i v43 ETALAGE SI www.keramag.com SI www.lge.nl SI www.mid.nl PZC Zaterdag 16 juni 2007 Echtpaar Eames op internet In een beetje designinterieur misstaan de ontwerpen van Charles en Ray Eames niet. Omdat design almaar hotter wordt, is een levendige handel in de producten van het tweetal ontstaan. Bij Vitra zijn nieuwe uitvoeringen van hun ontwerpen te koop, maar uit een zoektocht op internet blijkt dat ook genoeg tweede hands exemplaren verkrijgbaar zijn. Deze 'originelen' zijn overigens lang niet altijd goedkoper dan de nieuwe versies. De Lounge Chair (inclusief hoeker) is op fundadesign.nl te vinden voor 2200 euro. De jubileumeditie die vorig jaar vanwege het 50-jarig bestaan verscheen, is bij Eck- hart.nl nieuw verkrijgbaar voor 7680 euro (exclusief btw). Op designstoelen.nl kost een exemplaar 4950 euro, inclusief bezorg kosten. Op veilingsite eBay.be is een Loun ge Chair te vinden waarop vanaf 1300 euro geboden kan worden. De Plywood Lounge Chair is bij Amazon.com in verschillende uit voeringen verkrijgbaar vanaf 420 euro, ex clusief bezorgkosten. De Aluminium Chair EA 117 wordt op de website mymodern.nl aangeboden vanaf 1612 euro (exclusief btw). Op de website designstoelen.nl kost een origineel exem plaar (inclusief BTW) 2122 euro. Een goed kopere uitvoering van de Aluminium Chair EA 117 is te vinden op de Duitse site ein- richten-design.de Hij kost daar 1868 euro, maar deze is niet uitgevoerd in leer. Designstoelen.nl heeft ook de Plastic Chair in het assortiment. Deze is te koop vanaf 219 euro. Bij Eckhart kost deze 188 euro (exclusief btw). Eames Plastic Chair. www.vitra.com www.design-museum.de www.eames.nl www.eamesoffice.com 1907 in St. Louis geboren Char les na zijn middelbare school een studie architectuur aan de Washington University. In 1930 opent de inmiddels getrouwde Eames zijn eigen bureau. Na een aantal moeilijke jaren stort hij zich in 1939 op meubeldesign. Hij start aan de Cranbrook Aca demy of Arts, waar hij niet al leen Ray Kaiser (1912, Sacramen to) maar ook Eero Saarinen ont moet. Deze Finse ontwerper maakt hem enthousiast voor moderne vormgeving. Hij wordt verliefd op Ray Kaiser, scheidt en trouwt voor de twee de keer. In 1941 beginnen ze hun eigen studio met als ideaal: goed design bereikbaar maken voor iedereen. Hoewel ze zich ook toeleggen op onder meer film en fotografie, ontlenen de twee hun bekendheid met na me aan het zitmeubilair waarin ze tal van nieuwe technieken toepassen. Die bekendheid neemt overi gens pas na hun dood - Charles overleed in 1978, Ray in 1988 - grote vormen aan. Getuige ook een uitspraak van Eames Deme- trios. „In beperkte kring waren ze bekend en werden ze bewon derd", herinnert hij zich. „Maar in tegenstelling tot nu was de groep liefhebbers bescheiden." Met dank dus aan Vitra, dat de stoelen van het tweetal nog al tijd in productie heeft. Op het terrein van het bedrijf in Weil am Rhein is tot 26 augus tus de expositie De meubelen van Charles en Ray Eames - produc ten, processen, prototypes te zien. Een aantal onderdelen van de expositie was nooit eerder in Europa te bezichtigen. De Plastic Side Chair of fiberglass chair (1950-1953). Plywood Elephant. Keramag heeft de serie Renova Nr. 1 van een actueel jasje voorzien. METAMORFOSE Zelfs goed de sign veroudert. Zo moeten ze hebben gedacht bij Keramag, producent van badkamermeubi- lair. De serie Renova Nr. 1, hard loper in het assortiment (want relatief goedkoop), heeft daar om een heuse metamorfose on dergaan. Onder meer het uiter lijk van toiletpotten en bidets is veranderd. Nieuw zijn de acryl douchebakken met een diepte van slechts 6 centimeter. NATUURLIJKE LUCHTEN Er zijn nogal wat mensen die zich storen aan de penetrante, chemi sche lucht van zogenaamde huis- parfüms. En dat hebben ze zich bij Ambi Pur eindelijk ter harte genomen. Onder de naam Pures- se is vanaf deze maand een serie parfums verkrijgbaar die is geba seerd op natuurlijke ingrediën ten. Die zijn ook nog eens hypo- allergeen, waardoor het risico op allergische reacties aanzien lijk kleiner is. Puresse is er in twee varianten: air en cotton. Niet alleen voor in huis, maar ook voor de auto. www.ambipur.nl MINIBA Met name op warme dagen, als de behoefte aan fris drank groot is, gaat de deur van de koelkast regelmatig open. Dat kost energie. Om verspilling te voorkomen zijn de nieuwe Si- de-By-Side koelkasten van LG Electronics uitgerust met een Home Bar in de deur. De fles sen in dit vak zijn voortdurend binnen handbereik, zonder dat de koelkast hoeft te worden geo pend. De grote koelkast is ver krijgbaar vanaf 999 euro. Multi Colour Sage Bouclé, foto's CPD KLEURIG TAPIJT Uit de koker van Studio Roderick Vos komt het opvallende kleurige tapijt Multi Colour Saga Bouclé. Het wollen tapijt, dat verkrijgbaar is bij M.I.D. Carpets, is volledig met de hand geverfd. Door de wol op een speciale manier te weven ontstaat iedere keer een verschillende kleurschakering. Het ontwerp is van Claire Vos Teeuwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75