Sport allerlaatste Profronde dichte deur een bezienswaardigheid Afwachtings wedstrijd voortijdig beëindigd Van Bon weer zwaar ten val in Profronde Van Dijk kan reclame goed gebruiken Slechts 54 renners halen de finish Drie keer Kenny en één keer Benny PZC Maandag 18 juni 2007 27 Denis Flahaut wint de sprint voor Stefan van Dijk (links) en Paul van Schalen, die vijfde werd. foto Peter Nicolai of een handtekening uitdelen. Over zijn kansen in' de Delta Profronde is Petacchi gematigd po sitief „Slechter dan woensdag kan het haast niet", zegt hij in een reac tie op de vraag over zijn matige op treden in Veenendaal-Veenendaal. Hij klaagde toen vooral over ver moeidheid. „Het gaat al een stuk beter. Maar de garantie dat je dan vandaag vooraan meedoet, heb je natuurlijk nooit." Ondanks zijn vermoeidheid zag Pe tacchi kans om tussendoor even heen en weer naar Italië te vlie gen. De nauwelijks buiten de deur sprekende renner wilde niet kwijt of dat te maken had met vermeen de dopingperikelen, een onder werp waarover hij er verder het zwijgen toe doet. Petacchi's Nederlandse ploegge noot Niki Terpstra, oud-winnaar van het OZ Wielerweekend, neemt daarentegen geen blad voor de mond. Een broodjeaapverhaal, zo typeert hij de geruchten rond het. gebruik van het verboden sal- butamol, een middel tegen astma. „Alessandro heeft een medisch at- 'Slechter dan woensdag kan het haast niet' test. Dus waar het gaat het nu ei genlijk over", aldus Terpstra die de grote hoeveelheid aandacht voor zijn kopman normaal gezien wel prettig vindt. „Alles trekt naar hem toe. Dat maakt het voor ons een stuk rusti ger. En ik kan niet zeggen dat ik dit onprettig vind", verklaart hij. Terpstra roemt de samenwerking met de andere coureurs in zijn ploeg, onder wie ook Petacchi. Want diens grote overwinningen stralen ook af op de rest van het team. „Het gaat er allerminst koel of afstandelijk aan toe. We gaan goed met elkaar om. En dat moet ook wel, want anders boek je niet van zulke mooie resultaten." Terpstra (23) kijkt met gemengde gevoelens terug op zijn debuutjaar. „Echt slecht is het niet, maar in de Protour wordt wel verschrikkelijk hard gereden. Tot nu toe verloopt het met pieken en dalen. Het is zaak om die mindere momenten tot een minimum te beperken." Milram komt in de Delta Profron de voor de overwinning. Maar het team ziet de koers ook als nuttige voorbereiding op de Tour de Fran ce. Petacchi wil bovendien vlam men op het Italiaans kampioen schap. Terpstra mag zaterdag voor zijn eigen kansen gaan als mocht blijken dat Petacchi geen rol van betekenis kan spelen. In het begin van de koers ziet het daar ook naar uit. Maar op enkele kilometers van het einde lijkt er een verrassing in de maak als de Italiaan tot grote vreugde van koersvoorzitter David Luteijn uit het peloton weg springt. Die vlucht houdt geen stand. Petacchi eindigt op een half minuutje van winnaar Flahaut. Net als woensdag speelt hij geen eerste viool. Afgaan door een zij deur doet Petacchi niet, maar toch knijpt hij er stilletjes tussenuit. En de fans? Die zien om in bewonde ring en verering. GOES - Regen, bliksem en donder slagen. Niet alleen de deelnemers aan de Profronde werden er zater dag mee geconfronteerd. Ook de afwachtingswedstrijden aan de Beatrixlaan in Goes kregen er mee te maken. Zo erg zelfs dat de jury moest be sluiten om de wedstrijd bij de ama teurs A vroegtijdig stop te zetten. Op het moment van staken waren er nog zeven ronden te rijden. Juryvoorzitter Leo Bakker: „De re gen kwam met bakken uit de he mel en daarna kwam er ook nog eens hevig onweer bij. Bovendien bestond het parkoers voor een groot deel uit klinkertjes waardoor het ook nog eens erg glad werd. Voor de renners was het te gevaar lijk." De amateurs B en 40 waren voor het noodweer binnen. John Akker mans uit Rilland was de rapste bij de B's en Matti de Baat uit Nieuw-Vossemeer bij de 40+. GOES - Voor Leon van Bon lijkt er een vloek te rusten op de Delta Profronde. De Raborenner stond vele malen aan de start, won de koers in het jaar 2000, maar maak te daarna alleen maar ellende mee. Zaterdag kwam Van Bon, net als in 2001, hard ten val. In de plaatse lijke ronden in Goes gleed een wiel weg op het gladde asfalt. Er werd gevreesd voor een sleutel beenbreuk, maar een arts consta teerde uiteindelijk een gekneusde arm. GOES - De publiciteit die Stefan van Dijk zaterdag in de Profronde en de woensdag ervoor in Veenen daal-Veenendaal kreeg, kan hij goed gebruiken. Zijn sponsor Wiesenhof stopt er aan het eind van het seizoen mee. De twee tweede plaatsen van Van Dijk zijn mooie reclame. Kippen- slachter Wiesenhof is alle negatie ve publiciteit naar aanleiding van dopinggebruik helemaal beu. GOES - De 47e Delta Profronde mocht zaterdag 153 renners begroe ten. Uiteindelijk haalden slechts 54 deelnemers de finish in Goes. Dat had alles te maken met de zware omstandigheden. Velen hiel den het na ruim 100 kilometer ge zien, toen het ging hagelen en rege nen. Bij de eerste doorkomst in Goes besloot de jury een derde groep, die op grote achterstand reed, uit de wedstrijd te halen. GOES - Walter Planckaert, ploeglei der van de Belgische formatie Cho colade Jacques, had het zaterdag moeilijk zijn renners uit elkaar te houden. In zijn ploeg reden onder anderen Kenny Liesabeth, Kenny de Ketele, Kenny Dehaes en Ben ny de Schrooder. De problemen met de vier losten zich al snel op. Geen van hen haalde de finish. Ni- ko Eeckhout was de beste van de ploeg met de dertiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27