.385 vakantiehuizen op fantastische locaties PZC Zaterdag 16 juni 2007 Het klettersteigen is een van de vele sportieve activiteiten die je in het Lammertal kunt ondernemen, Vesting Hohenwerfen biedt naast 1 een goed beeld van het kasteelleven tevens een roofvogelshow. Het Oostenrijkse St. Mar tin am Tennengebirge ligt even onder Salzburg en vormt samen met Ab- tenau en Annaberg-Lungötz een il samenwerkingsverband op toeris- s» tisch gebied. St. Martin is een lieflijk dorpje op ï.ooo meter hoogte met nog geen 1.600 inwoners en ligt in het prach tige Lammertal. St. Martin heeft een aantal hotels, maar veel meer pensions waar je met name buiten het skiseizoen zeer voordelig kunt logeren en al snel het gevoel hebt dat je bij vrienden logeert. Onze uitvalbasis voor een actief weekje weg heet Pension Edel weiss in het centrum van St. Mar tin en wordt uitgebaat door het echtpaar Christine en Martin Höll. Martin is tevens de gids die ons op enkele tochten begeleidt. Het con tact is vanaf het eerste moment van een hartelijkheid alsof we er al jaren komen. Het 'bij vrienden-gevoel' wordt nog versterkt door de moeder van Martin, die 's middags komt vra gen wat we 's avonds willen eten. In de keuken is zij de baas en ko ken kan ze op bourgondische wij ze. Het is maar goed dat we naar het Lammertal zijn afgereisd om voor al actief te zijn met wandelen, nor- die walking en hardlopen, want een weekje snoepen van de calorie rijke Oostenrijkse keuken is een feest voor de smaakpapillen, maar een ramp voor de lijn. De hele week is het heel vroeg uit de veren om de prachtige omge ving te verkennen. De ene keer doen we dat hardlopend, waarbij we al snel op dermate steile paden komen dat van hardlopen bijna geen sprake meer kan zijn, dan met de nordic-walkingstokken flink doorstappen en last but not least wandelend een dag lang met de rugzak. Het Salzburger Land is het bonds- land van Oostenrijk met de mees te almen en derhalve de meeste almhutten. Ongeveer 550 ervan zijn geopend voor wandelaars, die er kunnen verpozen en genieten van de specifieke culinaire almspe- cialiteiten. Desondanks zijn onze rugzakken goed voorzien van pro viand (vooral water), want je weet maar nooit. We verzamelen ons voor het pen sion van waar we beginnen aan de 15 kilometer lange tocht die onge veer zes uur in beslag zal nemen en waarbij we opgeteld een dikke 1.100 hoogtemeters moeten over winnen. Het eerste tussenstation is de Buttermilchalm vanwaar je een prachtig uitzicht hebt op het Lammertal. Daarna gaat het door het bos over een steil pad naar de Obermaisalm en prijs je jezelf voor de keuze goed ingelopen wandelschoenen te hebben meegenomen. Via Korei- nalm en Frommer Hochalm berei ken we de zogeheten Höhenwan- derweg, die op een hoogte van on geveer 1.700 meter ligt. Van hieruit ontvouwt zich in noordwestelijke richting het prachtige panorama van het Tennengebergte met top pen als de Bleikogel (2.411 meter) en Raucheck (2.431 meter). Het uit zicht is de stramme kuiten meer dan waard. Minutenlang zegt nie mand iets en laat de stilte en het prachtige uitzicht op zich inwer ken. Tijd voor de laatste ruk naar het eindpunt, de Dr. Heinrich Hackel-Hutte, waar ons op het ter ras, met alweer zo'n fenomenaal uitzicht, een typisch Oostenrijks gerecht wacht: Brettljause. Dat is een houten bord met daarop vers boerenbrood, boter, harde worst, spek, kaas, sla, augurk en pittige mierikswortel oftewel Kren. Ook weer lekker calorierijk en uiter aard hoort daar een Schnapserl (borreltje) bij en het is verant woord want op de nabijgelegen parkeerplaats wacht Christine Höll om ons terug te rijden naar St. Martin. Het was een pittige tocht, maar er zijn ook minder moeilijke en kor tere; eigenlijk voor elk wat wils. Maar waar je kunt wandelen, kun je ook nordic walking-tochten on dernemen. Zomergasten van een van de drie dorpen kunnen gratis deelnemen aan een nordic wal king-cursus en daarna een van de vele, uitstekend bewegwijzerde wandelroutes afleggen. Ook voor moutainbikers zijn er volop mogelijkhe den in het Lammertal. Er zijn uitdagende routes voor door gewinterde bikers, maar ook een voudiger tochten voor het hele ge zin. Zeer de moeite waard is de zogehe ten Baumwanderweg, die begint bij het als een meertje aangelegde openluchtzwembad van St. Mar tin en die eindigt bij het oerwoud net boven de Spiessalm. Al wande lend kom je de kingsize bergahorn tegen, een prachtige weide vol met orchideeën en als uitsmijters het Lammertaler Urwald met de grootste bomen van Oostenrijk. Via het Bergfex Bureau in St. Mar tin kun je in zomer, voor- en na jaar onder begeleiding ook onder meer bergbeklimmen (verschillen de moeilijkheidsgraden), nordic walking, moutainbiken, boogschie ten en paardrijden. Ook het ma ken van almhutten-tochten (met overnachting) en groepstochten is mogelijk. Gratis toegang tot Sauna-complex gedurende uw verblijf in Familiepark Hatnkachta! Familiepark Hambachtal ligt middenin de Hunsrück. Ideaal uitgangspunt voor boswandelingen, of tochtjes langs de Moezel of de Rijn. 4 of 6-persoons ruime bungalow met een privé terras. Gedurende uw gehele verblijf heeft u gratis entree tot het Sauna complex (normaal: 18 p.p.p.d.). Deze heeft o.a. een Finse sauna, modder- en kruidenbaden. Nu vanaf 491 per week per bungalow Geldig voor een verblijf van juni tot 13 juli 2Q07 en vanaf 24 augustus tot 22 december 2007 Vakantiepark op een bosrijk landgoed met nieuwe bungalows Midden in het prachtige, Drentse landschap, aan de rand van een beschermd natuurgebied. De vrijstaande 6-persoons bungalows zijn modern, comfortabel compleet en luxe ingericht. Traditionele bouw (sommige zelts met een rieten dak), tot mo dern. Vele faciliteiten Nu vanaf 271 per week per bungalow Geldig voor een verblijf in juni tot januari 2008 BOEK NU VIA WWW. BELVILLA. NL/WEGENER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63