Zeeland PZC 13 'Bedrijven raken in de knel' Vrouw betrapt insluiper Problemen blijven uit bij vroegere sluiting Checkpoint Dierenpartij: tegenonderzoek komt voor Hellas wellicht te laat WALCHEREN 19 19 Kunsthotel Britannia Bedrijfsleven is bang voor tekort aan bedrijventerreinen. Cadeaus Race voor zonneboten stemt ondanks regen tevreden Maandag 18 juni 2007 Plan voor één vloot van loodsdiensten valt in duigen Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Drie dagen en vierhonderd spuitbussen verf ia- ter. Boulevardbezoekers kunnen er niet omheen: het vervallen Britannia is een attractie geworden. Zo'n twintig graffiti-arties ten uit verschillende landen hebben zich op het gebouw uitge leefd. „Een geweldige spot om te werken", vonden de Duit sers van de groep Maclaim. Jong en oud stond naar hun werk te kijken, uit auto's werd af en toe enthousiast getoeterd. Om dat de wand te groot was, komen de artiesten tijdens de Nachtmarkt in augustus terug. Als projectontwikkelaar Loo- stad opschiet, blijft het werk een klein jaar hangen. Duurt het langer, dan komen nieuwe artiesten de wand verversen. En krijgt Vlissingen weer een nieuw gezicht, foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De positie van de be drijven kan in de knel komen als de gemeente Middelburg bedrij venterrein Ramsburg omvormt tot een woonwijk. Niet alleen bestaan de bedrijven kunnen problemen krijgen, de mogelijkheden voor nieuwe bedrijven om zich in Mid delburg te vestigen worden ook be perkt. Die waarschuwing geeft B. van Stel, bestuurslid van de Mid delburgse Bedrijven Club (MBC). De gemeenteraad beslist vanavond over de toekomst van Ramsburg. Veel keuzemogelijkheid heeft de raad trouwens niet. Door geldge brek zijn de ambities - het hele ter rein in één keer omvormen tot een nieuw woongebied - naar be neden bijgesteld. Op dit moment is er alleen geld om de doorgaande weg over Ramsburg geschikt te ma ken als toegangsweg tot de binnen stad. Dat is nodig omdat de nieu we N57 straks langs de noordkant van de stad loopt. De mogelijkheid om in de toe komst bedrijven te verplaatsen en woningen te bouwen, wordt nog wel opengehouden. Ook zijn er concrete plannen om tussen de Veerseweg en Ramsburg een nieu we woonwijk te bouwen. Bewo ners van de Veerseweg, die de hui zen tegen hun achtertuin krijgen, zijn daar overigens niet blij mee. Uit een enquête die onder de be woners is gehouden, bleek dat de overgrote meerderheid tegen wo ningbouw is. In Middelburg is nu al te weinig ruimte voor uitbrei ding van bestaande of vestiging van nieuwe bedrijven, zegt Van Stel. „Als je op Ramsburg indus trieterrein weghaalt, moet je er gens anders terrein beschikbaar hebben. Zelfs zonder dat er op Ramsburg iets gebeurt, is er een te- pi* De Middelburgse Bedrijven Club waarschuwt voor een tekort aan bedrijventerrein als Ramsburg een woonwijk wordt. Dat kan de groei van bedrijven belemmeren. kort. Dat kan de groei van de hui dige bedrijven belemmeren." Ver der vragen de ondernemers zich af of woningbouw wel te combine ren valt met het soort bedrijven dat nu op Ramsburg zit. De MBC is ook bezorgd over de be reikbaarheid van de bestaande be drijven en over de verkeersveilig heid. „Maar het is duidelijk dat er iets moet gebeuren. Straks komen bezoekers via Ramsburg de stad in." De N57 moet in 2010 klaar zijn. Voor die tijd moet de Oost- perk weg zijn aangepast aan het extra verkeer. Op Ramsburg komt bovendien een tijdelijke parkeer plaats. Langs de Havendijk en de Punt komt een parallelweg, voor omwonenden en fietsers. vlissingen - Een 84-jarige be woonster van de Koudekerkseweg in Vlissingen heeft zaterdagavond een insluiper uit haar huis gejaagd. Rond elf uur hoorde ze gerommel. Toen ze ging kijken, zag ze iemand in de kamer. De indringer vluchtte toen de vrouw ging gillen. Eerder deze week werd elders in Vlissin gen ook een insluiper betrapt. Tip? redactie@pzc.nl terneuzen - De vervroegde slui tingstijd van koffieshop Check point om 22.00 uur, drie uur eer der dan normaal, leverde zaterdag geen problemen op. Bezoekers die na die tijd de Terneuzense shop wilden binnengaan, werden door verwezen naar het tegenovergele gen Miami. Voor die koffieshop ontstond een korte rij wachten den. Problemen met wildplassers en foutparkeerders doen zich nog steeds voor. Dranghekken voor de in aanbouw zijnde parkeerplaats tegenover de beide koffieshops werden opzijgezet om er een plek je te bemachtigen. Bovendien blijft het op de rondweg oppassen voor plotseling overstekende drugs toeristen. Vanaf vandaag sluit ook koffieshop Miami haar deuren om 22.00 uur. De vervroegde sluitings tijden zijn een reactie op een inval van justitie in Checkpoint. aagtekerke - De Partij voor de Dieren heeft de burgemeester van Veere gevraagd hond Hellas uit Aagtekerke te beschermen totdat een onafhankelijk onderzoek heeft plaatsgevonden. De Dierenpartij vreest dat de tien jaar oude hond wordt afgemaakt, voordat de rech ter zich over hem uitspreekt. „Dat is in Nederland al diverse keren ge beurd", zegt de Zeeuwse partij- coördinator R. Ossewaarde. Hij stuurde de gemeente een brand brief om te voorkomen dat Hellas inslaapt. De baasjes van de inbe- slaggenomen stafford hebben vol gens hun advocaat recht op een te genonderzoek. Dat is aangevraagd. Burgemeester R. van der Zwaag ziet geen reden om in te grijpen. „We hebben contact met het Openbaar Ministerie. Ik ga ervan uit dat lopende het onderzoek niks met de hond wordt gedaan." De hele week hadden Moira (3) en Bing (5) zich in een staat van gepaste opwinding en voorpret voorbereid op Vaderdag, de dag waarop zij hun papa de cadeau tjes mochten overhandigen die ze met grote ijver in elkaar hadden geknutseld. Onder geheimzinnig gefluister werden de geschenken afgelopen week vrijwel dagelijks door het tweetal op een andere plek verstopt. Van bezemkast tot vliering, geen ruimte bleef onbe nut om ze aan het oog te onttrek ken. Gisterochtend keek papa naar de beteuterde gezichten van zijn kroost aan het voeteneind dat, een speurtocht door het huis ten spijt, de cadeaus niet meer had aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13