Zeeland Opleidingen Cios onder één dak VET COOLE Locatie aan Bessestraat raakt vol voor de andere ROC-studierichtingen. Spierballenproef Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ Drankrijder vindt boom op zijn weg Politie ziet inbrekers bij stationsgebouw inder- fietsen WPZC Maandag 18 juni 2007 17 door Lilian Dominicus GOES - Het Cios in Goes laat bij de huidige locatie in Sportpunt Zee land een nieuw gebouw bouwen. De hele opleiding komt daarmee onder een dak te zitten. De bouw begint in januari 2008. Precies een jaar later hoopt het Cios het nieu we pand te betrekken. In de tussentijd zullen studenten en docenten na de zomer genoe gen moeten nemen met barakken als tijdelijke leslokalen. Nu pende len Cios-studenten heen-en-weer van de locatie aan de Bessestraat, voor de theorielessen en Sport punt Zeeland aan de Zwembad- weg, waar de praktijklessen wor den gegeven. De verhuizing is no dig om de andere ROC-opleidin- gen aan de Bessestraat meer ruim te te bieden. „De Bessestraat raakt vol", ver klaart projectleider nieuwbouw Peter van der Veer van het Cios. „Qua logistiek kwamen we steeds in een lastig parket te zitten." Het Cios gaat niet uitbreiden in leerlin genaantal. Er vindt nu al selectie aan de poort plaats en dat blijft zo. De nieuwbouw komt op het huidi ge parkeerterrein van Sportpunt Zeeland. Daarmee gaan overigens geen parkeerplekken verloren; het gebouw wordt op pilaren gezet. Aan de noordzijde komt een trap, dat uitkomt op een langgerekt plein met een hellend vlak. Moge lijk komen daar een basketbalveld en een voetbalkooi, waar ook jon geren van buiten de opleiding ge bruik van mogen maken. Met een loopbrug worden Sportpunt Zee land en het nieuwe gebouw met el kaar verbonden. Voorbijgangers kunnen er straks niet meer om heen: het Cios heeft een buitensportopleiding als een van de studierichtingen. In het midden van het nieuwe gebouw komt een klimtoren. Het dak wordt geschikt gemaakt voor acti viteiten als abseilen en tokkelen. De theorielokalen van de Goese sportopleiding verhuizen naar nieuwbouw bij Sportpunt Zee land, waar nu al de praktijklessen worden gegeven. Het Cios hoopt een extra hal te kunnen bijbouwen in de richting van de camping. De hal wordt zo groot als twee gymlokalen en krijgt een scheidingswand in het midden. Van der Veer: „Zo kun nen we de praktijk nabootsen, voor als onze studenten straks zelf les gaan geven." Er komt een echte dojo voor de judolessen, waar waarschijnlijk ook de judovereni ging gebruik van mag maken. De huidige turnaccommodatie krijgt vaste opstellingen voor toestellen als de brug en de balk en een val kuil voor trampolinespringen. OOST-SOUBURG - jong geleerd is oud gedaan. Terwijl volwassen mannen en vrouwen kreunen onder de last van loodzware boomstammen, melkbussen en stenen kogels oefent een mini-highlan- der alvast voor later. Zweet en bier vloeiden zaterdag weer rijkelijk tijdens de achtste Highland Games in Oost-Souburg. Dertien teams trokken hun Schotse tenue aan voor een onvervalste spierballenproef. Er kon er maar een de sterkste zijn. Dit jaar was dat het team van MacSoif. De prijs voor het mooiste tenue ging naar de vrouwen van MacNemidso. foto's Lex de Meester Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nathten.goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 AAGTEKERKE - Een 49-jarige be stuurder uit de gemeente Veere is zaterdagavond met te veel drank op tegen een boom gereden. Hij moest zijn rijbewijs meteen inleve ren. De automobilist verloor in een bocht van de Roosjesweg in Aagtekerke de macht over het stuur en vloog de berm in. Daar reed hij eerst een paar boompjes omver, voor hij zijn voertuig tegen een andere boom 'parkeerde'. Uit een blaastest bleek dat hij ruim drie keer meer had gedronken dan in het verkeer is toegestaan. MIDDELBURG - De politie heeft mo gelijk een inbraak in het stationsge bouw van Middelburg kunnen voorkomen. Laat in de nacht van zaterdag op zondag betrapten zij twee mannen die aan de deur van het gebouw stonden te rommelen. Toen de agenten het duo aanspra ken, koos een van hen het hazen pad. De 23-jarige Belg werd een paar straten verderop aangehou den. Hij wordt samen met zijn 31-jarige kompaan uit Schiedam verdacht van een poging om in te breken. www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17