Wat de dokter niet geeft, bestel je online Vermeende kleuterseksaffaire splijt bevolking van Heerle <S> Glashandel MELIESTE ontdek het design van hardglazen deuren Man krijgt koffertje Paniek om vat met Verdachten in zaak 13 weken vakantie Experiment AMC met met 20 mille terug chemicaliën Tilburg zwerver voorlopig vrij bijstandsgerechtigden gentherapie succesvol PZC Zaterdag 16 juni 2007 7 Pillen bestellen via internet is een fluitje van een cent. Een recept is niet nodig en het vragenformulier van de 'internetdokter' kun je naar believen invullen. Twee muisklikken en de pil len zijn onderweg. door Pieternel Kellenaers den haag - Of de 'patiënt' even de vragenlijst wil invullen, vraagt de website van internetapotheek Goldpharma bij het bestellen van een doosje Acomplia. Het digitale formulier, dat als alternatief dient voor een doktersrecept, telt bijna dertig vragen. Gebruikt u ook an dere medicijnen? Bent u zwanger of geeft u borstvoeding, heeft u misschien suïcidale gedachten? De aanvrager moet beloven tijdens het gebruik van de pillen regelma tig naar de dokter te gaan. Daarna één klik met de muis en het for mulier is verzonden. Meteen ver schijnen twee berichten in de mail. Het eerste meldt dat een arts het formulier zal beoordelen. In het tweede, op exact hetzelfde tijd stip verzonden, is de aanvraag al goedgekeurd. De strips met pillen rimonabant arriveren drie werkda gen later uit Duitsland. Ze lijken echt. Zo makkelijk is het om medicij nen via het net te bestellen. Na de erectiemiddelen en pijnstillers zijn afslankpillen de populairste medi cijnen die op internet te koop zijn. Ook astmapillen en anti-depressi- va kunnen eenvoudig zonder re cept worden besteld. Het VN-drugsbureau constateerde begin dit jaar dat de illegale handel in en misbruik van medicijnen die op recept moeten worden ver strekt (zware pijnstillers, erectie middelen en kalmerende midde len) inmiddels groter is dan de handel in verdovende middelen als heroïne, ecstasy en cocaïne. Vol gens het drugsbureau leidt dit tot een toename van sterfte door over dosering. Rimonabant wordt als 'wonder middel' gezien omdat het zou wer ken tegen vetzucht en rookversla ving. Het werkt tegengesteld aan cannabis. Krijgen wietrokers trek, bij gebruikers van de antivetpil ver dwijnt juist de eetlust. De stof ri monabant blokkeert de signalen die honger opwekken. Op internet wordt het middel, Acomplia voor Europa en Zimulti in de VS, aange prezen om het buikvet aan te pak ken. 'De slankere taille is een prettige bijwerking', meldt beauty- nieuws.nl. „Na twee maanden ben ik zelfs gestopt met roken en weeg ik drie kilo minder", schrijft een 25-jarige gebruiker op een forum voor bodybuilders. Hoeveel rimonabant buiten de re guliere kanalen om wordt verhan deld, weet niemand. Maar het gro te aanbod doet het ergste vermoe den. Bij de Nederlandse vestiging van sanofi-aventis komen jaarlijks en kele tientallen meldingen van ille gale handel binnen. Een dikke maand geleden is door de Europese justitiedienst Eurojost een bende opgerold die een nep- versie van het medicijn verkocht. Het laboratorium stond in Parijs, in Amsterdam is een huiszoeking gedaan. Er is goed geld mee te ver dienen. De apothekersinkoopprijs bedraagt 70 euro per 28 stuks van 20 mg, "via Goldpharma kost zo'n portie inclusief verzendkosten ruim 180 euro. Het slikken van via internet bestelde rimonabant is niet ongevaarlijk. roosendaal - De inwoners van het Noord-Brabantse Heerle (ge meente Roosendaal) zijn het ge doe rondom de 'kleuterseksaffaire' bij basisschool Berkenveld zat. Een delegatie bezorgde burgers bood gisteren 541 handtekeningen aan aan de wethouders Peter Buijs en Kees Jongmans. In een begeleidende brief zeggen de verontruste inwoners die giste ren de handtekeningen aanboden aan de bestuurders, dat „Heerle de laatste maanden door een groepje mensen wordt afgeschilderd als een dorp met inwoners die alles maar klakkeloos laten gebeuren. Een school waar seksuele misdra gingen schering en inslag zijn. Waar niet serieus op zaken wordt gereageerd." Na de erectiemiddelen en pijnstillers zijn afslankpillen de populairste medi cijnen die op internet te koop zijn. „Namaak en echt zijn nauwelijks van elkaar te onderscheiden", zegt apotheker Annemieke Horikx van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij ter bevordering der Phar- macie (KNMP). Vera van Kling eren uit Alkmaar kocht rimona bant via internet. „Via dokteronli- ne, volgens het doosje een apothe- 'De zin in eten en roken verdween, maar de zin in het leven eveneens' ker uit Veghel. Je vult op het for mulier op het internet maar ge woon wat in en de arts schrijft het medicijn voor. Later is de arts die mijn aanvraag goedkeurde, ge schorst omdat hij een vrouw de pijnstiller depronal voorschreef Ze pleegde er zelfmoord mee." De ze week werd bekend dat drie foto David van Dam/GPD proefpersonen tijdens onderzoek naar de werkzaamheid van het me dicijn zelfmoord hebben gepleegd. „In de controlegroep deden ook twee