Real pakt zonder spits titel I25 Ruud van Nistelrooij valt in 33e minuut uit met een zweepslag. 39 Oranje treft Engeland in halve finale EK -21 Frédéric Caudron wint wereldbeker Corfu Twee Zeeuwen naar WK turnen Softbalsters zorgen voor een verrassing Henk Vos blijft nog een jaar actief bij RBC David Beckham viert feest met zijn ploeggenoten. foto Jasper juinen/AP door Henri van der Steen DEN HAAG - Het rijke Real Madrid is arm aan spitsen. De grootste club ter wereld leek gisteravond eens te meer al te afhankelijk van een jongen uit GefFen, de 30-jarige Ruud van Nistelrooij. De topscorer viel uit in de kampioenswedstrijd, Real leek gezien. FC Barcelona lachte, maar werd toch verrast. Na rust boog Real Ma drid tegen Mallorca binnen een kwartier een 0-1-achterstand om in een 3-1-voorsprong, goed voor het kampioenschap. Het venijn van de avond leek hem dit keer te zitten in de minuten rond het eerste half uur. Het zal misschien altijd een raadsel blij ven waarom Ruud van Nistelrooij - bij een pijnlijke 0-1-achterstand - plots werd getroffen door wat een zweepslag leek. Van Nistelrooij was de grote man van de laatste weken in Spanje: scorend als een machine (tien goals in de laatste zeven wedstrij den), barstend van vertrouwen en eerzucht. En toen was het ineens over. De tragedie leek zich trouwens al na minder dan een minuut voet ballen af te tekenen, toen Casillas hulp kreeg van de paal. Na een kwartier stond de malheur ge woon op het bord: 0-1, door een goal van Varela. Vervolgens ging het snel. Barcelo na liep tegen het al gedegradeerde Gimnastic soepel naar een grote voorsprong (het werd 5-1), zodat niemand nog rekening hoefde te houden met die wedstrijd en al he lemaal niet met het duel van Sevil- la, de derde ploeg die nog kam pioen kon worden. De enige kwestie die restte was de vraag of Real erin zou slagen de 0-1 om te draaien, zonder Van Nis telrooij, voor wie de hangende rechtsbuiten Higuain in het veld was gekomen. Afgezien van de altijd interessante winstpremie, die contractueel van clubwege zou worden verstrekt, Real Madrid pakt de 30e landsti tel in Spanje. Dat gebeurt na een moeizame laatste competitiewed strijd tegen Mallorca. Real buigt een 1-O-achterstand om: 3-1. kon elke speler van Mallorca naar verluidt 120.000 euro in het voor uitzicht zien bij een gelijkspel of overwinning, beschikbaar gesteld door rijke fans van Barcelona ver moedelijk. Met nog drie kwartier te gaan voet balde Real Madrid met groeiende wanhoop tegen zichzelf Coach Fa- bio Capello had vooraf verklaard niet in wonderen te geloven („Ik geloof alleen in God"), en hief in de negende minuut dus de han den ten hemel, toen Varela ver zuimde de 0-2 te maken. Twintig minuten voor tijd was er dan het eerste wondertje: 1-1, door invaller Reyes. Tien minuten voor tijd scoorde Diarra uit een corner. En even later maakte Reyes de 3-1. Ruud van Nistelrooij juichte alsof hij 'm zelf had gemaakt. Koelbloedige Hamilton wint in Indianapolis Tip? sport@pzc.nl HEERENVEEN - Jong Oranje speelt op het EK voetbal de halve finale tegen Engeland. Die ploeg eindig de gisteren na een 2-o-overwin- ning tegen Servië als tweede in groep B. De halve finale wordt woensdag in Heerenveen (18.15 uur) gespeeld. Jong België plaatste zich voor de Olympische Spelen door met 2-2 gelijk te spelen tegen Jong Oranje. De Rode Duivels ontmoeten in de halve eindstrijd Servië. Portugal kan via een beslissingsduel met Ita lië nog naar de Spelen. pagina 36/37: iedereen is blij CORFU - De Belgische biljarter Fré déric Caudron heeft het wereldbe kertoernooi driebanden op het Griekse eiland Corfu gewonnen. Hij versloeg gisteren in de finale de Turk Semih Sayginer met 3-1 (15-10 15-10 6-15 15-2). Caudrons moyenne was 1,888. Sayginer was zaterdag verantwoor delijk voor de uitschakeling van Dick Jaspers in de kwartfinales. Jean Paul de Bruijn uit Hulst werd vrijdag al uitgeschakeld. NIJMEGEN - In de selectie voor het WK turnen, dat begin september in Stuttgart is, zitten twee Zeeuw en: Anthony van Assche (Sas van Gent) en Carlo van Minde (Goes). De achttienjarige Zeeuws-Vlaming was er in 2005 en 2006 ook bij, Van Minde (19) debuteert op een WK. Van Assche werd zaterdag derde op het NK meerkamp, Van Minde vijfde. Pagina 31: er valt een last van Van Mindes schouders RONCHI - De Nederlandse softbal- vrouwen hebben zich zaterdag ge plaatst voor de Olympische Spelen van 2008. Oranje versloeg in de fi nale van het olympisch kwalifica tietoernooi aartsrivaal Italië met 3-2. De kwalificatie van Nederland is een verrassing, aangezien Italië al jarenlang heerst in Europa. De Ita liaanse vrouwen veroverden begin juni voor de achtste keer op rij de Europese titel. ROOSENDAAL - Henk Vos (39) is ook komend seizoen bij RBC Roosendaal nog actief in het be taalde voetbal. De geroutineerde aanvaller heeft ingestemd met een extra jaar op amateurbasis in de Jupiler League. Trainer Rob Meppelink kan de eer ste zes wedstrijden echter nog niet beschikken over Vos. De aanvaller zit een schorsing uit voor het be dreigen van de scheidsrechter in de wedstrijd tegen Excelsior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25