Sport 'Er valt een last van mijn schouders' Van de Leur ontspannen naar de titel Prachtige serie van Andy Roddick Twee keer goed nieuws voor turner Carlo van Minde. Turnster grijpt na vijf jaar opnieuw de nationale titel. Vier koplopers op NK schaken Anthony van Assche pakt goud op voltige bij nationale titelstrijd Turner uit Sas van Gent grijpt bronzen medaille op onderdeel ringen. Tsjech Tomas Berdych schrijft toernooi Halle op zijn naam. Jeffrey Wammes stijgt boven zichzelf uit PZC Maandag 18 juni 2007 31 NIJMEGEN - Turner Jeffrey Wammes was gisteren Ook op ringen won hij', onder meer doordat spe- den worden opgeteld, kwam hij tot een officieu- ontketend op het NK in Nijmegen. De inwoner cialist Yuri van Celder vanwege een blessure ont- ze meerkampscore van 91,125, waarmee hij zijn van Zoetermeer veroverde tijdens de zes toestel- brak. echte, winnende meerkampscore van zaterdag finales drie gouden en drie zilveren medailles. Als Wammes' scores van de toestelfinales zou- met drie punten overtrof, foto Robin Utrecht/ANP door Roeland van Vliet NIJMEGEN - Carlo van Minde kreeg donderdag te horen dat hij ge slaagd is voor zijn havo-examen en gisteren werd bekend dat de Goese turner in september deel uitmaakt van de WK-ploeg. „Er is een hele last van mijn schouders gevallen", zei hij na afloop van het NK in Nij megen. „Over beide zaken was ik niet erg zeker." Nu had dat, in elk geval wat zijn se lectie voor Oranje betreft, niet ge hoeven. Voor de keuzeheren was namelijk al voor het NK - zaterdag was de meerkamp, gisteren volg den de toestelfinales - duidelijk wie er mee naar Duitsland zouden gaan. Alleen hadden ze nog een be vestiging nodig. „Het was niet al te moeilijk dit jaar", bekende Bram van Bokho ven, die trainer van Carlo van Min de is en ook de WK-ploeg samen stelde. „Op basis van de eerste WK-kwalificatiewedstrijd in Em- men kon iedereen al zien aanko men voor welke zes jongens we zouden kiezen, maar ze moesten nog wel een keer aantonen een sco re van rond de 83 punten te kun nen halen. Nou, gelukkig hebben ze dat hier gedaan. En dus was het eenvoudig om vandaag de namen bekend te maken." Naast Carlo van Minde zijn Antho ny van Assche, Epke Zonderland, Herre Zonderland, Jeffrey Wam mes en Yuri van Gelder geselec teerd. Arjen Butter is eerste reser ve. „Maar let op", zei Rob Stout, ook één van de keuzeheren. „Als de reserve zich in de komende drie maanden nog enorm ontwikkelt, kan hij in de rangorde opschuiven. De zes andere turners weten dat. Ze mogen dus niet verzwakken." Erg waarschijnlijk is dit scenario niet. De posities van Wammes (za terdag eerste met 88,200), Epke Zonderland (tweede met 98,950), Van Assche (derde met 84,750) en Van Gelder (zeer waardevol als rin- genspecialist) zijn onaantastbaar. En Herre Zonderland (83,800) en 1*5 Turner Carlo van Minde in opge- nomen in de Nederlandse ploeg voor het WK. De Coesenaar is teamgenoot van Anthony van As sche uit Sas van Gent. Van Minde (82,750) hebben ook heel wat streepjes voor op Butter, die met 79,850 kampioen werd in de klasse Junior II. Toch zat Van Minde nog tot gister middag vijf uur in de piepzak. Pas toen maakte topsportcoördinator Henk Kort de selectie bekend. „Ik wist natuurlijk dat ik het drie we ken geleden in Emmen al heel goed gedaan had. Ik had daar een puntenrecord van 83,900 en nam het lekkere gevoel van toen mee naar de wedstrijd van zaterdag. Maar dan nog blijf je in onzeker heid." Het is de Goesenaar ten voeten uit. Maar, zo benadrukte Van Bokho ven, hij gaat erin vooruit. Zeker op de turnvloer, waarop hij een vaste waarde aan het worden is in de Ne derlandse top. NIJMEGEN - Tussen de vele strakke gezichtjes bij de NK turnen was Verona van de Leur in Nijmegen een opvallend relaxte verschijning. De thuiswedstrijd leverde haar na vijfjaar weer eens een nationale ti tel op de meerkamp op. Van de Leur, 21 jaar inmiddels, turnt vooral voor haar plezier. Ze profiteerde van de achillespeesbles sure van titelverdedigster Lichelle Wong. Zij turnde een aangepast programma en werd tweede. Tah- nee Masela werd derde. Zij won op brug. Op sprong, balk en vloer was het goud voor