Buitenland Pro-westerse AFSLUITINGEN VERBINDINGSWEGEN HELLEGATSPLEIN Ontdekking slaven schokt Chinezen Benoeming kan leiden tot opheffen financiële boycot. Onder door politie bevrijde slaven waren tientallen kinderen. DINTELOORD DINTELOORD afgesloten route omleidingsroute ////y einde omleidingsroute BHBBBHWWHHHHbHBHHBBBHBHBBBHBHBHI MAANDAG 18 JUNI TOT EN MET VRIJDAG 29 JUNI Rijkswaterstaat voert in de periode van 18 juni tot en met 29 juni onderhoudswerkzaamheden uit aan de verbindingswegen naar en van het Hellegatsplein. In deze periode is telkens een gedeelte van het plein afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. Weggebruikers dienen rekening te houden met extra reistijd. AFSLUITINGEN Verbindingsweg I\I59 Den Bommel richting A29 Willemstad Maandag 18 juni 19.00 uur tot en met dinsdag 19 juni 14.00 uur. Maandag 25 juni 10.00 uur tot en met dinsdag 26 juni 05.00 uur. Verbindingsweg A29 Willemstad richting N59 Den Bommel Dinsdag 19 juni 19.00 uur tot en met woensdag 20 juni 5.00 uur. Woensdag 20 juni 1 9.00 uur tot en met donderdag 21 juni 05.00 uur. Vrijdag 22 juni 19.00 uur tot en met zaterdag 23 juni 06.30 uur. Maandag 25 juni 10.00 uur tot en met dinsdag 26 juni 05.00 uur. Verbindingsweg A29 Rotterdam richting N59 Den Bommel Donderdag 21 juni 19,00 uur tot en met vrijdag 22 juni 05.00 uur. Donderdag 28 juni 19.00 uur tot en met vrijdag 29 juni 05.00 uur. Verbindingsweg IM59 Den Bommel richting A29 Rotterdam Dinsdag 26 juni 1 9.00 uur tot en met woensdag 27 juni 05.00 uur. Woensdag 27 juni 1 9.00 uur tot en met donderdag 28 juni 05.00 uur. OMLEIDINGSROUTES Afsluitingen 1 en 2 Via afrit Numansdorp (22). Volg omleidingsroute 2. Afsluitingen 3 en 4 Via afrit Willemstad (23). Volg omleidingsroute 1 Rijkswaterstaat werkt aan vlot en veilig verkeer over weg en water. Als uitvoeringsorganisatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat levert Rijkswaterstaat een bijdrage aan de bereikbaarheid, verkeersveiligheid en het behoud van de kwaliteit van de leefomgeving. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Rijkswaterstaat NEDERLAND MOET DOOR. (ygnAnaaf Peter) INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8002 (GRATIS) door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De Palestijnse president Machmoud Abbas heeft gisteren Salam Fayyad benoemd tot opvol ger van de ontslagen premier Is- mael Haniyeh. De westers georiën teerde Fayyad is politiek onafhan kelijk en was eerder minister van Financiën. Abbas maakte donderdagavond het ontslag bekend van Haniyeh, wiens islamistische Hamas-bewe- ging na een bloedige machtsgreep de dienst uitmaakt in de Ga- zastrook. Haniyeh negeerde het be sluit van de president en be schouwt zich nog steeds als de wet tige premier. Harnas liet gisteren weten vast te willen houden aan het eerder dit jaar in Mekka gesloten akkoord met de Fatah-beweging van Abbas over een regering van nationale eenheid. „Ik bevestig dat we nog steeds openstaan voor een herfor mulering van onze betrekkingen op een hechte nationalistische ba sis", zei Haniyeh, voor Abbas de benoeming van Fayyad meldde. Hamas en Fatah zeggen beide niet uit te zijn op een breuk tussen de Gazastrook en de Westelijke ]or- daanoever. Ook de nieuwe pre mier verzet zich daartegen. „De Ga zastrook is wat mij betreft altijd IJl Hamas-leider Haniyeh be- schouwt zich nog steeds als de wettige premier. In Caza lijkt de rust weergekeerd maar dreigt schaarste aan levensmiddelen. een onlosmakelijk onderdeel ge weest van onze toekomstige Pales tijnse staat en dat moet zo blij ven", zei hij woensdag in Ramal- lah in een gesprek met Nederland se