Sport Moreau nog niet te oud om te winnen Robin Haase overleeft eerste ronde Rosmalen Bijzonder afscheid Niels Westmaas bij PKC Amateurs Argon grijpen landstitel Zware afstraffing handballers Oranje Marianne Vos tweede in Spaanse rittenkoers Belgen blijven zonder zege in Rotterdam Toernooizege voor Mooren/Kadijk Erik Zabel sprint naar derde overwinning in korte tijd Fransman (36) wint voor tweede keer Dauphiné Liberé. Korfballer sluit tijd in Papendrecht af met twee veldfinales. 30 Maandag 18 juni 2007 PZC MIJDRECHT - In een sensationele wedstrijd heeft voetbalclub Argon uit Mijdrecht zaterdag de Neder landse amateurtitel veroverd. Voor eigen publiek won de ploeg van de scheidende trainer Jan Zoutman in de verlenging van IJsselmeervo- gels: 4-3- Invaller Tayfur Kahraman maakte in de extra speeltijd uit een vrije trap het beslissende doelpunt. Het eerste duel tussen de zaterdag- en zondagkampioen eindigde op het veld van IJsselmeervogels in Spa kenburg in ï-i. Voor zondagclub Argon was het de eerste algehele amateurtitel in de historie. Twee jaar geleden moest de ploeg uit Mijdrecht in de finale ASWH nog voorrang verlenen. KIELCE - Het Nederlands mannen- handbalteam heeft zich niet ge plaatst voor het Europees kam pioenschap in 2008 in Noorwe gen. De selectie van bondscoach Pim Rietbroek leed in de tweede kwalificatiewedstrijd opnieuw een dikke nederlaag tegen Polen. De zilveren ploeg van het WK 2007 won zaterdag in Kielce met 41-27 van Oranje. Vorige week verloor Oranje in Eindhoven al met 31-20 van de veel sterkere Poolse ploeg. IURRETA - Wielrenster Marianne Vos is tweede geworden in de Spaanse rittenkoers Emakumeen Bira. Ze kwam in het eindklasse ment 25 seconden te kort voor de eindzege, die ging naar de Zweed se Susanne Ljungskog. Gema Pascual uit Spanje zegevier de in de vijfde en laatste etappe op zondag. De Nederlandse Sharon van Essen kwam als tweede over de meet in de 88 kilometer lange bergetappe. Vos finishte 8 secon den na de winnares binnenkwam. ROTTERDAM - De Nederlandse mannenvolleybalploeg heeft giste ren ook het tweede thuisduel te gen België in groep A van de Euro pean League met 3-0 gewonnen. De ploeg van Peter Blangé maakte het duel af met 26-24, 25-21 en 25-18. Een dag eerder had het team de Belgen ook met 3-0 aan de kant gezet. Door de zege houden de vol leyballers kans op de eerste plaats in groep A. De winnaar plaatst zich voor de finale van de Europe an League. HAMBURG - Beachvolleybalsters Re- bekka de Kogel-Kadijk en Merel Mooren hebben de German Mas ters op hun naam geschreven. In een de finale versloeg het koppel de Duitse titelverdedigster Stepha nie Pohl en Okka Rau in drie sets. Het was hun eerste grote toernooi zege. Ze hadden dit seizoen nog niet echt indruk gemaakt. „We stonden hier echter goed te spe len", aldus Kadijk. Met de zege heeft het duo zich vrijwel zeker ge plaatst voor het EK. door Jeroen Mascini ROSMALEN - Marcel Hunze, direc teur van het tennistoernooi in Ros malen, is vooralsnog een gelukkig man. Titelverdediger Mario Ancic zit dan wel ziek thuis en de als eer ste geplaatste Novak Djokovic meldde zich laat af met een elle boogkwetsuur, maar ten minste tot en met woensdag doen er Ne derlandse tennissers mee op het Brabantse gras. Op de openingsdag ging de meeste aandacht naar Robin Haase. De Ha genaar, met zijn 131e plek op de wereldranglijst de beste Nederlan der, plaatste zich ten koste van de Fransman Florent Serra (75e) voor de tweede ronde: 5-7 