis- parcours maar liefst tien combina ties het strafblad blank. Hiervan hielden Martin de Kroo met Char- ly K en Wilma Stouten met Stou- ten's Suprise ook in de barrage de nul op de lei. Martin de Kroo toon de Casino D afstammeling duide lijk de snelste. Toch was de zestien jarige Wilma Stouten uit Seroos- kerke hierover niet teleurgesteld. „Martin zette een heel snelle tijd neer. Daarom had het in mijn ogen weinig zin om risico's te ne men." door onze sportredactie RIJSWIJK - In de bossen en heuvels bij Rijswijk zorgde het wisselvalli ge weer zaterdag voor een selectief parcours waarop de X-Treme mountainbikers uit Goes goed uit de voeten konden. In categorie 1 behaalde Aimée Schoe uit Vrouwenpolder de eer ste plaats bij de meisjes en de der de plaats overall. In categorie 3 re den Lindy van Anrooy en Erik Boernaar respectievelijk een derde en vierde plaats. mee. Zij waren ingedeeld in zeven poules. En het ging niet om de minste biljarters. Met name Luijs tenburg, afgelopen seizoen onder meer nationaal kampioen libre ere klasse, vijfde in het kader 47/2 en 71/2 en in het bandstoten tegen stander van Jean Paul de Bruijn - waarin hij zesde werd - gold als fa voriet. De poulewinnaars speelden de fi naleronde. Daarin beschikten De Bree en Luijstenburg over de beste papieren. De Bree zegevierde in een adembenemende slotronde. De tweelingzusjes Jessica en Chan- tal Nijpjes domineerden de klasse Z2. Jessica schreef met Hexagon's Replay beide proeven op haar naam. In de eerste proef stuurde de Middelburgse de Rubiquil-af- stammeling met het aansprekende totaal van 70 procent naar de over winning. Chantal onderstreepte de overmacht van de familie in de ze proef door met Hexagon's Unchained met een score van 68.53 procent de tweede plaats op te eisen. In categorie 4 heerste Milan Vader van begin tot het einde. Na een flit sende start kon alleen Thomas Schrooder van Alcmaria op gepas te afstand volgen. Voor Vader was dit zijn revanche na een tumultu eus verlopen Nederlands kam pioenschap. Daar werd hij twee weken geleden door een foute be slissing van de jury niet tot Neder lands kampioen uitgeroepen. Marquerite de Neve haalde in cate gorie 5 de tweede plaats bij de meisjes. Niels van den Boomgaard reed in categorie 6 naar de derde plaats overall. Hij kwam tien me ter te kort om mee te spring voor de overwinning. Britta Schóe ein digde bij de meisjes als derde. De Middelburger begon met een serie van 97 en leek daarmee een stevige tik uit te delen. In de derde beurt produceerde Luijstenburg echter een serie van 299 (hij moest naar 400 punten spelen). De Bree moest er na een misser in zijn tweede beurt nog 203. En die kwa men er ook. In één ruk en als in 1*^ Spannende finale levert Peter de Bree toernooiwinst in Waddinx veen op. In die laatste partij kwam hij tot een serie van 203 en een moyenne van 100.00. Ook in de klasse Mi boekte veel vraat Jessica Nijpjes succes. In de tweede proef stuurde ze Hexa gon's Venco naar de overwinning. De zege in de eerste proef ging naar Inger van Boven met Mid night. Dressuurinstructrice van de organiserende Gouwe Reijers, Mi- De tweelingzusjes Jessica en Chantal Nijpjes domineerden als vanouds in de Z2 klasse. Jessica schreef beide proeven in deze klasse op haar naam. door Pieter van Klinken ALMERE - Beachvolleyballer Timko Lokerse uit Dishoek is gisteren met zijn partner Bart Bolsterlee tweede geworden bij het eredivisie- toernooi in Almere. In de derde set van de finale kwam het duo met 18-16 net tekort tegen Richard de Kogel/Richard Rademaker. Het duo komt dit seizoen steeds beter voor de dag. Na twee vijfde plekken en een derde plaats is nu de tweede plek hun deel. „Het ver trouwen groeit en het gaat ook steeds beter", zegt Lokerse. „Ik zie verbetering in ons spel. Vooral om dat Bart steeds beter wordt. Hij is nog jong en maakt snel progres sie." Lokerse/Bolsterlee ging de finale in zonder setverlies in de drie eer trance ging hij de topfavoriet als nog voorbij. De Bree eindigde het toernooi met 13 punten