Toenadering Zeeuws elftal AutoTeam Deze auto's staan te trappelen om met u op vakantie te gaan! AutoTeam.nl Hoek en Kloetinge voeren verhelderend gesprek met stichting. NK motorcross voor jeugd in Vlissingen Kapelle Open trekt veel dartliefhebbers AV'56 houdt zevende Oudelandeloop Elfde editie 24 uip- van het Veerse Meer Peelanderloop op 23 juni in Kamperland Overtuigende zege Powell in Oslo w PZC Zaterdag 16 juni 2007 I 51 door Jan Dagevos GOES - Hoek en Kloetinge zijn on der bepaalde voorwaarden bereid spelers af te staan aan het Zeeuws elftal. Dat is de uitkomst van een onderhoud tussen de Stichting Zeeuws elftal en een delegatie van de hoofdklassers. Twee weken geleden ontstond op hef, toen de beide Zeeuwse hoofd klassers niet bereid waren om in de zomermaanden spelers te leve- door Horman Heuvink VLISSINGEN - MSV De Uitlaat houdt morgen een jeugdwedstrijd, die meetelt voor het NK motor cross. Aan de start komen onder anderen de 50 cc-rijders. Daar naast wordt er in de categorieën 65 en 85 cc, zowel bij de kleine als grote wielen, gereden. Onder de vele deelnemers zit ook een aantal Zeeuwse crossers. Ste fan Hage uit Goes komt uit in de klasse 85 cc grote wielen. In 2005 werd hij in Westdorpe door een aantal trainers van de bond geko zen tot één van de vijf rookies van dat jaar. Als beloning mocht hij on der meer trainen bij tienvoudig wereldkampioen Stefan Everts in Spanje. De trainingstage verliep uitste kend, maar een goed vervolg kreeg zijn loopbaan niet. De vijftienjari ge KTM-crosser raakte door enkele valpartijen landurig uit de roula tie. Dit seizoen heeft hij de draad weer opgepakt. Ook aan de start in deze klasse komt de 13-jarige Boy de Looff uit Kortgene. Bij de 85 cc kleine wielen komt de 12-jarige ]orony Roose uit Middel burg in actie. In de categorie 65 cc kleine wielen staan de schijnwer pers gericht op de negenjarige Nancy van de Ven (Vlissingen). In de wedstrijden, dat zij dit jaar aan de start verscheen, heeft ze laten haar mannetje te staan. Hetzelfde geldt in deze klasse voor haar even- oude plaatsgenoot Jordan Lee van Maaren. De trainingen op het Sloe- havencircuit beginnen om 10.00 uur. De aanvang van de wedstrij den is 12.00 uur. ren voor het Zeeuws elftal. Vol gens de clubs pasten die duels niet in de voorbereiding en was de kans op blessures te groot. „We zijn niet tegen een Zeeuws elftal", zegt voorzitter John Smael van Hoek. „We willen er ook graag aan meewerken, zolang het niet conflicteert met onze belan gen. Daarom hebben we er voor gepleit met het Zeeuws elftal vlak na het einde van de competitie te spelen, dus in mei. Verder moet het mogelijk zijn om in de winter stop te voetballen. Alleen midden in in de voorbereiding op het nieu we seizoen gaat het niet. Dan heb ben we onze spelers bij de club no dig. Het Zeeuws elftal heeft bij voorbeeld 4 augustus een wed strijd, maar dan spelen wij met Hoek tegen Maldegem en staan wij geen spelers af" Smael, die ook namens Kloetinge sprak (voorzitter Jan van der Wee- Ie was verhinderd) riep het stich tingsbestuur verder op om beter en uitgebreider te communiceren De Zeeuwse