Zeeland Vlootplan loodsdiensten in duigen Zonnebootrace mag niet mopperen 1 KNIP JEZELF NIET IN DE UINGERS Weer wachtlijst jeugdzorg door groei aantal zorgvragers In monding van Westerschelde blijven twee loodsposten. Informatie van gedeputeerde klopte wel. F ii LICENSED TO CLIP PZC Maandag 18 juni 2007 I 19 door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Samenvoeging van de twee posten voor de beloodsing van zeeschepen in de Westerschel- de-monding gaat niet door. Het Vlaams en Nederlands loodswe zen blijven elk een loodspost be dienen. „We dachten een visie te hebben", zeggen Guido van Rooij en Joost Waasdorp van het Nederlands Loodswezen in Vlissingen, „maar het is een droom gebleken." Teleur gesteld zijn ze niet eens. Ze heb ben meer iets van: 'Zo gaan die dingen nu eenmaal'. Het idee, afgekeken van de El- be-monding bij Hamburg, was zo logisch als wat. Het Vlaams en Ne derlands loodswezen moeten hun vloot vernieuwen. Dat was hét mo ment om - ondanks de histori sche, politieke en culturele ver schillen - samen op te trekken en de twee loodsposten in de Wester- schelde-monding tot één terug te brengen. Het plan was te gaan wer ken met één centraal gelegen moe derschip. Kleinere vaartuigen zou den loodsen vandaar naar de zee schepen brengen en van boord ha len. Op jaarbasis zou dit miljoe nen euro's besparen. Het mag niet zo zijn. De Vlaamse overheid - waaronder de Vlaamse loods- dienst valt - heeft besloten de ei gen loodspost voor Oostende te handhaven. Vakorganisaties van loodsen en ondersteunend perso neel vreesden verlies van werkgele genheid en te lange vaartijden in het nieuwe concept. De vloot wordt wel vernieuwd. Vlaanderen schaft een moeder schip aan en drie kleinere vaartui gen; allemaal swaths, schepen met twee rompen, zoals de veersche pen Vlissingen-Breskens. Die zijn bij hoge golfslag nog stabiel. Dure beloodsingen met helikopters kun nen dan vervallen. Het in 1988 geprivatiseerde Neder lands Loodswezen werkt al sinds eind 2005 met een swath, de Ce- tus. Dit schip functioneert volgens Van Rooij en Waasdorp 'boven verwachting'. „We stopten anders met beloodsingen bij 2,5 meter golfslag. We kunnen nu doorgaan tot 4 a 5 meter." De Cetus had ove rigens wel motorproblemen, zoals m Vlaams en Nederlands Loodswe zen hadden plan om loodsposten in de Westerschelde-monding sa men te voegen, maar dat is een stap te ver gebleken. ook de veerboten Vlissingen-Bres kens. Er trad corrosie op in het koelwatersysteem. Van Rooij: „Ver velend, maar het is opgelost." De Cetus blijft als bemannings- en be voorradingsvaartuig. De loodskot- ter ten noorden van Westkapelle wordt echter niet vervangen door een (te) duur swathmoederschip, maar door een nieuwe kotter met slingercompensatie. Beloodsingen blijven er gebeuren met snelle jol len, 'sloepen' die vanaf de kotter opereren. Alles moet in 2010 rond zijn. Het wordt oude wijn in nieu we zakken. Van Rooij en Waas dorp: „Wat we wilden, was mis schien iets te mooi." Bij exploit van fgd.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 14 juni 2007 is ten Parkette van de rechtbank Middelburg, op verzoek van Mariene Margarite Otterman, wonende op een geheim adres, betekend aan Jacky Freddy van Hijfle, thans zonder bekende woon- verblijfplaats in en buiten Nederland, een beschikking gegeven door de rechtbank Middelburg d.d. 6 juni 2007 waarbij de rechtbank de echtscheiding heeft uitgesproken in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploit kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115) 613651 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Gedeputeerde Van Heukelom (jeugdzorg) zat er niet Hl V ei H si ir et Sf kr- Journalisten en uitgevers hebben het auteursrecht op de artikelen in kranten en tijdschriften. U mag die artikelen gebruiken voor een papieren of digitale knipselkrant, maar dan moet u er wel iets voor betalen. Via CLIP (Copyright Licentie- en Incassobureau Pro) kunt u een licentie krijgen voor het gebruik van artikelen. Op onze site kunt u ondermeer snel berekenen wat legaal knippen u kost met behulp van onze Clip Calculator. Dus graag tot ziens op www.clip.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19