mensen een zelfmoordpo ging, maar die slaagden niet", ver weert Peter de Vries-Robles van sanofi-aventis zich. Een adviescom missie van de Amerikaanse voed sel -en geneesmiddelenautoriteit FDA gaf niettemin deze week een negatief advies voor het middel. Van Klingeren slikte twee maan den lang de rimonabant die ze kreeg opgestuurd, ze herkent de bijwerkingen waarvoor de bijslui ter waarschuwt. Eerst waren haar darmen van streek, maar dat ging over. Daarna werd ze depressief „De zin in eten en roken verdween, ik viel vijf kilo af Maar de zin in het leven ver dween ook. Ik kwam niet meer buiten en liep met zelfmoordplan nen rond. Op dat moment besloot ik met de pillen te stoppen." Niet lang daarna woog Van Klingeren weer 110 kilo. De Europese Geneesmiddelen Au toriteit EMEA heeft het farmaceu tische bedrijf sanofi-aventis eind april vorig jaar toestemming gege ven om de antivet pil Acomplia (die rimonabant bevat) op de markt te brengen. Sindsdien is het op doktersrecept verkrijgbaar in Groot-Brittannië, Duitsland, Ier land, Scandinavië, Oostenrijk, Grie kenland, Cyprus, Frankrijk en Zwitserland. Een adviescommissie van de Amerikaanse Food and Drugs Administration (FDA) keur de het medicijn af vanwege het ri sico op suïcidegedachten en de pressies. Ontdekker en producent sanofi-aventis verloor na het be kend worden hiervan donderdag zeven miljard dollar aan waarde op de beurs. Rimonabant mag alleen worden gebruikt voor de behandeling van mensen met obesitas en overge wicht in combinatie met diabetes of een verhoogd cholesterolgehalte als aanvulling op voedings- en be wegingsadvies. Volgens een in Nederland opgestel de behandelrichtlijn komt iemand voor een behandeling van obesitas in aanmerking bij een Body Mass Index (BMI) van dertig of meer. De BMI of quetelet-index wordt berekend door het gewicht te de len door het kwadraat van de leng te in meters. Mensen met een BMI tussen twintig en 25 hebben een gezond gewicht, boven de dertig is sprake van ernstig overgewicht. Wie niet wil hoofdrekenen, kan de gegevens over lengte en ge wicht intypen op http://afvallen.101tips.nl/doedetest .htm. De initiatiefnemers tot de handte keningenactie vragen zich af hoe lang de stroom van negatieve gelui den over de dorpsgemeenschap voort zal blijven bestaan, terwijl 'niets bewezen' is van herhaald seksueel misbruik van kinderen door een medeleerling. Het vermeende seksuele misbruik is aangekaart door zes ouderparen, waarvan de meesten nog maar kort in het dorp woonachtig zijn. Zij zeggen in winkels geweigerd te worden en bedreigd. Een aantal van de klagers overweegt om te vertrekken uit Heerle. Wethouder Buijs zei niets te zullen onderne men om de verhoudingen in het 1900 inwoners tellende dorp te normaliseren. „Dat is niet onze taak." Hardglazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvioer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Livingstoneweg 20, Goes, Tel.: 0113-227 854 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van 8.00 tot 17.30 of op afspraak. www.meliesteglas.nl eibergen - Een 62-jarige inwoner van Eibergen heeft een koffertje met ruim 20.000 euro aan contan ten teruggekregen van de eerlijke vinder. De man maakte woensdag morgen een klassieke fout. Hij leg de de koffer met geld op het dak van zijn Mercedes, vergat die en reed weg. Een trucker uit Ommen had hem gevonden en gaf hem terug aan de eigenaar. tilburg - Een industrieterrein in Tilburg is gisteren korte tijd afge zet omdat bij een bedrijf aan de Jel- linghausstraat een vat met chemi caliën uit elkaar dreigde te klap pen. Gisteravond was het gevaar geweken, dat ontstond doordat een vat met perazijnzuur verontrei nigd raakte met een nog onbeken de andere stof. Door de chemische reactie steeg de temperatuur in het vat sterk. arnhem - Bijna een maand na de mishandeling van een zwerver in Eindhoven zijn de laatste vijf ver dachte militairen vrijgelaten. Ze mogen de eerste zitting van hun rechtszaak op 23 juli in vrijheid af wachten, aldus de rechtbank in Arnhem gisteren. Justitie verdenkt hen van medeplegen van poging tot doodslag. Volgens de militairen stak de zwerver een van hen in het been met een stuk glas. den haag - Bijstandsgerechtigden die niet verplicht zijn te sollicite ren of zich te scholen, mogen jaar lijks 13 weken in het buitenland op vakantie. Met dat besluit maak te het kabinet gisteren het besluit van het vorige kabinet ongedaan, dat die groep hoogstens vier we ken naar het buitenland mocht. Dat vijf maanden oude wetsvoor stel is ingetrokken door staatssecre taris Aboutaleb (Sociale Zaken). amsterdam - Het Academisch Me disch Centrum (AMC) in Amster dam heeft als eerste Nederlandse ziekenhuis succesvolle experimen ten gedaan met gentherapie, zo maakte het gisteren bekend. Bij acht patiënten met de zeldzame stofwisselingsziekte LPL-deficiën- tie is een fout gen dat verantwoor delijk is voor de ziekte, vervangen door een goed stuk erfelijk materi aal (DNA).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7