Edenburg zwemt recordtijd Jeffrey Herlings oppermachtig wesseiing met wotte naar Qatar Nkk van der Lijke grijpt zilver op NK 32 Maandag 18 juni 2007 PZC Zwemmer van Luctor et Emergo wordt Nederlands kampioen. Motorcrosser pakt twee manche-overwinningen in Vlissingen. Agnieta Francke en Anne Eversdijk vallen net buiten de prijzen. Wij geven u de helft cadeau! door onze sportredactie EINDHOVEN - Simon Edenburg heeft in Eindhoven op de nationa le juniorenkampioenschappen zwemmen voor een daverende ver rassing gezorgd. Hij zwom op de ïoo meter schoolslag een nationaal record in de categorie tot 14 jaar. De zwemmer van Luctor et Emer go uit Middelburg won goud met een tijd van 1.10,37. Daarnaast won hij ook nog eens brons op de 200 meter schoolslag. Judith Stap van De Stormvogel deed ook van zich spreken. Zij won twee keer goud (op de 200 en 400 meter wisselslag), één keer zil ver (100 meter rugslag) en drie keer brons (200 meter rugslag, 100 meter vlinderslag en 400 meter vrije slag). De estafetteteams van De Stormvo gel presteerden uitstekend met als uitschieter een Zeeuws record voor alle leeftijden op de vier keer 100 meter vrije slag. Daarmee leg den de Vlissingers beslag op een tweede plaats. Stormvogel pakte daarnaast brons op zowel de vier keer 200 meter vrij als op de vier keer 100 meter wisselslag. Fathi Amira zwom naar een mooie tweede plaats op de 100 me ter schoolslag. Manon Minneboo pakte zowel op de 200 meter wis selslag als op de 400 meter wissel slag de bronzen medaille. In totaal vielen de Zeeuwen veertien keer in de medailles. De oogst werd gecompleteerd door elf Zeeuwse records. Sonny Corré van De Stormvogel stelde de records op de 50 meter vrij, 200 meter vrij en 400 meter vrij scher per. Het was niet genoeg om in de medailles te eindigen. Wel werd hij twee keer vijfde. Merel van der Ent zwom een record op de 50 me ter vrij en Simon Edenburg behaal de nog een Zeeuws record op de 200 meter wisselslag. Het NK stond in het teken van de kwalificatie voor het Europees jeugdolympisch festival. Judith Stap lukt dit net niet, maar zij be hoort volgend jaar wel tot de natio nale jeugdselectie. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Zeeuwse podium plaatsen werden niet behaald, maar toch was er tevredenheid over de jeugdmotorcross in Vlissin gen. De wedstrijd telde mee voor het Nederlands kampioenschap. Bij de 85 cc grote wielen kwam Ste fan Hage uit Goes tot de beste pres tatie met een tiende plaats. Bij de 65 cc kleine wielen was de vijftien de plek voor Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. (orony Roose uit Middelburg wist zich bij de 85 cc kleine wielen niet te plaatsen voor de A groep, maar werd in de B-groep in beide man ches overtuigend winaar. Het hoofdprogramma was de 85 cc grote wielen. Hoewel klein van postuur was Jeffrey Herlings uit het Brabantse Elsendorp de grote man. Hij wist zijn snelste trainings- tijd ook om te zetten in twee gran dioze mancheoverwinningen. De rest kwam er niet aan te pas. Stefan Hage en Boy de Looff wis ten zich voor de A-groep van zes entwintig rijders te kwalificeren. De Zeeuwen pakten geen po- diumplaatsen bij de jeugdmotor cross in Vlissingen. Toch waren er veel tevreden gezichten. De wedstrijd telt mee voor het NK. In de eerste manche begon de wed strijd voor Hage al meteen met een grote tegenvaller. Hij werd in de eerste bocht helemaal ingeslo ten en kon met kunst en vlieg werk overeind blijven. In de acht ste van de dertien ronden die wer den verreden, was hij opgeklom men naar een twaalfde plaats. Een klein foutje wierp hem echter vijf