Van de Leur. Van de Leur had het uitstekend naar haar zin in de tweedaagse, die geldt als het eerste van twee WK-kwalificatiemomenten. In au gustus, na een interland in het Franse Vittel, worden de zes vrou wen aangewezen die Nederland in Stuttgart vertegenwoordigen. Ge zien de verschillen en status hoe ven Van de Leur, Wong en Masela zich geen zorgen te maken. De Friezin Berber van den Berg staat er ook goed voor, de tegenvallende Loes Linders zal in Frankrijk vol aan de bak moeten. HILVERSUM - Ivan Sokolov heeft aan het eerste weekeinde van het NK schaken, waarin Loek van We- ly geen trek had, anderhalf punt overgehouden. Hij deelt de eerste plaats met Friso Nijboer, Erwin 1 Ami en Jan Smeets. Sokolov, met een elo-rating van 2663 naast Sergej Tiviakov de hoogst genoteerde grootmeester, opende het toernooi in Hilversum met een zege op Manuel Bos boom. Gisteren boekte de voorma lige Bosniër met wit tegen Daniël Stellwagen wel materiaalwinst, maar zijn opponent kon ontsnap pen door eeuwig schaak. Titelverdediger Tiviakov begon met twee remises. door Roeland van Vliet NIJMEGEN - Anthony van Assche is gisteren Nederlands kampioen op het onderdeel voltige geworden. De Sasse turner scoorde in Nijme gen 14,000 punten en bleef de con currentie twee tienden voor. De Zeeuws-Vlaming werd daar naast derde op ringen. Met 14,300 punten bleef hij ruim achter Jef frey Wammes en Epke Zonder land. Yuri van Gelder deed op zijn specialiteit niet mee. „De doelen voor dit weekeinde zijn gehaald", zei zijn trainer Rob Stout. „Anthony wilde derde wor den op de meerkamp en op voltige winnen." Carlo van Minde greep een bronzen plak op sprong. Hij scoor de op zijn beste onderdeel 15,025. De Goesenaar moest Jeffrey Wam mes en Jeroen Hardon voor laten gaan. In de categorie Junior II won Mid delburger Jeffrey Telussa drie toe- stelfmales: vloer (14,000), sprong (14.175) en brug (14,150). Op rek (13,050) werd hij tweede. Met die vier medailles herstelde hij zich van zaterdag, toen hij in de meerkamp met 72,750 punten te leurstellend als vierde eindigde. De laatste maanden had de turner van Turncombinatie Zuid West Neder land juist laten zien zo rond de 77 punten te kunnen scoren. door onze sportredactie RIJSWIJK - Andy Roddick heeft het tennistoernooi op de Queens Club, de traditionele voorberei ding op Wimbledon, gewonnen. De Amerikaan versloeg in de fina le Nicolas Mahut, 4-6 7-6 7-6. De Fransman, 106e op de wereldrang lijst, groeide evenwel uit tot smaak maker. Eerder al versloeg Mahut de Span jaard Rafael Nadal. De recente win naar van Roland Garros, hoewel geen grasspecialist, was als eerste geplaatst. Tegen de nummer twee van de plaatsingslijst, Roddick, had Mahut ook kansen. In de twee de set verspeelde hij zelfs een matchpoint. Uiteindelijk won Roddick wel, hoewel hij de service van zijn op ponent niet één keer brak. Met zijn 24e ace trok de Ameri kaan de tiebreak van de derde set en de partij naar zich toe, 7-2. Hij won de titel op de Queens Club daarmee voor de vierde keer in vijf jaar en evenaarde een record. Eerder wonnen ook Lleyton He witt, Boris Becker en John McEn roe het toernooi viermaal. Van zijn 25 partijen op Queens verloor Roddick er slechts drie. Andy Roddick verslaat in finale Queens Fransman Thomas Ma hut (4-6 7-6 7-6) en wint toer nooi op Engels gras voor vierde keer in viif iaar. „Een prachtige serie", zei Roddick. „Maar op dit moment focus ik me op iets anders. Dat is de nummer één worden op Wimbledon." Tomas Berdych veroverde zijn der de ATP-titel. Hij deed dat in Halle, waar hij in de finale won van Mar cos Baghdatis uit Cyprus, 7-5 6-4. De 21-jarige Tsjech kwam in de Duitse plaats daarmee een stap ver der dan vorig jaar. Destijds verloor hij in de eindstrijd van het Zwitser se fenomeen Roger Federer. Naderhand maakte Berdych zijn excuses aan zijn opponent. Hij ver sloeg Baghdatis, zijn vriend, na- menlijk op diens 22e verjaardag. In Birmimgham ging de zege naar Jelena Jankovic. De Servische ver sloeg op het gras Maria Sjarapova uit Rusland. Ze deed dat tegen de favoriete in drie sets, 4-6 6-3 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31