Hof van Saksen klaar voor de start v36 door Marieke Kwak foto's Duncan Wijting Concessies? Dat woord kennen ze niet bij Hof van Saksen in Nooitgedacht, niet ver van Rolde in Drenthe. Voor 150 miljoen euro is hier een vakantieresort met 750 woningen uit de grond gesta Zaterdag 16 juni 2007 PZC Bezoekers van de Hof van Saksen moeten zich houden aan een regle ment. Een van de regels betreft de kleding van vakantiegangers. „Uw kleding dient er ver zorgd uit te zien, aange past aan dat deel van het resort waar u zich bevindt. Dat betekent bijvoorbeeld dat badkle ding (uiteraard) is'toege- staan op het strand en in het zwembad, maar niet in de supermarkt of het restaurant." Huisdieren mogen al leen mee in daarvoor aangewezen woningen. Zij mogen niet zitten op bedden of banken. Hof van Saksen wordt 22 juni officieel geo pend. Het beschikt dan over onder meer: zwem bad met wedstrijdbad, peuter- en kleuterbad, whirlpools en wildwater baan, recreatiepias, vis vijver, fiets- en kanover- huur, bowling, overdekt kinderspeelparadijs, Health and Beauty-cen trum. De boerderijen, met on der de rieten daken meerdere geschakelde woningen, liggen aan een soort Drentse brink. De goedkoopste boerderijwoning kost in de zomervakantie 1015 euro per week (zesper- soons), de duurste 1215 euro (achtper- soons, inclusief sauna en whirlpool). In de zo mer van 2008 worden de prijzen verhoogd. www.hofvansaksen.nl Aan huisjes en bereikbaarheid wordt momenteel de laatste hand gelegd. Pronkjuweel van het park van Phanos Re sorts wordt de have zate, een hoofdge bouw van liefst 13.000 vier kante meter, modern en strak ingericht door topont werper Piet Boon. Hier ko men exclusieve shops, vier restaurants, bars, zwemba den, een fitnessruimte en een spa met sauna's. Ook biedt het gebouw plaats aan een congrescen trum met meerdere verga derruimtes en een theater zaal met tweehonderd zit plaatsen. De toeristen kuie ren er straks naartoe via een statige allee van 400 meter, omzoomd door lindebo men. Trots laat algemeen direc teur Ron Koopmeiners de vorderingen op de bouw plaats zien. „Prachtig, niet?", zegt hij, terwijl hij door de toekomstige 70 meter lange orangerie in de havezate wandelt. Het glazen dak zorgt voor daglicht. Een kli maatbeheersingssysteem moet ervoor zorgen dat het er in de zomer niet te warm wordt. „Kijk", wijst Koopmeiners, „je kunt vanuit de orangerie het hele park overzien. Aan de ene kant zie je schapen in de weilanden, aan de an dere kant koeien." Het ambitieniveau is hoog op de Hof van Saksen, ont worpen door de Drentse ar chitect Cor Kalsbeek. Ont werper Piet Boon is niet de enige prominente Nederlan der die in de arm is geno men. Voor het ontwerp van de tuinen is tuinarchitect Piet Oudolf ingehuurd en de bedrijfskleding is van de hand van Giorgio Armani. Van de receptiedames tot aan de badmeester. Het a la carte restaurant Du Nord, een van de vier restau rants op het resort, moet als het even kan een Michelin- ster krijgen. Gasten worden aan het begin van het resort opgewacht door een portier, rijden vervolgens over de al lee naar het centrumge bouw, waar ze hun autosleu tels afgeven aan een parkeer- service. Een zogeheten valet stalt het voertuig, terwijl de eters worden opgevangen door de chef-kok. De onlangs aangetrokken chef-kok Pieter de Ronde is een pupil van meesterkok Robert Kranenborg. Hij opende in 2004 Le Cirque naast het Circustheater in Scheveningen en is te zien in het televisieprogramma Topkok van Tien. Kranen borg adviseert volop mee als het gaat om restaurant Du Nord. Wee degene die het woord 'vakantiepark' in de mond neemt. „Resort", verbetert Koopmeiners, die voorheen de scepter zwaaide over on der meer Center Pares De Huttenheugte in Dalen en recreatiepark Hunzedal in Borger. „Dit resort is uniek qua kwaliteitsniveau. Wij doen geen concessies, op geen enkel vlak." Voorbeelden? De vierper- soons boerderijwoningen hebben standaard een zon nebank, de achtpersoons ac commodaties een sauna en whirlpool. De woningen zijn voorzien van een intelli gent systeem, waarmee in de niet-verhuurde huizen licht en verwarming op af stand omlaag gezet kan wor den. Goed voor het milieu én de portemonnee. De doelgroep is welge steld en bestaat uit zowel gezinnen met kinderen als 55-plussers. En dan is er de zakelijke markt, die gebruik kan maken van het business center. Voor ko mend najaar staan al twee congressen gepland. Bang dat het resort veel te hoog inzet, is Koopmeiners niet. „De markt heeft be hoefte aan kwaliteit. In die overtuiging worden wij ge staafd door diverse onder zoeken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68