hoofdklassers zijn onder bepaalde voorwaarden be reid spelers af te staan aan het Zeeuws elftal. Wel prevaleert het clubbelang. met de clubs. Tot dusverre kregen de spelers van de verschillende ver enigingen een uitnodiging en ver volgens werd het clubbestuur inge licht. Smael: „Ik heb gepleit voor de werkwijze van het Nederlands amateurelftal. Als die iemand op het oog hebben om te selecteren wordt er contact opgenomen met de hoofdtrainer. Mocht de betref fende speler dan geblesseerd zijn of om welke reden dan ook niet beschikbaar zijn, wordt dat met een duidelijk. In dergelijke geval len wordt die speler dan niet eens opgeroepen en dat voorkomt te leurstellingen." OPEL CHEVROLET Alle auto's hebben AIRCONDITIONING en worden afgeleverd met een TREKHAAK! 17 'L.l VERKOCHT^ Nissan X-Trail 2.2dci 5d sport plus Prijs AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2, 4387 PD Vlissingen, 0118 - 46 17 10 KAPELLE - De eerste editie van De Koninck Kapelle Open is in trek bij de darters. De organisatie heeft inmiddels 80 inschrijvingen bin nen. De wedstrijd wordt morgen (aanvang 11.30 uur) in het racket centrum van Kapelle gehouden. Bekende deelnemers zijn de Bel gische internationals Peter Mollu, Chris Braekevelt, Kurt Delahousse en Patrick Buien aanwezig zijn. Verder is de Zeeuwse top aanwe zig en een groot aantal darters uit Den Haag. De verwachting is dat de finale rond 18.00 uur begint. OUDELANDE - De atletiekvereniging AV'56 houdt vandaag de 7e Oude landeloop. De wedstijd gaat over 10 kilometer. Het parkoers loopt door de Zak van Zuid-Beveland. De wedstrijd begint om 13.00 uur. De start is bij café d'n Ostpit in Oudelande. ARNEMUIDEN - De watersportvere niging Arnemuiden houdt dit weekeinde de elfde editie van de 24 uur van het Veerse Meer. Het is een wedstrijd voor recreatie ve en wedstrijdzeilers. De start is vanmorgen om 11.00 uur bij de jachthaven Oranjeplaat. Er wordt op het Veerse Meer gevaren, waar bij het de bedoeling is zoveel mo gelijk mijlen af te leggen. Er zijn drie begeleidingsschepen, die in de gaten houden of de baan wel reglementair wordt gevaren. Om de boten met elkaar te kun nen vergelijken wordt er met een handicapfactor gewerkt. KAMPERLAND - De eerste Peelander loop wordt volgende week zater dag (23 juni) gehouden. In de krant van gisteren werd abusieve lijk gemeld dat de wedstrijd van daag werd georganiseerd. De Peelanderloop staat open voor hardlopers, wandelaars en nordic walkers. De afstanden zijn 5,10 en 15 kilometer. Het parkoers voert de deelnemers door het bos- en strandgebied van de Banjaard/Schotsman. De start en finish zijn bij restaurant d'Ouwe Veerstoep aan de Jachthaven in Kamperland. De loop begint om 13.00 uur. WËÊÊKKÊÊÊÊÈÊÊBBBMBÊBÊÊÊ UIT BRIDGE Zomeravondcompetitie. A-lijn: 1. Kra mer /Breedveld 65,31 procent; 2. Van 't Veer/Van Seters 60,71, 3. Crucq/Scherp 58,42. B-lijn: 1. Labrujere-Broodman/ La- brujere 70,81, 2. Krappen/Van Maaren 65,36, 3. Van Duin/Visser 59,19. TENNIS Londen. Queens, mannen. Kwartfina les: Toersoenov (Rus/7) - Gonzalez (Chl/3) 6-3 6-7 (5) 6-4, Roddick (VSt/2) - Cilic (Kro) 6-4 7-6 (5), Mahut (Fra) - Na- dal (Spa/1) 7-5 7-6 (0), Clement (Fra/14) - Karlovic (Kro) 7-5 6-4. Krabbendijke. Reimerswaaldubbeltoer- nooi. Mannendubbelspel. HD6: G. Verwaal/K. Hoogesteger-M. Bal/J. Kuzee 10-6. HD8: K. Minnaard/B. Lagendijk-K. Riedijk/P. Zondervan 8-5. Vrouwendub belspel: H. Bauer/I. Schrier-A. Kloet/W. van Oosten 14-3. Vlissingen. DOS Flessentrekkerstoer- nooi. Mannenenkelspel. HE5: E. Lij- bers-J. Westerbeke w.o., W. ten Hac- ken-T. Petri 6-1 6-2. HE6: P. Schipper-E. Vermeulen w.o. HE6-35+: H. van Hoe- ve-C. Schets 7-5 6-2, F. Benjaminsen-A. Verdonk 6-2 6-1. Vrouwenenkelspel. DE5: E. Hartog-E. de Raaff 6-3 6-1. Man nendubbelspel. HD5: R. van der Male/W. Meulmeester-R. Poppe/M. van den Berg 2-6 6-4 6-3. HD6: Albregtse/F.J. Visser-R. Jakobsen/E. Sie gers 6-2 7-5. Gemengddubbelspel. GD6: A. Hofstede/H. de Roover-D. van Belzen/J. van Boxtel 6-2 6-2. GD6-35+: O. de Roover/T. Out-L. Navest/K. van Bel- zen 4-4 opg. Kloetinge. Trendz De Bongerd Open. Mannenenkelspel. HE5: J. Oranje-M. de Rave 6-3 6-3. HE6: K. van Herk-S. Geers 6-1 7-6. Mannendubbelspel. HD5: J. Remijn/S. van de Wel-C. de Marco/W. de Marco 6-4 7-6. HD6: B. Hage/J. Hage-O. Veldhuizen/R. Veldhuizen 6-4 6-4. HD6-35+: J. van der Weele/K. van den En gel-P. Remijn/M. Sinke 6-2 6-2. Vrouwen dubbelspel. DD6-35+: A. van Deijk/M. Venema-L. Wijffels/J. Baecke 4-6 7-5 6-4. Gemengddubbelspel. GD6: E. Kole/C. de Marco-C. Paauwe/R. de Ruiter 6-4 6-4. GD6-35+: J. Suurland/B. van Sabben-J. Dieleman/M. Sinke 6-3 6-1. WIELRENNEN ProTour, Dauphiné Libéré. Vijfde etap pe, Nyons - Digne-les-Bains: 1. Colom (Spa) 195 km in 4.39.28, 2. Vinokoerov (Kaz), 3. Duque (Col) 0.15, 4. Mugerli (Slv), 5. Clement (Ned). Algemeen klas sement: 1. Kasjetsjkïn (Kaz) 21.00.16, 2. Moreau (Fra) 0.14, 3. Mentsjov 0.25, 4. Evans (Aus) 0.26, 5. Zabriskie (VSt). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door onze sportredactie OSLO - Asafa Powell heeft gistera vond in Oslo bij de eerste wed strijd uit de cyclus van de Golden League een overtuigende zege be haald. De wereldrecordhouder op de 100 meter (9,77) won in Noor wegen de sprint in 9,94 seconden. Het gat met de concurrentie was groot. De Portugees Francis Obik- welu eindigde in 10,06 als tweede. De Brit Marlon Devonish, eerder winnaar van de B-race, finishte als derde in 10,08. Powell, die tot vrij dag alleen eind mei in Belgrado had gelopen, bleef met zijn tijd eenhonderdste van een tel boven de beste seizoentijd van de Ameri kaan Walter Dix. De Ethiopische Meseret Defar liep in Oslo een wereldrecord op de 5000 meter. Ze noteerde een tijd van 14 minuten en 16,63 seconden, waarmee ze bijna acht seconden sneller was dan haar oude toptijd van 14.24,53, die ze in juni 2006 in New York noteerde. Gregory Sedoc debuteerde in de Golden League met een zevende plaats op de 110 meter horden. De 25-jarige atleet uit Almere, dit sei zoen in een blakende vorm, no teerde in de Noorse hoofdstad 13,73 seconden. Zijn persoonlijk re cord is 13,37 seconden. Op de 200 meter eindigde Caimin Douglas als zevende. Hij liep een tijd van 20,84 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53