plaatsen terug. Hij finishte als der tiende. In de tweede manche had Hage een betere start en hij kwam aan het eind van de eerste ronde als ze vende door. De gehele manche bleef de 15-jarige scholier op deze positie rijden. Hij had in de eerste manche zoveel moeten geven dat hij deze manche verkoos om zijn positie te consolideren. Hij slaagde in zijn opzet. „Hè, eindelijk eens weer in beide manches een resul taat neer kunnen zetten." Bij de 65 cc kleine wielen waren de ogen van het thuispubliek ge richt op de negenjarige Nancy van de Ven. De Vlissingse had in de eerste manche koppelingsproble men en moest de strijd staken. In de tweede manche knokte zij zich naar een uitstekende vijfde plaats. „Jammer van de eerste manche. In de tweede heb ik super gereden." Het laatste werd door vader en be geleider Giel van de Ven bevestigd. Jordan Lee van Maarenreed een ge degen wedstrijd. Hij was content met een vijftiende en veertiende plaats in de manches. DEN HAAG - Roy Wesseling wordt trainer in Qatar. De oud-coach van Haarlem en Cambuur wordt bij Al-Ahly de assistent van Mark Wotte. Het contract is vooralsnog voor één jaar. Wesseling vertrekt half juli met Wotte en Erik van der Meer, coach van het tweede elftal, naar Qatar. Begin augustus keren zij voor een trainingskamp terug in Nederland. Wesseling vindt het geen probleem dat hij geen hoofd coach is. „Want ik kan veel van Wotte leren, met zijn ervaringen bij de KNVB en Feyenoord door Kevin van Boxel OUDENBOSCH - Nick van der Lijke is gisteren als tweede geëindigd bij het Nederlands kampioenschap wielrennen voor junioren en nieu welingen. In Oudenbosch won de nieuweling de sprint voor het zil ver. Bij dé junior-vrouwen vielen Agnieta Francke en Anne Evers- dijk net buiten het podium. Voorafhad hij stiekem gehoopt op de eindzege, maar na afloop was Nick van der Lijke meer dan tevre den met het zilver. „Dit voelt voor mij als een overwinning." De Middelburger zat lange tijd in een kopgroep van zeven renners. Wouter Haan vond het echter niet hard genoeg gaan en demarreerde. „Hij ging zo ontzettend hard weg. Niemand had nog de macht om hem terug te halen. Hij is een te rechte winnaar." Achter Haan sprintte Van der Lijke naar een tweede plaats. Brian van Goethem (Sluiskil) zat in dezelfde groep en behaalde een verdienstelijke vijfde plaats. Davey Jansen uit Kapelle werd als 33e geklasseerd, Arjen Martens (Koewacht) werd 62e. Agnieta Francke en Anne Evers- dijk vielen buiten de prijzen. De Zeeuwse junior-vrouwen zaten in een kopgroep van negen, maar kwamen in de sprint te kort. Fran cke probeerde het een ronde voor het einde nog wel. „Maar er werd achter mij erg hard gereden." De Koudekerkse eindigde als vier de. „Dat geeft een dubbel gevoel. Als je vierde wordt val je net over al buiten. Het was een erg sterke kopgroep. Met de sprint heb ik al leen net het verkeerde wiel geko zen. Toch heb ik wel lekker gere den." Anne Eversdijk werd zesde. Lisa Phernambucq uit Ovezande werd 10e. Bij de mannelijke junioren was er geen hoofdrol weggelegd voor een Zeeuw. Alex Gresnigt ondernam nog wel een moedige poging, maar strandde. De Kapellenaar werd 84e. Nick Nieuwdorp was met zijn 24e plaats de beste Zeeuw, drie plaatsen voor Sander Stiegelis (Kloosterzande). Ferdi nand Boogaard uit Vlissingen reed naar een 76e plaats. Bij de nieuwe ling meisjes eindigde Birgit Lavrijs- sen uit Kapelle als 26e. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. 7 het alfabet van Zeeland Stefan Hage (101) in de achtervolging tijdens de jegudmotorcross in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32