correspondenten. Hij verklaarde toen ook dat de Palestijnen geen vooruitgang kunnen verwachten zolang ze niet in staat zijn behoor lijk functionerende overheidsin stellingen te creëren. Fayyad is pleitbezorger van één gewapende macht, onder commando van de legitieme overheid. „Facties zijn politieke elementen en moeten zich niet bezig houden met defen sie", meent hij. De benoeming van Fayyad beves tigt dat de Palestijnse regering zon der Harnas nauw wil samenwer ken met Israël en de westerse do norlanden, die groot vertrouwen in hem hebben. Fayyad woonde twintig jaar in de Verenigde Sta ten, waar hij promoveerde aan de Universiteit van Texas, waar ook president George Bush studeerde. Later bekleedde hij hoge functies in de Wereldbank en het Interna tionale Monetaire Fonds. Nu Ha rnas niet langer deel uitmaakt van de Palestijnse regering lijkt de weg vrij voor een opheffing van de wes terse financiële boycot, terwijl Is raël waarschijnlijk meer dan een half miljard dollar aan ingehouden Palestijnse belastinggelden zal vrij geven. Nieuws daarover wordt ver wacht na het overleg tussen Bush en premier Ehud Olmert van Is raël, dinsdag in Washington. In de Gazastrook leek gisteren de rust te zijn teruggekeerd, maar de bevolking maakt zich zorgen over de afsluiting van de grenzen, waar door levensmiddelen niet langer binnen kunnen komen. door onze correspondent Erwin Tuil PEKING - Bijna driehonderd slaven trof een politiemacht van vijfen dertigduizend man aan in de Chi nese provincies Shanxi en Henan. Onder hen waren tientallen kinde ren. Meer dan 120 mensen, onder wie dorpshoofden en lokale partij leiders, zijn gearresteerd. Waar schijnlijk werken nog ruim dui zend kinderen en tienduizenden volwassenen als slaven in illegale bedrijfjes op het platteland. De bevrijde slaven krijgen van de lokale overheden compensatie en achterstallig loon uitbetaald. De centrale regering in Peking belooft een diepgaand onderzoek naar de wantoestanden. De politieactie wordt voortgezet. Slavenarbeid is niet nieuw in het moderne China, waar de economi sche hervormingen leiden tot gro ve uitbuiting, die doet denken aan de feodale maatschappij van voor het communisme. Dat alles wordt Ouders achterhaalden zelf hun als slaven tewerkgestelde kinde ren nadat de politie volgens hun zeggen weigerde zich met de zaak te bemoeien. toegedekt door corruptie en machtsmisbruik. De geloofwaar digheid van de Communistische Partij op lokaal niveau boet hier door snel in aan geloofwaardig heid. De landelijke partijtop is er daarom veel aan gelegen om voor het partijcongres van komend na jaar te laten zien in te kunnen grij pen bij de kaders in het land. Hoewel Chinezen gewend zijn aan corruptie, reageert de samenleving geschokt op het schandaal. Televi siejournaals tonen uitgemergelde mensen die nauwelijks in staat zijn om op hun benen te staan. De slaven werkten tot twintig uur per dag, zeven dagen per week Dorpen met maar twee clans, wor den vaak op tirannieke wijze be stuurd door dorpshoofden, die be scherming genieten van het partij kader en de politie. Daardoor kon het in sommige gevallen jaren du ren eer de slaven ontdekt werden. Pijnlijk voor de overheid is dat de zaak pas aan het licht' kwam nadat ouders van vermiste kinderen zelf enkele kinderen traceerden in steenfabrieken. Sommigen waren al zeven jaar vermist. Anderen had den bij hun bevrijding hun school uniform nog aan. De ouders wa ren naar eigen zeggen gedwongen in actie te komen omdat de politie het naliet. Pas toen ze via internet aandacht voor hun zaak vroegen, reageerden de autoriteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8