Weinig woorden, veel doelpunten PZC VLISSINGEN Real Madrid dankt Ruud van Nistelrooij voor hoge rendement. TE HUUR: Van Nistelrooij in het spoor van Pichichi BEZORGERS GEZOCHT VOOR EEN MIDDAGWIJK IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! 52 I Zaterdag 16 juni 2007 PZC W Als Real Madrid morgenavond thuis wint van Mallorca, kroont het zich voor het eerst sinds 2003 weer tot kampioen. Dat de zwalkende club zo ver is gekomen, is voor een groot deel te danken aan een 30-jarige spits die in Spanje wordt gezien als man van weinig woorden en veel doelpunten. 'Ruud van Nistelrooij speelt voetbal en dat is het.' door Robert-Jan Friele MADRID - Even ten noorden van Madrid, op zo'n halfuur rijden van af het centrum, ligt La Moraleja. Het is een buitenwijk en hoewel de afstand geen belemmering kan zijn, komen de meeste Madrilenen er nooit. Want in La Moraleja, daar wonen de rijksten der rijken, daar hebben zij niets te zoeken. In La Moraleja woont ook de man die Real dit seizoen al 25 doelpun ten schonk en daarmee wordt be schouwd als één van de sleutelfigu ren in de wederopstanding van de club. Keeper Iker Casillas zei het gisteren nog: „Hij is allesbeslissend geweest dit seizoen. Hij was feno menaal." Desondanks weet vrijwel niemand waar hij woont, hoe zijn huis eruit ziet en hoeveel auto's hij in de garage heeft staan. En heeft Ruud van Nistelrooij eigen lijk een zwembad? Zelfs nu de ont knoping van la Liga eraan komt en de spits zich tot topscorer van Spanje kan kronen, is Van Nistel rooij nauwelijks in het nieuws. Het lijkt alsof hij zichzelf in het oog van de orkaan heeft geplaatst. Toen Pedja Mijatovic, de technisch directeur van Real, aan het begin van het seizoen op de proppen kwam met Van Nistelrooij, reageer den de volgers sceptisch. Hij was oud (30), en ze hadden nog altijd de hoop dat Ronaldo het spektakel van weleer in de benen had. Maar na enkele maanden bleek Madrid een speler te bezitten die 'ergens 'Hij is allesbeslissend geweest dit seizoen. Hij was fenomenaal' in de wolken zit' waar niemand hem ziet, en daar soms vanaf komt om doelpunten te maken. Rutgerus Johannes Martinus van Nistelrooij wordt vergeleken met één van de grootste legendes van De Koninklijke: Alfredo di Stefa- no. In één opzicht klopt het: de Brabander evenaarde dit seizoen met zijn vier doelpunten tegen Osasuna het record van Di Stéfa- no, die in 1957 als laatste Real-spe- ler vier keer doel trof in één duel. Voormalig doelman José Vicente Train (75), spelend bij Madrid van i960 tot 1964, vindt de vergelijking tussen Van Nistelrooij en zijn voor malige ploeggenoot wat ver gaan. Hij begint in de catacomben van Bernabeu een betoog over arbei ders en ingenieurs. „Als je alleen ingenieurs hebt, kom je nergens. Van Nistelrooij is een arbeider. Omdat hij hard werkt, niet omdat hij geen goede speler is. Hij is goed en helpt zijn ploeggenoten." Sinds Van Nistelrooij de 'Pichichi' is, de topscorer van de Primera Di vision, is zijn shirt in de winkel van Real het meest gevraagd, sa men met die van local heroes Ca sillas en Raül. Ook al kan geen Spanjaard de naam fatsoenlijk uit spreken. „Voor mij is Van Nistel rooij het prototype van de ideale spits", zegt Fernando Barriocanal (60), ex-spits van Atlético. „Omdat Madrid slecht begon, was Van Nis telrooij vrij onzichtbaar. Daarna begon hij te scoren. Hij staat altijd op de goede plek. En het is geen wonderkind, maar hij is wel dege lijk handig met de bal." Vicente: „Van Nistelrooij voetbalt en dat is het. Bij hem geen theater, maar daar kopen we ook niets voor." Het is een een frisse wind in die zo enorm opgeblazen wereld van de Galacticos, vindt de krant El Pais: „Madrid heeft zich vooral staande gehouden dankzij de red dingen van Casillas, het vuur waar mee Sergio Ramos de strijd aan ging en de doelpunten van een Ne derlander van weinig woorden, maar met een groot talent voor doelpunten maken." Toen Pedja Mijatovic, de technisch directeur van Real, aan het begin van het seizoen op de proppen kwam met Van Nistelrooij, reageerden de vol gers sceptisch. Hij was oud (30), en ze hadden nog altijd de hoop dat Ronal do het spektakel van weleer in de benen had. foto Keisuke Higo/GPD VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen/Middelburg, GEZOCHT Voor een gezin (expat) zijn wij per direct opzoek naar een ruime woning met 4 slaapkamers. Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd en gemeubileerd 800,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Noordpoortstraat 7c Sfeervol 2 kmr app. Centrum, ged. gestoffeerd met frans balkon. 525,- p/mnd excl. voorschot G/W/E Middelburg, St.Janstraat 9b Nieuwe Huurprijs. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 625,- p/mnd excl./G/W/E Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum gestoffeerd 850,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Weteringstraat 1 comfortabel begane grond app. ged. gestoffeerd Centrum. €495,- excl. G/W/E Oostburg, Brouwerijstraat 28 Eengezinswoning compleet met tuin. Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd excl.G/W/E Uw woning profesioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen door onze sportredactie MADRID - Tussen de bovenkant van zijn kruin en de onderkant van zijn voetbalschoenen bevon den zich slechts 154 centimeters, maar dat bleek voor Rafael More no Aranzadi geen enkel beletsel om een voetbal loeihard achter de keeper te schieten. De korte been tjes waarmee de spits van Athletic Club de Bilbao dat deed, konden ook malen als een koffiemolen, wat hem één van de beste spelers van zijn tijd maakte. Zijn bijnaam 'Pichichi' (spreek uit als pie-tsjie-tsjie) mocht vanwege zijn lengte wat neerbuigend zijn, groot was het respect voor zijn prestaties. Moreno Aranzadi - hij stief op 1 maart 1922 aan de gevol gen van tyfus - ging de geschiede nis in als de eerste doelpuntenma- chine van Spanje en daarom werd bij de oprichting van de Spaanse competitie in 1928 besloten de prijs voor de topscorer naar hem te vernoemen. Ruud van Nistelrooij kan morgen de 78e 'Pichichi' worden van de Primera Division. Hij maakte al 25 doelpunten en als Diego Milito (22 doelpunten) er niet een handvol inlegt tegen Recreativo, pakt de Brabander de belangrijkste indivi duele prijs die een voetballer in Spanje kan verdienen. Scoort Van Nistelrooij nog één keer tegen Mal lorca, dan krijgt hij zelfs de Gou den Schoen. Hij moet de prijs voor de Europees topscorer dan wel delen met de Italiaan Francis co Totti (AS Roma). Is Van Nistel rooij in een productievere bui, dan mag alleen hij zich de 'Pichichi' van Europa noemen. S&t i Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren, indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54