Petacchi is ook met Op safari met Arvesen BoiflSlflMïl lil David Luteijn is een tevreden voorzitter Zeeuwse renners in achterhoede Organisatie roemt het optreden van vedette Alessandro Petacchi. Fransman Denis Flahaut wint vorstelijke sprint in de Beatrixlaan. Dopinggeruchten deren wielerfans nauwelijks. 26 I Maandag 18 juni 2007 PZC Van km tot km 0 km: 153 renners beginnen op de Markt in Middelburg aan de 47e Delta Profronde. 17 km: Peloton valt in vijf groe pen uiteen. 22 km: Martin Vestby moet op geven na valpartij. 24 km: Kopgroep van 29 man, met o.a. Niko Eeckhout, Tom Steels, Koos Moerenhout, Aart Vierhouten, Denis Flahaut en Graeme Brown. Voorsprong 40 seconden. 50 km: De voorsprong loopt bij de Stormvloedkering op tot 1.20 63 km: Kopgroep uitgedund tot 26 man. Voorsprong 1.45 minuten. 88 km: Voorsprong op eerste peloton loopt terug tot 1.20. Petacchi zit in eerste peloton. Tweede peloton volgt op 2.10. 89 km: Noodweer op de Zee- landbrug. 116 km: Zwaar onweer boven Kortgene. Jury beraadt zich en beslist dat de koers moet door gaan. Stoppen is gevaarlijker dan doorrijden, is het oordeel. 142 km: Weylandt wint pre miesprint bij eerste doorkomst in Goes. De derde groep wordt uit de koers genomen. 150 km: Klostergaard en Eeck hout onstnappen. Het duo wordt bij Wemeldinge terugge pakt. 156 km: De groep Petacchi komt bij de koplopers. 172 km: Sebastien Rosseler ontsnapt en heeft bij tweede doorkomst een kleine voor sprong. 175 km: Voorsprong Rosseler bedraagt 30 seconden. Leon van Bon komt ten val. Er wordt voor een sleutelbeenbreuk ge vreesd. Later blijken zijn ver wondingen mee te vallen. 185 km: Nog 13 kilometer te rijden. Rosseler leidt nog steeds. Voorsprong wel terug gelopen tot 20 seconden. Pe tacchi zit in voorste gelederen van achtervolgende groep. 189 km: Hergroepering op de Kattendijkse dijk. Rick Flens dicht het gat. 196 km: Petacchi achterhaalt Goesinnen. Niki Terpstra (Mil- ram) verdedigt de vlucht van zijn kopman. 197 km: Achtervolgende groep komt terug. 199 km: Denis Flahaut wint in de Beatrixlaan verrassend de massasprint. De gem. snelheid bedraagt 47,56 km per uur. GOES - De Zeeuwse renners kon den zaterdag geen vooraanstaande rol spelen tijdens de 47e Delta Profronde. Johnny Hoogerland (Van Vliet EBH Advocaten) en Tim Dees (Team Löwik) maakten deel uit van een tweede peloton. Die groep bevond zich op den duur op een dermate grote af stand, dat de wielrenners in Goes bij de eerste doorkomst (na 142 km) mochten afstappen. „Ik heb nog even in het eerste pe lotonnetje gezeten", vertelde Hoo gerland naderhand, „maar daar kwam ik op de kant te zitten en werd ik eraf gereden. Ik was niet super, al reed ik ook weer niet slecht. Het was een harde koers. Moet je eens kijken hoe weinig er uiteindelijk finishen." door Jan Dagevos GOES - Gewapend met de Noorse vlag trokken ze zaterdag door het Zeeuwse land. Carola ten Kamp en Ben Widdershoven uit Eindho ven probeerden op verschillende plekken in de provincie een glimp op te vangen van hun idool en vriend: Kurt Asle Arvesen. „We hebben hem jaren geleden op vakantie in Kenia ontmoet", vertelde Carola ten Kamp zaterdag bij de passage in Biggekerke. „Hij maakte een safari en wij ook. We hebben een week met hem opge- door Jan Dagevos GOES - Het was een half uur na af loop van de 47e Delta Profronde en David Luteijn haalde opgelucht adem. Zijn eerste missie als voor zitter van het wielercomité was volbracht. Met succes. „Het was een mooie koers", stelde Luteijn te vreden vast. Dat had te maken met de extreme weersomstandigheden (regen, ha gel en soms vervaarlijke bliksem schichten) en de renners, die de wedstrijd over bijna 200 kilometer vanaf het begin hard maakten. In de eerste uren werd een gemiddel de van 45 kilometer aan gehou den. „We hopen altijd op wind", zei Lu teijn. „Nou, wind was er en dat maakt de koers spannend. Alleen het onweer en de