uit zeven wedstrij den. Zijn gemiddelde bedroeg 40.34 caramboles. Hij bewaarde het beste tot het laatst. In de finale kwam hij tot zijn hoogste serie van 203 en een moyenne van 100.00 Luijstenburg noteerde het onwaarschijnlijke algemeen gemid delde van 93.00, maar greep toch naast de hoofdprijs. Hij zakte door zijn nederlaag zelfs nog naar de derde plaats. randa Weijermans, gaf onder het toeziend oog van haar pupillen met Ultano een demonstratie in de klasse M2. De amazone uit Grijpskerke schreef met de zelfge- fokte zesjarige ruin met overmacht beide proeven op haar naam. In de eerste proef stuurde Weijer- mand de Krack C zoon naar een totaal van 66.00 procent en was daarmee de enige die voldoende winstpunten scoorde. In de twee de proef won ze weer en deed ze het met 69.33 procent nog beter. dere wedstrijden. De eerste set te gen De Kogel/Rademaker won het koppel nog met 21-19, maar daarna verloor het duo met 21-18 en 18-16. Voor Thomas en Marijn Meij- boom eindigde het weekeinde in mineur. Marijn Meijboom moest afhaken met een blessure aan de peesplaat bij zijn dij. Omdat hij op de gladde maar bikkelharde onder grond al een paar keer was uitge gleden en op zijn rug was gevallen had hij ook last van zijn rug. In de tweede wedstrijd restte hem niets anders dan opgeven. Een zure ap pel, want hierdoor halen de broers geen punten, terwijl ze ook volgen de week niet zullen spelen in Ame land. De kans is daardoor groot dat ze over twee weken in de eer ste divisie moeten uitkomen. ZAANSTAD - Kees Cijsouw uit Oost burg was met een derde plaats bij de veteranen de beste Zeeuw tij dens de tweede wedstrijd van de Holland Inline Cup die in Zaan stad werd verreden. De wedstrijd over 33 kilometer ein digde in een massaspurt. De AB-categorie moest 66 kilometer rijden. Olivier Goud (Waarde), Niels Steenbakker (Biggekerke) en Erwin Mesu (Middelburg) eindig den respectievelijk als vierde, vijf de en zesde in de B-categorie. De overall-winst was voor de Zwitser Alain Gloor. Andries Minderhoud uit Waarde, de enige Zeeuwse A-rijder, hield het vanwege kramp in de voeten na het eerste ronde voor bekeken. SAALHAUSEN - Marco Minnaard heeft de mountainbikewedstrijd in Saalhausen op zijn naam ge schreven. De mountainbiker uit Wemeldinge deed mee aan deze wedstrijd als voorbereiding op het Europees kampioenschap dat vol gende maand wordt gehouden in Turkije. Net als bij het EK was het parcours in Duitsland er één met veel hoogteverschil. Bart Maas, dorpsgenoot van Minnaard, werd vierde in de wedstrijd, die deel uit maakt van de NRW-cup. ROSMALEN - Alexander Nonnekes heeft zich niet kunnen kwalifice ren van deelname aan de Ordina Open. De tennisser uit Goes won in de eerste ronde van het kwalifi catietoernooi van de Zwitser Sven Swinnen (6-4, 6-3), maar moest in de tweede ronde in een spannen de partij zijn meerdere erkennen in de Australiër Rameez Junaid (6-3, 4-6, 7-6). Het waren de eerste wedstrijden voor Nonnekes op gras, die zeer tevreden was over zijn vertoonde spel. KERKRADE - Bregje Crolla heeft op het Limburgs kampioenschap atle tiek in Kerkrade voor een opmer kelijke prestatie gezorgd. De 21-jari- ge meerkampster noteerde op het onderdeel speerwerpen met 57,57 meter een Nederlands record. Het vorige record (56,31 meter) stond al bijna acht jaar op naam van Kitty van Haperen. De Tilburg- se, die tussen 1996 en 2004 zes keer nationaal kampioene werd, heeft ondertussen de atletiek vaar wel gezegd. BERN - De Zwitserse hoofdstad Bern is definitief een van de acht speelsteden tijdens het Europees kampioenschap voetbal in 2008. Een kleine meerderheid van de in woners van de Zwitserse hoofd stad gaf zondag goedkeuring aan fi nanciële steun voor het evene ment. Uiteindelijk stemde 52 procent van de bevolking in met het plan. Een negatieve uitkomst betekende vermoedelijk dat een andere speel- stad moest worden aangeschreven. Het Walchers kwartet in actie tijdens de dressuur voor viertallen in Vrouwenpolder. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33