uitverkoop! .HotelMoment.nl, voor elk moment een hotel 'Downburst' Hoogeveen was géén windhoos SNSREAAL Vwo'er met negen tienen wil op stadsbus Jubilerende kardinaal Simonis doorstond crises ijk voor de laatste aanbiedingen op: Prisma! Daar moetje naar toe. Drenthse stad getroffen door 'heel interessant' verschijnsel, zegt KNMI. PZC Zaterdag 16 juni 2007 5 DELSCHER Grote Markt I I -13 Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl Elke week in de zaterdagkrant APELDOORN - Kardinaal Simonis (links naast het altaar zittend op een verhoging) is bij het ouder worden en tij dens de vorming tot het priesterambt door crises ge gaan, maar had nooit spijt van zijn roeping. Dat zei hij gisteren in de Apeldoornse Mariakerk, waar zijn vijftigja rig priesterjubileum werd herdacht, foto Cees Baars/CPD door Dylan de Gruijl DE BILT - Het noodweer dat donder dag in Hoogeveen een ravage aan richtte, blijkt toch geen windhoos. Het KNMI corrigeerde zijn veron derstelling gisteren. Het dorp is ge teisterd door een downburst. Monique Somers van het KNMI: „Zo'n downburst komt geregeld voor, maar deze was wel heel hef tig. Het fenomeen ontstaat bij on weer, als het op grote hoogte heel koud is en aan de grond warm en vochtig. De lucht valt dan met een enorme snelheid - hupsakee - zo naar beneden. Op de grond moet die lucht ergens heen, en dat voe len wij als windstoten." Iets te snel uitgegaan van een windhoos „Ho even, ik had gezegd dat de weersomstandigheden op een windhoos duidden. Maar we moes ten het nog analyseren. Nu we de schade hebben gezien, lijkt het sterk op een downburst." Wat is het verschil? „Een windhoos is een trechter on der een zware buienwolk met een sterk aanzuigende werking. Die kan containers honderden meters optillen. Een windhoos geeft een langgerekt schadespoor waarbij bo men in cirkels op de grond liggen. Dat komt doordat de wind in een cirkel rondtolt. De koude valwind van een downburst legt bomen juist in een rechte lijn neer." Wat maakt de downburst in Hoo geveen bijzonder? „Die was wel heel zwaar. En heel lokaal. Aan de ene kant van het dorp is een ravage aangericht, vijf tig meter verderop is bijna geen schade te zien. Heel interessant." Heeft die heftigheid te maken met klimaatverandering? „Er zijn geen aanwijzingen dat windhozen iets te maken hebben met de klimaatverandering. Hevi ge buien passen juist wel in dat sce nario. We krijgen drogere zomers, maar ook zwaardere buien. Toch wil dat niet zeggen dat deze downburst er anders niet was ge weest." NIJMEGEN - De Nijmeegse scholier Ward Teunissen (17) is geslaagd voor het vwo met negen tienen en vijf negens op zijn cijferlijst. En wat wil hij worden? Buschauffeur. „Het viel me mee. Ik had voor Ne derlands een acht verwacht, het was een negen. En voor Latijn heb ik een tien in plaats van een ne gen." Ward erkent dat hij er 'wel het een en ander aan gedaan' heeft om zul ke hoge cijfers te halen. „Niet voor het eindexamen, meer daarvoor. Het halen van hoge cijfers was niet specifiek mijn doeL Maar het is wel leuk." „Ward wil na het vwo natuurkun de gaan studeren aan de Nijmeeg se universiteit. „Maar over vier jaar zit ik op de stadsbus, zeker weten. Dat wilde ik als klein kind al en dat wil ik nog steeds." Zijn studie noemt hij tijdverdrijf „Misschien doe ik er later nog iets mee." Aan de belegging zij'n risico's verbonden. Oe waarde van de aangeboden effecten kan fluctueren. Rendementen uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst. Potentiële beleggers wordt geadviseerd om eerst hun eigen beleggingsadviseur te raadplegen alvorens een beleggingsbesluit te nemen. SNS REAAL is een bank- en verzekeringsconcern met een balanstotaal van 80 miljard en circa 6.000 medewerkers. Het is onze ambitie om de favoriete financiële dienstverlener te zijn voor particu lieren en het MKB in Nederland en een winstgevende groei te realiseren voor onze aandeelhouders. De aanstaande overname van de Nederlandse verzekerings activiteiten van het Franse AXA S.A. sluit aan bij deze ambitie. Met deze overname verdubbelen we bijna ons marktaandeel en versterken we onze positie in de Nederlandse verzekeringsmarkt. Om deze overname te fi nancieren geven we voor c 350 miljoen nieuwe aandelen uit. Om de liquiditeit in het aandeel SNS REAAL te vergroten zal onze grootaandeelhouder, de Stichting Beheer SNS REAAL, tot maxi maal 250 miljoen van haar bestaande aandelen verkopen. Voor particuliere beleggers die daarvoor in aanmerking komen geldt dat zij de eerste 200 aandelen waarvoor wordt ingeschreven toegewezen krijgen. Inschrijven op aandelen is mogelijk vanaf 13 juni vanaf 09.00 uur tot 21 juni 17.30 uur. Meer weten? Ga dan naar www.snsreaal.nl of www.euronext.com voor het gratis prospectus of neem contact op met uw eigen bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5