plensbuien had den achterwege mogen blijven. We hadden bij de aankomst een af- wachtingsprogramma, maar dat hebben we drie ronden voor het einde moeten stilleggen vanwege het noodweer. Dat had ons ook met de profkoers kunnen overko men, maar gelukkig is dat niet ge beurd." Luteijn was in zijn nopjes met het deelnemersveld en roemde na af loop de Italiaan Alessandro Petac chi. „Hij was natuurlijk een enor me trekpleister en heeft zich óók nog laten zien. Hij is niet afge stapt. Nee, hij bemoeide zich zelfs op vijf kilometer van het einde trokken. We zijn contact blijven houden en volgen hem nu overal. Het is een goed excuus om elk weekend op pad te gaan. Dit is voor ons een thuiswedstrijd. Kun nen we lekker even bijpraten." Ar vesen, die in de zomer aan het Gar- dameer woont en in de winter in zijn geboorteland Noorwegen ver blijft, geniet grote populariteit. Bij het laatste WK stonden ruim 200 supporters hem bij. „Hij is vriende lijk en erg toegankelijk", zegt Carla ten Kamp. „Hij zal nooit naast zijn schoenen lopen." nog met de winst. Dat zegt toch iets. In Veenendaal-Veenendaal (in die klassieker reed de Italiaan anoniem mee) hebben de mensen hem nooit gezien." Uiteindelijk werd de Italiaan bijge haald en won de Fransman Denis Flahaut verrassend de massas print. „Die heeft het in zich om een grote sprinter te worden", vond Luteijn. De sprint van de grote groep ver liep vlekkeloos in de Beatrixlaan. Het was wel wat dringen, maar on gelukken bleven uit. Vooraf was er nog wat over de nieuwe aankomst te doen. Te smal en te gevaarlijk, oordeelden de kenners. „Het grote voordeel is wel dat het dicht bij de stad is", zei Luteijn. „De entourage is daardoor goed. Er was veel pu bliek, al was het wel wat inschik ken. Het was misschien wat krap. Daarom houd ik er een beetje ge mengde gevoelens aan over, al heb ik de renners er niet over gehoord. Ik ben ook wel eens in de Tour ge weest en als je soms ziet wat ze daar voorgeschoteld krijgen. Het zijn profs en meestal gaan ze daar goed mee om." Volgend jaar verandert het karak ter van de wedstrijd. Het OZ Wie lerweekend en de Delta Profronde bundelen de krachten. Er wordt dan een driedaagse wedstrijd verre den, waarbij Goes overigens ook weer finishplaats is. Er werd zater dag al geopperd om dan op de snel weg voor de Zeelandhallen te fi nishen. „Dan zit je een eind van de stad weg", stelde Luteijn. „Ach, laten we het eerst maar eens goed evalueren." door Koen de Vries GOES - Toeschouwers keken vorige week tijdens het OZ Wielerweek end meewarig naar supporters met de tekst Denis Flahaut LA BOMBE op hun jas. Wat waren dat voor dorpsgekken? Inmiddels weten ze beter. Denis Flahaut is niet zo maar een wielrennertje. De Fransman schreef de derde etappe van het Wielerweekend op zijn naam en zaterdag sprintte het kleine man netje diverse wereldtoppers naar huis in de Delta Profronde. Dank zij twee zeges in Zeeland is Denis Flahaut plotseling een gewaar deerd lid van het sprintersgilde. De sprintzege in de Beatrixlaan zorgde voor een enorme ontlading in de Flahaut-gelederen. Zijn moe der omarmde haar zoon meteen na de finish met tranen op de wan gen, zijn vader en diens wieler vrienden vielen elkaar juichend om de nek. Het Goese publiek kon aan hun jassen duidelijk zien van wie ze aanhanger waren: Denis Fla haut LA BOMBE. De enige die de feestelijkheden van een afstandje volgde was Fla- hauts vriendin, maar die kent de renner dan ook nog niet zo lang. De 28-jarige Denis Flahaut woont nog gewoon bij paps en mams in het Noord-Franse Propvy, vlakbij het hobbeligste stukje wielerweg ter wereld, de kasseistrook in het Bos van Wallers. In Goes loste de 1 meter en 59 cen timeters korte sprinter eindelijk de belofte van vele wielerjaren in. In zijn jeugd won hij 42 wedstrijden en tijdens zijn amateurtijd liefst 300. Toen hij daarna met de grote re jongens mee mocht doen, viel zijn