6-4 6-4. Verder waren er gisteren vooral veel kwalificatiewedstrijden op de Autotron. Daarin haalden twee landgenoten het hoofdtoernooi: Peter Wessels en Michel Koning. Daarmee is Rosmalen de komen de dagen verzekerd van een oranje kleurtje, aangezien Raemon Slui ter, Thiemo de Bakker en Michaël- la Krajicek hun eerste ronde nog spelen. door onze sportredactie LUZERN - Erik Zabel heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De ge routineerde Duitser uit het Mil- ram-team was aan het einde van de tocht van Olten naar Luzern de sterkste in de sprint van het pelo ton. De Italiaan Daniele Bennati eindigde als tweede. De Zwitser Fa bian Cancellara verdedigde met de derde plaats succesvol zijn zaterdag veroverde leiderstrui. Zabel genoot weer van het succes. De 36-jarige Duitser, eerder win naar van twee ritten in de Ronde van Beieren, bekende onlangs zeer geëmotioneerd dat hij in het verle den bij T-Mobile aan de epo heeft gezeten. De zesvoudig winnaar van de groene puntentrui in de Tour de France kreeg weliswaar van zijn team Milram de gelegenheid ver der te fietsen, maar moet nog af wachten of hij dit jaar van de Duit se bond mee mag naar de strijd om de wereldtitel in Stuttgart. Zabel was in de natte straten van Luzern maar net iets rapper van Bennati. Het peloton was uiteenge slagen in de slotkilometer, omdat diverse renners een vluchtheuvel niet konden ontwijken en tegen het asfalt kwakten. door onze sportredactie ANNECY - Christophe Moreau heeft de Franse etappekoers Dau phiné Libéré op zijn naam geschre ven. De 36-jarige Fransman uit de ploeg AG2R verdedigde in de ze vende en laatste etappe naar Anne- cy zijn leidende positie met suc ces. Moreau, die zaterdag de lei ding in het algemeen klassement had veroverd, won de Dauphiné Libéré ook al eens in 2001. De slotrit leverde een zege op voor de Kazak Aleksander Vinokoerov uit de Astana-ploeg. Het was zijn tweede dagsucces in de ronde. Vi nokoerov arriveerde in zijn eentje in Annecy. Op een kleine veertig tellen bereikte de eerste achtervol- gersgroep de streep. In die groep zat ook Moreau, die als zevende fi nishte. De Spanjaard Oscar Perrei- ro eindigde als tweede. Ook Ra- bo-Rus Denis Mentsjov handhaaf de zich voorin. Hij reed naar de vierde plaats, ook zijn klassering in het eindklassement. Moreau had gisteren weinig te duchten van zijn echte concurren ten. Alleen de Australiër Cadel Evans deed in de slotfase nog een poging het kleine gat met de klas sementsleider te dichten. Hij moest veertien seconden goedma ken op de geroutineerde Frans man en op 20 kilometer van de streep lag in de col de Fordaz (eer- Vredig familietafereel van de familie Moreau. In het midden de winnaar van de Dauphiné Liberé met zijn dochter tje Margot en zijn vrouw Emilie. foto Bob Edme/AP ste categorie) nog een goede moge lijkheid om de leider aan te pak ken. Evans kwam echter niet weg. Dat lukte wel Levi Leipheimer, maar de Amerikaanse eindwin naar van vorig jaar gleed op het natte wegdek onderuit. Vinokoerov profiteerde ervan. Een dag eerder had zijn teamgenoot Maxim Iglinsky de zware Alpenrit van Gap naar Valloire gewonnen. Moreau finishte in de moeilijke rit als achtste en loste de Kazak Andrej Kasjetsjkin af als leider. De Fransman wilde niets weten van zijn hoge leeftijd. „Wielren nen zit net zo goed in het hoofd als de benen", zei de 36-jarige rou tinier, die twee etappes won en vooral indruk maakte op de dag dat het peloton de vreselijke Mont-Ventoux op