Onder vrienden in Geen kangoeroe te zien v30 mm A m V In het Oostenrijkse Lammertal vrezen ze dat de trend van te zachte winters zich doorzet. Daarom focussen ze zich op de zomer en het voor- en najaar, want het gebied in het Salzburger Land heeft actieve toeristen veel te bieden. Zaterdag 16 juni 2007 PZC REIZEN door Derk Bolt Om de kilometer waarschuwt een bord voor dit beest Een zoektocht in Australië kan eigenlijk niet zonder, maar we hebben er na een dag of tien nog niet een gezien. Op zoek naar de vader van een meisje dat in Nederland woont, kom ik terecht in een plaatsje in het westen van dit enorme continent. Het binnenland is prachtig. We rijden door een indrukwekkende omgeving. Dalen zijn echt dalen. Diep en steil. Bergen zijn echt bergen. Grillig en woest. Tussendoor komen we in dorpjes met een paar huizen en meestal een kerk. Die kleine plaatsen zijn stuk voor stuk hetzelfde. Een bocht in de weg, een plaatsnaambordje en daar is weer een benzinepomp, een postkantoor en een restaurant. Het is allemaal eenvoudig, overzichtelijk en vooral heel origi neel. De zoektocht naar de vader is afgerond en we rijden terug naar de grote kustplaats Perth, een kilometer of 300. We zoe ken nu alleen nog naar dat ene, typische beeld van Australië. En uitgerekend dat kunnen we niet vinden. Het ergste is dat ze overal worden aangekondigd. Om de kilo meter staat er wel een bord met de mededeling dat dit beest de weg over kan steken. Sterker nog, je moet wel een blinde ezel zijn wil je dit schepsel niet om de minuut over de weg zien springen. We zijn uiteraard stand-by. We raken steeds gefrustreerder. We zoeken naar iets dat vol gens elke Australiër absoluut niet over het hoofd te zien valt: de kangoeroe! Ik heb deze hopper nog nooit gezien en ik vind het niet minder dan mijn recht dat ik hem nu in Australië tegen kom. Bovendien moet hij in de reportage. Maar het lukt niet. Het gemis bepaalt de stemming in de auto. We kunnen het ei genlijk over niets anders hebben dan over dat enorme beest dat in grote kuddes als een plaag over het Australische continent zou trekken. In elk dorp stap pen we uit bij de convenience store, een soort delicatessenzaak voor gewone mensen. Alles wat ze daar verkopen is lekker. De producten zelf geteeld, de eieren zelf geraapt en de koffie ei genhandig gemalen. Je moet echt oppassen dat je je niet door lopend volpropt. Steeds vragen we naar de mogelijke aanwezigheid van kangoe roes. Maar omdat men hier van een kangoeroe duidelijk niet opkijkt, krijgen we weinig bruikbare aanwijzingen. Als we ze ker willen zijn, kunnen we het beste nog een 1.000 kilometer doorrijden naar een woestijngebied dat bekend staat om zijn overvloedige kangoeroepopulatie. Dat doen we dus niet. Steeds moedelozer rijden we voort door de outback die, bij de nadering van Perth, al snel gecultiveerder gaat ogen. Wanneer we de skyline in de verte ontwaren weten we dat we verslagen zijn. Op een dode slang na, geen wild beest gezien. Die avond beklaag ik me daarover bij de receptionist van ons hotel. Verbijsterd kijkt hij me aan. Hoe is het mogelijk dat wij geen kangoeroe hebben gezien? Je struikelt er in dit deel van Australië gewoon over. En wij werken bij de televisie? De man belooft ons dat we morgenochtend, nog voor onze te rugreis, getrakteerd zullen worden op een fors aantal kangoe roes. De volgende ochtend vroeg gaan we op pad. De camera in de aanslag. Ik ben er zeker niet van overtuigd dat het nu wel gaat lukken, maar het is onze laatste kans. Na een halfuurtje zoe ken vinden we de plaats waar de dieren moeten bivakkeren. En jawel, het klopt. Eindelijk. Overal hoppen ze vrolijk rond. Het zijn er zéker vijftig in alle maten. Kleintjes in de buidel en indrukwekkend grote ouders. Het lijkt wel een Disneyfilm. En inderdaad, je moet weten waar je ze zoeken moet. In Nederland in de dierentuin, maar hier in Perth ga je ge woon naar de gemeentelijke begraafplaats. Een prima spotters- plek voor kangoeroeliefhebbers. Nu nog even bedenken hoe ik de grafstenen er tussenuit monteer. Kangoeroes binnen aaibereik. Foto GPD St. Martin tekst en foto's Ronald Vrugteman Het Lammertal ligt vrij centraal in het Salzburger Land en talrijke attracties in de omgeving zijn goed te bereiken met de auto: Vesting Hohenwerfen (34 kilometer) Een prachtige burcht, die een goed beeld geeft van hoe het er vroeger aan toe ging. Dagelijks is er een indrukwekkende roofvogelshow met onder meer adelaars, valken en gieren. Lammerklam (15 kilometer) Diepe ravijnen, grilli ge rotswanden en fascinerende watervallen in I >- Salz und Kelten am Durrnberg (38 kilometer) Ple zier voor het hele gezin onder de grond. Op een su persnelle glijbaan naar het midden van de berg en met een vlot varen op het onderaardse zoutmeer. I Gosausee (17 kilometer) Aan de voet van de berg Dachstein (2.995 m.) ligt het Gosaumeer en biedt Kil' jHI een Prachtig panorama. ene({1 ijsreuzenwereld Werfen (36 kilometer) Nabij het ■--»* Salzburg IS» plaatsje Werfen bevindt zich de grootste ijsgrot ter NPotHH^mmertal 3RH wereld. De natuur zelf heeft hier prachtige ijssculp- MWjniM[Mpk* Jjgji» turen geschapen. OOSTENRIJK V" www.lammertal.info www.bike.lammertal.info - Steile paden dwingen hardlopers zich even te gedragen als wandelaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62