zegereeks stil. Bij de teams van Aubervilliers en Panorlmmo had men weinig vertrouwen in de kwaliteiten van Flahaut. Het sprin- tertje verdiende er weinig en klus te als mecanicien noodgedwongen wat bij, bij het Franse sportwaren- huis Decathlon. „Die Franse ploegen waren waar deloos", memoreerde Flahauts jui chende vader. „Niemand gunde el kaar iets. Het was allemaal jaloe zie. Pas toen hij vorig jaar naar door René van Stee MIDDELBURG - Op de deelnemers lijst van de Delta Profronde ston den zaterdag toch echt 153 wielren ners. Maar de argeloze voorbijgan ger die 's ochtends de start van de koers op de Markt in Middelburg aanschouwde, had misschien het idee dat er slechts één coureur meereed. Want veruit de meeste aandacht van het publiek ging uit naar rassprinter Alessandro Petac chi, dit jaar goed voor vijf ritzeges in de Giro en met een dikgevulde envelop naar Zeeland gelokt. Dat de Italiaan van Milram de we ken na de belangrijkste wielerron de in zijn eigen land niet echt in Flanders overstapte ging het beter en nu bij Jartazi laat hij echt zien wat hij kan. Nu zijn verschillende topteams geïnteresseerd. Agritu- bel, Ag2R en Landbouwkrediet/- Colnago hebben al gebeld." De zege van Flahaut op het nieu we aankomstcircuit in Goes was niet gestolen. De Jartazi-renner was een van de 29 die al na 15 kilo meters het hazenpad kozen en al leen door een groep van dertig na 150 kilometer koers werd bijge haald. De Fransman doorstond het nood weer op Noord-Beveland, waar de weergoden minutenlang knoepers van hagelstenen op de renners af vuurden terwijl de bliksem links en rechts van hen in de grond sloeg. In de slotfase probeerde tot ieders verbazing 's werelds beste sprinter Alessandro Petacchi de sprint te ontlopen. De Italiaan achterhaalde de eenzame vluchter Floris Goesin nen maar werd twee kilometer voor het eind door het op hol ge slagen pelotonnetje teruggepakt. In de eindsprint leek Stefan van Dijk, renner van de Duitse forma tie Wiesenhofi te gaan winnen, maar uit zijn rug schoot LA BOM BE hem voorbij. „Ik kende hem wel", gaf Van Dijk, woensdag ook al tweede in Vee nendaal-Veenendaal, aan. „Hij heeft geloof ik ook een koers in Duitsland gewonnen. Maar dat was geen reden speciaal op hem te letten. Er waren volgens mij snelle re spurters in het peloton." Het duurde heel lang voordat ie mand aanzette voor de laatste jump. Van Dijk: „Ik ben toen maar gegaan. Die Flahaut is enorm snel op de laatste meters. Hij profiteer de dat de eindsprint zo laat op gang kwam." Het meest ingenomen was de ruimschoots van tatoo's en pier cings voorziene Flahaut met het feit dat hij topsprinters als Graeme Brown (vierde), Stefan van Dijk (tweede), Steffen Radochla (zes de), Wouter Weijlandt (zevende), de Australiër Matthew Goss (der de) en - vooral - Alessandro Petac chi verslagen had. Dat laatste was echter iets te veel eer. De Italiaan reed na zijn misluk te vlucht op zijn dooie gemakje als 46e, op 29 seconden van de win naar, over de eindstreep. goeden doen is, maakt veel wieier- liefhebbers weinig uit. Net zoals ze nauwelijks onder de indruk zijn van het 'niet negatieve plasje' dat hij tijdens de Giro zou hebben af geleverd. Zij willen hun held voor al graag van dichtbij zien, of liefst zelfs even aanraken. De deur van de camper van Mil ram blijft deze zaterdagmorgen heel lang dicht. Rondom is het een drukte van belang. Hoewel Pe tacchi zich hier het liefst aan ont trekt, toont hij zich toch de be roerdste niet. Een aai over de bol van zijn grote fan en wielertalent- je Jerzey Timmermans (9) uit Go- rinchem, vorig jaar derde van Ne derland in zijn leeftijdscategorie en gehuld in het Milram-shirt, kan er natuurlijk altijd van af Net zo als eventjes poseren voor een foto Alessandro Petacchi (42) en Leon van Bon (57) in actie in het peloton tij dens de Delta Profronde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 26