moest. „Iedereen is aan het einde van zijn krachten. Ik voel de inspanningen in mijn benen, maar onze tactiek is geslaagd", zei de Franse hoop De Fransman Christophe Moreau slaat zijn slag in voorlaatste etap pe van Dauphiné Libéré en schrijft de ronde voor de tweede keer op zijn naam. voor de Tour de France zaterdag. Een dag later op de laatste col - de Forclaz - zat de leider alleen. „Het was moeilijk. Iedereen wilde wegrijden. Gelukkig heb ik rede lijk wat ervaring. Ik ben nooit in paniek geraakt." Stef Clement, die een week lang sterk reed, viel zater dag weg uit de toptien. De Neder lander kwam binnen op meer dan een half uur van de winnaar. Pieter Weening was de beste Ne derlander. In het eindklassement was de Rabocoureur dertigste, op een kleine 20 minuten van Mor- door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Misschien was Niels Westmaas wel een topkorfballer geworden. Maar niemand zal het ooit te weten komen. De 21-jarige inwoner van 's-Heer Hendrikskin deren speelde zaterdagavond na melijk zijn laatste wedstrijd in dienst van PKC. Hij keert na de zo mer terug bij Tjoba, de club die hij drie jaar geleden verliet. „Er zit voor mij misschien nog meer in als korfballer, maar ik heb een andere keus gemaakt", zei de Bevelander na afloop van de verlo ren finale om de nationale titel. „Mijn werk gaat vanaf nu voor. Ik krijg een baan als docent lichame lijke opvoeding in Tholen en wil mij daar honderd procent voor in zetten. En dat lukt niet als ik twee avonden in de week helemaal naar Papendrecht moet." Westmaas kreeg wel een mooi af scheid bij club. Vrijdagavond werd hij met zijn eigen team, PKC 2, in Almere Nederlands kampioen bij de reserveploegen. Nog geen 22 uur later stond hij in Rotterdam met PKC 1 klaar voor de landelijke veldfinale. Hij verving de geschor ste Leon Simons en speelde de he le wedstrijd. Dat er verloren werd - DOS'46 uit Nijeveen was met 17-13 te sterk - deed hem ogen schijnlijk niet al te veel. „Het is toch mooi dat ik met deze twee wedstrijden mijn tijd bij PKC kan afsluiten?" De speler van Jong Oranje wist vorige week zaterdag al dat er een grote kans was dat hij de veldfinale zou mogen spelen. In de kruisfinale tegen Dalto liep Simons namelijk tegen een rode kaart aan. „Ik moest er toen voor hem in", zei Westmaas. „Dat gaf al aan dat ik eerste keus was. En in de week erna zei de trainer dat ik inderdaad tegen DOS'46 zou spe len." Het vertrouwen van Steven Mijns- bergen werd door Niels Westmaas niet beschaamd. Hij speelde volop in dienst van zijn drie vakgenoten, stond zijn mannetje in de korfzo- Het afscheid van Niels Westmaas bij PKC was apart: binnen 24 uur speelde hij om twee nationale ti tels. Met het tweede pakte hij de titel, met het eerste niet. ne - tegen de ervarener André Kui pers en Haralt Lucas - en benutte drie strafworpen. „Ik denk dat ik het niet verkeerd gedaan heb", keek hij terug. PKC begon het duel nog zo voort varend. Zonder de smaakmakers Leon Simons en Wim Scholtme- ijer (blessure) liep de ploeg uit naar 7-3. Daarna kreeg de Drentse opponent de smaak te pakken: de landskampioen in de zaal nam het initiatief geheel over en kwam net voor rust op 8-9. In de tweede helft klampte PKC nog wel even aan, maar DOS'46 voerde de bo ventoon en bouwde in de slotfase nog een ruime marge op. Na de zaaltitel van april heeft DOS'46 nu ook de veldtitel. In 1982 pakte de Drentse club even eens de 'dubbel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30